Jak zorganizować ślub w stylu amerykańskim?

Moda ze Stanów rozprzestrzenia się bardzo szybko. Elementy ślubów w stylu amerykańskim dają się zauważyć od dawna, coraz częściej natomiast organizowane są całe uroczystości rodem z USA. Co je wyróżnia? Orszak identycznie ubranych druhen, dzieci sypiące kwiaty, Ojciec prowadzący Pannę Młodą do ołtarza, a nawet ślub próbny i lista prezentów. Oto kilka porad, jak zorganizować wesele w stylu amerykańskim.

Zadbaj o orszak ślubny

Żaden ślub w stylu amerykańskim nie może odbyć się bez orszaku ślubnego. W orszaku powinno znaleźć się około 6 osób – mogą to być zarówno drużbowie, jak i druhny. Jeśli chcesz, aby w orszaku ślubnym znalazło się więcej osób, nic nie stoi na przeszkodzie. Tutaj ograniczeniem jest tylko budżet i wyobraźnia. Znakiem rozpoznawczym druhen oraz drużbów jest identyczny strój, więc na to należy zwrócić szczególną uwagę.

Podzielcie się kosztami w stylu amerykańskim

Jeśli zdecydujesz się, aby druhny oraz drużbowie mieli dodatki takie same jak Wy, wtedy koszty kwiatów czy butonierki leżą po Waszej stronie. Wy ponosicie również koszty ewentualnego noclegu. Druhny oraz drużbowie płacą z kolei za koszty podróży, strój czy prezent dla Pary Młodej. 

Daj zadania honorowej druhnie

Pamiętaj, że druhny oraz drużbowie nie mają tylko przywilejów, mają też obowiązki. Najważniejszą ze wszystkich druhen oraz drużbów jest druhna honorowa oraz starszy drużba. Do obowiązków druhny honorowej należą: pomaganie Pannie Młodej w wyborze sukienki, organizacja wieczoru panieńskiego, wybieranie strojów dla druhen czy też trzymanie bukietu Panny Młodej podczas ceremonii. Poza tym druhna honorowa odgrywa rolę świadka i pomaga w sytuacjach awaryjnych podczas przyjęcia weselnego. 

…i starszemu drużbie

Do obowiązków ślubnych starszego drużby należą: czuwanie nad prawidłowym przebiegiem przyjęcia, pomoc Panu Młodemu w wyborze garnituru, trzymanie obrączek, wzniesienie toastu. Starszy drużba dba również o to, by goście dobrze się bawili i porywa samotne kobiety do tańca.

Poproście dzieci o pomoc

Jeśli chcecie, aby Wasz ślub był wyjątkowym, poproście dzieci, najlepiej chłopca oraz dziewczynkę o to, żeby w drodze do ołtarza sypały Wam płatki kwiatów. 

Zaproponujcie listę prezentów

Zastanówcie się nad tym, co chcecie otrzymać z okazji zawarcia związku małżeńskiego. Kiedy już wybierzecie przedmioty, zróbcie listę, a następnie – na prośbę zainteresowanych – przekażcie ją gościom. Pamiętajcie, że prezenty muszą być w przystępnych cenach. Co wyróżnia taką listę? Zakupione podarki trafiają do domu narzeczonych zazwyczaj w przeddzień zaślubin.

Załóżcie konto w banku

Goście weselni mogą zdecydować się na podarowanie Wam pieniędzy. W tym celu załóżcie konto w banku, które zostanie udostępnione do wpłat. To będzie Wasze wspólne konto, na którym zaczniecie odkładać pieniądze na określony cel. 

Zorganizujcie próbny ślub

Tradycja rodem z USA sugeruje zorganizowanie próbnego ślubu w przeddzień poprzedzający uroczystość weselną. Podczas próbnego ślubu możecie przećwiczyć kroki, tempo marszu do ołtarza, dowiecie się, kiedy rozpocząć swoje kwestie mówione. Warto zaangażować tego dnia kamerzystę i fotografa, aby dopracował sobie idealne ujęcia. Po próbie ślubu powinna odbyć się wspólna kolacja mająca na celu rozluźnienie atmosfery oraz bliższe poznanie rodzin.

Przysięgnijcie sobie wierność

Teraz już czas na złożenie przysięgi. Wesela w stylu amerykańskim trwają zazwyczaj krócej niż tradycyjne, polskie uroczystości. Warto rozważyć również „ucieczkę” świeżo poślubionych małżonków – również w stylu amerykańskim.