Jak ubrać się na wesele jako gość?

Będąc gościem weselnym zastanawiasz się nad tym, w co się ubrać na ślub i wesele? W jakim kolorze wybrać sukienkę? Czy wypada Ci ubrać frak? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, dzięki którym Twój strój okaże się strzałem w dziesiątkę ponieważ będzie dopasowany do charakteru uroczystości. 

Zrezygnuj z konkurowania z Parą Młodą

Pierwszą i najważniejszą zasadą ślubnego „dress code” jest to, aby ubrać się stosownie do charakteru uroczystości, nie starając się przy tym przyćmić Pary Młodej. Jeśli jesteś kobietą, zdecyduj się na ciekawe, lecz skromniejsze sukienki. Unikaj tych rozkloszowanych, w kolorze bieli oraz zbyt krótkich. Mężczyźni natomiast powinni naśladować Pana Młodego. Jeśli Pan Młody wybrał na ślub garnitur ślubny, warto również zdecydować się na taki strój. 

Zwróć uwagę na miejsce… i na godzinę

Sprawdź na zaproszeniu ślubnym, w jakim miejscu ma być zorganizowane wesele. Jeśli Młodzi zdecydowali się na przyjęcie weselne na świeżym powietrzu – nad jeziorem czy w namiocie, wybierz strój półformalny, bardziej zwiewny. Natomiast, jeśli Para Młoda wybrała na wesele hotel czy dworek, przygotuj się na bardziej formalny strój – suknię wieczorową. 

Wbrew pozorom nie tylko miejsce, ale i godzina jest ważna z punktu widzenia doboru odpowiedniego stroju. Kiedy wybierasz się na ślub zorganizowany w godzinach popołudniowych, od 14 do 17, wtedy wybierz sukienki koktajlowe oraz garnitury. Z kolei po godzinie 19 załóż sukienkę wieczorową oraz smoking. 

Dopasuj kolor

Kolejną zasadą ślubnego „dress code” jest kolor stroju, w jakim mogą pojawić się goście. Jeśli chodzi o biel, to jest ona zarezerwowana dla Panny Młodej. Natomiast w przypadku czerni ważne jest to, o której godzinie rozpoczyna się ślub. Kiedy cała uroczystość organizowana jest w godzinach wieczornych, wtedy taki kolor będzie odpowiednim. Decydując się na każdy inny kolor z palety barw, dobrym pomysłem jest powiązanie stroju z kolorem przewodnim uroczystości.  

Dobierz dodatki

Następnym krokiem w dobieraniu stroju na ślub jest dopasowanie dodatków. Tutaj możesz zastosować zasadę – mniej znaczy więcej. Zachowując umiar będziesz mieć większą szansę na to, żeby podkreślić fason sukienki. Poza tym, pokażesz walory swojej figury oraz ukryjesz wady. Stworzysz w ten sposób harmonijną całość. 

Zastanów się nad butami

Nie tylko sukienka jest ważna. Niemniej istotny jest dobór odpowiedniego obuwia. Najpiękniej prezentują się te, które mają obcas. Doskonale podkreślą one sylwetkę i są niekwestionowanym atrybutem kobiecości. Dodatkowo warto zabrać ze sobą zapasowe buty – wygodne baletki, które można założyć w momencie, kiedy zaczniesz odczuwać zmęczenie stóp.