Jak wybrać fryzurę ślubną?

Fryzura ślubna to piękne uzupełnienie całości. Jest niemniej ważna niż suknia i wszelkie dodatki. Powinna być przy tym dopasowana do stylu wesela, a przede wszystkim – do urody Panny Młodej. Warto o wyborze odpowiedniej fryzury pomyśleć odpowiednio wcześniej.

Wybór fryzury ślubnej – decyduj z wyprzedzeniem

Pamiętaj, że nie ma uniwersalnej fryzury ślubnej dla każdej przyszłej Panny Młodej. Kobiety różnią się typem urody czy charakteru… Dobór fryzury uzależniony jest też od rodzaju i długości włosów. Czasami bywa tak, że pierwsza wybrana fryzura jest tą idealną, ale natychmiastowy strzał w dziesiątkę zdarza się naprawdę rzadko. Częściej przyszłe Panny Młode trafiają w idealną fryzurę ślubną metodą prób i błędów. Dlatego tak ważne jest, abyś zaczęła poszukiwania tej idealnej fryzury jak najszybciej. Mając sporo czasu, ze spokojem wypróbujesz wszystkie możliwe kombinacje i podejmiesz najtrafniejszą decyzję. 

Fryzura na ślub – zadbaj o kondycję włosów 

Równie ważne, jak poszukiwanie idealnej fryzury ślubnej, jest dbanie o kondycję włosów. Pamiętaj o tym, że nawet, jeśli będziesz miała na sobie suknię naprawdę piękną, ale będziesz miała zniszczone oraz pozbawione połysku włosy, nie osiągniesz zamierzonego rezultatu. Dlatego jak najszybciej zacznij pielęgnować włosy – stosuj odżywki oraz zapuszczaj je do odpowiedniej długości. Jeśli chcesz zmienić kolor włosów, właśnie teraz możesz trochę poeksperymentować. Zrezygnuj z farbowania włosów na dzień przed ślubem.

Jaka fryzura na ślub – dobierz fryzurę ślubną do sukni

Wybierając fryzurę ślubną, nie powinnaś traktować jej jako pojedynczego elementu, a raczej jako dopełnienie całości. Staraj się dopasować fryzurę do sukni. Warto trzymać się ogólnie przyjętej zasady i do bogatej sukni ślubnej wybrać skromną fryzurę. W przeciwnej sytuacji, zamiast równowagi możesz osiągnąć przepych. Oto kilka zasad:

  • Jeśli będziesz miała suknię zwiewną i delikatną, postaw na rozpuszczone włosy, czy warkocz zapleciony niedbale – wybierz fryzurę, która będzie wyglądała naturalnie. 
  • Decydując się na klasyczną suknię ślubną, zdecyduj się na gładko zaczesanego koka. 
  • Chcesz mieć suknię ślubną z odkrytymi ramionami? Zdecyduj się na miękkie fale, lekko opadające w dół albo niskie upięcia nad karkiem. 
  • Wybrałaś suknię z niesymetrycznym dekoltem? Doskonale będziesz wyglądać, jeśli upniesz niskiego koka nad karkiem lub lekko podepniesz włosy. 
  • Jeśli masz suknię wysoko rozbudowaną, wtedy najlepiej będą pasować loki wysoko upięte. 
  • Jeśli Twoja suknia ma opadające ramiączka, lekko podepnij włosy. 
  • Masz mocną budowę ciała? Doskonałym rozwiązaniem będzie wysokie upięcie włosów, które optycznie wydłuży Twoją
  • sylwetkę. 

Zdecyduj się na dodatkowe usługi 

Jeśli zapuszczasz włosy, ale nie osiągnęły one odpowiedniej długości, możesz zdecydować się na ich przedłużenie. 

Jak wybrać fryzurę ślubną – postaw na komfort

Pamiętaj, że w swojej fryzurze ślubnej powinnaś czuć się przede wszystkim komfortowo. Dlatego postaw na takie upięcie, które będzie pasowało do Twojej osobowości. Kieruj się własnym poczuciem estetyki oraz kształtem twarzy. Unikaj też przesadnego szaleństwa, ponieważ możesz czuć się nieswojo. 

Polecane artykuły: