25 inspirujących pomysłów na tatuaże ślubne

Tatuaż ślubny - słowo miłość - love

Ślubne tatuaże dla par stają się coraz bardziej popularne. Jeśli chcecie upamiętnić swój dzień czymś trwalszym niż pierścionek z brylantem, a w dodatku nie musieć się martwić utratą pierścionka, tatuaż brzmi jak pomysł dla was.

Tatuaże ślubne mogą stać się świetnym sposobem na wyrażenie uczuć wobec drugiej połówki. Podobnie jak obrączki mogą stać się symbolem przymierza i zaangażowania między dwojgiem ludzi. Tatuaż będzie trwałym przypomnieniem o wyjątkowym dniu i to w unikatowym, specjalnie wybranym przez was stylu. Poniżej znajdziecie 25 propozycji wyjątkowych tatuaży ślubnych

1. Tatuaż Ślubny – Jedno uderzenie serca

Unikalnym sposobem na upamiętnienie wyjątkowego dnia zaślubin może być tatuaż na wewnętrznej stronie palca wskazującego. Na przykład ten w kształcie serca.

Tatuaż bicie serca

2. Tatuaż Ślubny – Nieskończona miłość

Tatuaż dla par ze znakiem nieskończoności może być symbolem bezgranicznej miłości i przywiązania do drugiej połówki. Nasza propozycja to znak nieskończoności ukształtowany z róży. Kwiat róży w tej propozycji jest wykonany kolorowym tuszem.

Tatuaż ślubny - nieskończona miłość

3. Tatuaż Ślubny – Teraz i na zawsze 

Tatuaż może być też zapewnieniem, że miłość jest na wieki wieków. I taka właśnie jest ta propozycja – drobny napis „4 ever & ever” na palcach serdecznych partnerów świetnie zastąpi obrączkę. 

Tatuaż ślubny - teraz i na zawsze
źródło: instagram Amy Pate

4. Tatuaż Ślubny – Ważne daty

Upamiętnienie ważnego dla nowożeńców dnia może się również odbyć poprzez wytatuowanie na wewnętrznej części palca daty w systemie rzymskim. Ten tatuaż ślubny nie tylko będzie upamiętnieniem wyjątkowego dnia, ale nie pozwoli zapomnieć o rocznicy ślubu. 

Tatuaż ślubny - data  - cyfry rzymskie
źródło: instagram anacelica79

5. Tatuaż Ślubny – Linia życia

Alternatywą dla obrączki mógłby być również tatuaż ślubny w kształcie linii życia, która w centralnym punkcie ma niewielkie czerwone serduszko. Może symbolizować dobre i złe chwile, których dzięki miłości można doświadczać.

Tatuaż ślubny - wspólna linia życia
źródło: instagram tina invidia tattoo

6.  Tatuaż Ślubny – Wyjątkowy dzień

Uzupełniające się tatuaże dla państwa młodych składające się z daty wytatuowanej na okręgu i złączonych serc na palcach serdecznych nowożeńców. Wystarczy jedno spojrzenie na tatuaż, by przypomnieć sobie o wyjątkowym dniu ślubu.

Tatuaż ślubny - wyjątkowy dzień
źródło: instagram ajmcguiretattoos

7. Tatuaż Ślubny – Inicjały 

Zamiast obrączek młoda para może wybrać tatuaż inicjałów drugiej połówki na palcu serdecznym, podobnie jak zrobiła to para ze zdjęcia. Styl inicjałów dowolny – można postawić na delikatne litery lub te bardziej wyraziste.

Tatuaż ślubny - inicjały pary
źródło: Instagram cmichelle91

8. Tatuaż Ślubny – Karciane rozgrywki

Nieco bardziej subtelnym tatuażem dla nowożeńców mogą okazać się symbole króla i królowej kier. Q z niewielkim sercem umiejscowione na środkowym palcu partnerki oraz K z symbolem serca wypełnionego tuszem wytatuowane na palcu partnera. 

Tatuaż ślubny - król i królowa kier
źródło: Instagram mptattwo

9. Tatuaż Ślubny – Splecione obrączki 

Alternatywą dla delikatnych wytatuowanych na palcach serdecznych okręgów imitujących obrączki mogą być tatuaże dla młodych wykonane ze splecionych łańcuszków podwójnie owiniętych wokół palców serdecznych małżonków.

Tatuaż ślubny - plecione obrączki
źródło: Instagram nessatookthis

10. Tatuaż Ślubny – Klucz do serca

Tatuaż ślubny w formie zamka i klucza ma dwojakie znaczenie. Może być interpretowany jako jedyny klucz otwierający serce partnera lub jako przechowywany na zawsze klucz do serca swojej miłości. Bardzo romantyczne przesłanie!

Tatuaż ślubny - zamek i klucz do serca

11. Tatuaż Ślubny – Miłość

Niezwykle subtelny i elegancki wzór tatuażu dla państwa młodych to słowo „miłość” wytatuowane po zewnętrznej stronie palca wskazującego. Wystarczy jedno spojrzenie by przypomnieć sobie o partnerze.

Tatuaż ślubny - słowo miłość - love

12. Tatuaż Ślubny – Geometryczne serce

Niesztampową propozycją tatuażu dla nowożeńców będzie para geometrycznych serc wytatuowanych na przedramionach ukochanych. Ich wypełnienie przypomina połączone za pomocą nitki punkty na obwodzie serc.

Tatuaż ślubny - geometryczne serca

13. Tatuaż Ślubny – Dla superbohaterów

Tatuaż ślubny może być również przypomnieniem, że partnerzy są dla siebie bohaterami, nawet jeśli nie noszą peleryn. A do tego przyda się tatuaż na palcu serdecznym z symbolem Supermena u niego i Wonder Woman u niej. 

Tatuaż ślubny - superbohaterowie - superman i wonder woman

14. Tatuaż Ślubny – Współrzędne

Tatuaże mogą nas przenosić w wyjątkowe miejsca – jak na przykład ten tatuaż ślubny, który dopiero po złączeniu rąk partnerów wskazuje współrzędne wyjątkowego dla nich miejsca – może być to miejsce pierwszego spotkania,  czy ślubu. 

Tatuaż ślubny - pasujące współrzędne

15. Tatuaż Ślubny – Tylko razem tworzymy jedność – jedno serce

Ten subtelny tatuaż dla nowożeńców odkrywa swoje piękno dopiero po złączeniu palców państwa młodych pod odpowiednim kontem. Jest niewielki, subtelny, ale niesie ważną dla zakochanych wiadomość bycia jednością. 

Tatuaż ślubny - jedno serce na dwóch dłoniach

16. Tatuaż Ślubny – XO XO 

Symbol XO znany nam jako „uściski i całusy” może być subtelnym pomysłem na tatuaż dla nowożeńców. Niewielka ikona X umieszczona tuż nad nadgarstkiem partnera i O nad nadgarstkiem partnerki będą delikatnym przypomnieniem o drugiej połówce.      

Minimalistyczny tatuaż ślubny - kółko krzyżyk

                                                       

17. Tatuaż Ślubny – Pasujące do siebie puzzle

Ten tatuaż dla pary młodej przypomina, że pomimo różnic w partnerze możemy się w nim doszukiwać także części wspólnych idealnie do siebie pasujących. I dlatego para tatuaży składa się z dwóch różnych puzzli, które można połączyć.

Tatuaż ślubny - pasujące puzzle

18. Tatuaż Ślubny – Wyznanie

Kolejnym pomysłem na tatuaż dla nowożeńców może być tatuaż z wyznaniem wdzięczności drugiej połówce. Może być to coś podobnego do widocznego na zdjęciu „sprawiasz, że jestem szalony” i „zapewniasz mi bezpieczeństwo”, ale personalizacja będzie mile widziana.

Tatuaż ślubny - cytat

19. Tatuaż Ślubny – Data 

Tatuaż dla pary nowożeńców na palcu serdecznym z datą ślubu to chyba jedna z pierwszych rzeczy, które przychodzą do głowy. Nie dość, że godnie zastępuje obrączki, sprawia również, że żadne z małżonków nie zapomni o rocznicy ślubu.

Tatuaż ślubny - obrączka data

20. Tatuaż Ślubny – Mieszaj i łącz

Gdy nie możecie zdecydować się na jeden wzór tatuażu ślubnego wcale nie musicie! Dla panny młodej proponujemy delikatny, kobiecy wzór, który nie zdominuje dłoni. Natomiast dla pana młodego dużo bardziej wyraźną obrączkę.

Tatuaż ślubny - różne obrączki

21.  Tatuaż Ślubny – celna strzała

Tatuaż dla nowożeńców w postaci prostej strzałki owiniętej wokół palca serdecznego stanowi słodką i delikatną alternatywę dla obrączek ślubnych. Świetnie prezentują się również jako dodatek do innych tatuaży na palcach. 

Tatuaż ślubny - dyskretna strzała

22. Tatuaż Ślubny – Strzała amora

Tatuaż dla pary młodej dopiero po złączeniu ich palców serdecznych stanowi całość. Składa się z minimalistycznej strzały zakończonej niewielkim serduszkiem wytatuowanej na palcach serdecznych zakochanych. 

Tatuaż ślubny - wspólna strzała amora

23. Tatuaż Ślubny – Proste obrączki

Ten tatuaż ślubny formą przypomina standardowe obrączki. Te proste okręgi to doskonały sposób na pokazanie statusu małżeństwa. Można wybrać jedną obrączkę lub dodać dodatkowo drugą, by w elegancki sposób upamiętnić dzień ślubu.

Tatuaż ślubny - proste obrączki

24. Tatuaż Ślubny – Kółko i krzyżyk

A może by tak postawić na nieco mniej oczywisty tatuaż ślubny? W tej roli spełni się kółko i krzyżyk wytatuowane po zewnętrznej stronie ramienia tuż nad nadgarstkiem. Na pierwszy rzut oka niewidoczne, ale na zauważone nie pozwolą o sobie zapomnieć.

Tatuaż ślubny - kółko krzyżyk

25.  Tatuaż Ślubny – Yin & Yang

Dla par, które mimo swych przeciwności uzupełniają się nawzajem, dobrym tatuażem ślubnym może okazać się symbol yin & yang, które upamiętnią nie tylko wyjątkowy dla pary dzień, ale również będą przypominały, że przeciwności są tylko częścią całości. 

Tatuaż ślubny - jedność  - yin yang