16 przesądów ślubnych, które musisz znać

Nawet jeśli nie wierzysz w przesądy, dzień ślubu jest takim wydarzeniem, podczas którego nie zaszkodzi pozostać choć trochę przezornym. Dlatego też warto poznać najciekawsze i najbardziej popularne przesądy, które od wieków towarzyszom Młodym Parom w tym najważniejszym w ich życiu dniu.

Nazwa miesiąca

Wybierając miesiąc ślubu, zwróć uwagę na to, czy w jego nazwie znajduje się literka „R” – od tego zależy to czy będziecie tworzyć szczęśliwą parę. Sugerując się tym przesądem, w jakim miesiącu możecie wziąć ślub? Najlepiej w marcu, czerwcu, sierpniu, wrześniu, październiku i grudniu. 

Chcecie mieć jeszcze więcej szczęścia? Zdecydujcie się na ślub w trakcie Bożego Narodzenia albo Wielkanocy. Natomiast unikajcie brania go 1 kwietnia, ponieważ ta data nie wróży nic dobrego. 

Godzina ślubu

Zgodnie ze znanym porzekadłem powinniście wybrać jako godzinę ślubu pełną godzinę, na przykład: 15,00 – to zapewni harmonię w związku.

Dzień ślubu

Doskonałym dniem na zawieranie związku małżeńskiego jest sobota. Natomiast do najgorszych należą: poniedziałek, bo „w poniedziałek nic się nie zaczyna” oraz piątek, bo „w piątek zły początek”. 

Kościół

Wybierając kościół zdecydujcie się na ten, w którym była chrzczona Panna Młoda. 

Zapowiedzi

Jeśli nie chcecie, aby Wasz związek legł w gruzach, nie słuchajcie własnych zapowiedzi. 

Buty 

Na kilka dni przed ślubem Panna Młoda powinna położyć buty na parapet – dzięki temu wejdzie do nich szczęście. Taki zabieg ma również zapewnić piękną, słoneczną pogodę w dniu ślubu.

Pogoda

Od tego, jaką będziecie mieli pogodę w dniu ślubu, zależy przyszłość Waszego małżeństwa. Jeśli w drodze do kościoła będzie towarzyszyć Wam słoneczna pogoda, to oznacza, że Wasz związek okaże się szczęśliwy i radosny. Kiedy będzie padał delikatny deszczyk, to wywróży Wam boże błogosławieństwo. Burza z kolei zwiastuje kłótnie i problemy w małżeństwie. 

Coś białego

W dniu ślubu Panna Młoda powinna mieć na sobie coś białego, ponieważ to symbolizuje czystość uczuć. 

Coś pożyczonego

Biorąc ślub Panna Młoda musi mieć na sobie też coś pożyczonego, ale od osoby, którą lubi. Dlatego, że tak zapewni sobie przychylność oraz sympatię rodziny. 

Coś niebieskiego

Panna Młoda musi założyć też coś niebieskiego. Dzięki temu jej mąż będzie wierny. 

Coś używanego

Z kolei lojalność najbliższych symbolizuje coś używanego. Dlatego Panna Młoda powinna zadbać o to, aby mieć na sobie choć jedną używaną rzecz. 

Pieniądze

Jeśli chcecie żyć w dostatku, w dniu ślubu Pan Młody musi mieć przy sobie pieniądze. 

Prosto do kościoła

Jadąc do kościoła, nie zbaczajcie z drogi, nie wracajcie się po nic ani nie róbcie zbyt długich postojów. 

Prawa noga

Kiedy będziecie szli do ołtarza, zwracajcie uwagę na to, czy wchodzicie do niego prawą nogą. Uśmiechajcie się i wzruszajcie w drodze do ołtarza, ponieważ szczerość zapewni Wam dostatnie i szczęśliwe życie. 

Świece

W trakcie składania przysięgi obserwujcie świece. Jeśli będą palić się równomiernie to oznacza, że będziecie mieć szczęśliwy związek. Natomiast kiedy będą migotać albo gasnąć, może okazać się, że Wasz związek będzie przepełniony kłótniami. 

Dłoń

Od tego, która dłoń znajdzie się na górze pod stulą w trakcie składania przysięgi małżeńskiej, zależy to, kto będzie rządził w małżeństwie.