Jak dopasować makijaż ślubny do koloru włosów?

Doskonale dobrany makijaż ślubny sprawi, że ukryjesz wszystkie niedoskonałości i podkreślisz swoje walory. Należy przy tym pamiętać, że makijaż powinien być dobrany do typu urody. Jednym z elementów, na które powinnaś zwrócić uwagę w trakcie dobieranie właściwego makijażu, jest odcień Twoich włosów. 

Makijaż ślubny dla blondynki

Blondynki reprezentują aż dwa typy urody: wiosnę i lato. Jeśli masz brzoskwiniowy odcień cery, jasne oczy w kolorze zielonym lub niebieskim i odcień włosów miodowy lub brązowy, to znak, że jesteś wiosną. Zdecyduj się na makijaż utrzymany w ciepłej tonacji. Używaj kolorów pastelowych, takich jak: brzoskwinia, śliwka, pudrowy róż. Wybierz pomadkę o odcieniu łososiowym oraz jasny róż do policzków. 

Jeśli Twoje włosy mają odcień popielaty, masz oczy niebieskie, brązowe lub zielone, a cerę porcelanową – oznacza to, że identyfikujesz się z latem. Korzystaj z chłodnych odcieni do powiek: idealny będzie kolor szary, srebrny, fioletowy, pastelowy czy zielony. Usta pomaluj błyszczykiem. Kosmetyków w ciepłych kolorach używaj jako dodatek do makijażu. 

Mimo, że zazwyczaj sugerowany jest jasny makijaż dla blondynek, możesz zdecydować się też na bardziej wyrazisty w stylu retro. Zadbaj o to, aby cera była gładka i matowa. Cechami charakterystycznymi takiego makijażu są kreski nad powieką i czerwone usta. Wybierając odcień pomadki zwróć uwagę na to, żeby był dopasowany do Twojego typu urody.  

Makijaż ślubny dla brunetki

Brunetki wyróżniają się typem urody zimy. Podobnie, jak u blondynek występuje zróżnicowanie kolorystyczne. Brunetki mogą mieć skórę o odcieniu oliwkowym lub alabastrowym, w typie południowym. Oczy występują w kolorach ciemnego brązu, ciemnego niebieskiego czy ciemnego zielonego i mają zazwyczaj ciemną oprawę. Włosy bywają ciemnobrązowe, kruczoczarne czy czarnobrązowe. 

Zanim zdecydujesz się na dobór cieni czy pomadki, poświęć trochę czasu na dobranie podkładu. Powinien wyrównać wszelkie niedoskonałości i sprawić, aby cera była idealnie gładka. 

Zastosuj makijaż bardziej wyrazisty niż ten, który jest polecany dla blondynek. Doskonałym rozwiązaniem jest malowanie oczu w stylu smokey eyes. Podkreślaj mocno usta błyszczkiem w kolorze brzoskwini natomiast oczy maluj odcieniami grafitu, fioletu, brązu, turkusu czy granatu – tak, żeby znalazły się w centrum uwagi.

Makijaż ślubny dla rudowłosej

Kobiety o rudych włosach mają typ urody jesieni. Włosy mogą przybierać różne odcienie rudości: od płomiennego koloru pasm po marchewkowy, blond lub brąz. Oczy mają kolor brązu, zieleni lub szarości. Z kolei skóra ma barwę kości słoniowej. Często widoczne są też piegi.

Korzystaj z ciepłej palety barw: odcieni miedzi, brązu, czekolady, ciepłej zieleni czy złota. Unikaj jasno perłowych barw czy odcieni fioletowatej czerwieni. Zrezygnuj też z podkładu, aby nie maskować piegów. Usta podkreślaj błyszczykiem lub szminką w odcieniu ceglastym, miedzianej czerwieni czy innych intensywnych kolorów.