Pomysły na gry i zabawy na wieczór panieński

Podczas wieczoru panieńskiego nie może zabraknąć gier i zabaw. To one czynią wieczór wyjątkowym i niezapomnianym. Organizując wieczór panieński, należy mieć w zanadrzu kilka ciekawych propozycji. I, choć nie należy się trzymać sztywno planu, na pewno uda się wykorzystać kilka z nich. Oto kilka pomysłów na ciekawe gry i zabawy, które można zaproponować podczas wieczoru panieńskiego.

Zanim przejdziemy do listy zabaw i gier na wieczór panieński, przygotujcie stosowny ubiór dla Panny Młodej. Ubiór może składać się z:

 • rogów oraz ogona – wtedy Panna Młoda będzie przebrana za diablicę,
 • uszu oraz ogona królika – to strój króliczka a’ la Briget Jones,
 • fartucha kucharskiego ze specjalnymi napisami, np. Przyszła Pani Domu,
 • specjalnej szarfy, która będzie przypominać wybory Miss. Na szarfie powinien znajdować się napis: Miss opuszczająca grono wolnych lub podobny,
 • piżamy w prążki – wtedy Panna Młoda będzie przebrana za więźniarkę.

Oto 7 zabaw i gier na wieczór panieński

Wieczór Panieński – Zabawa 1: Słoik z poradami

Do jej przygotowania potrzebujesz:

 • duży udekorowany słoik
 • wszelkiego rodzaju porady: zarówno praktyczne, jak i śmieszne.

Wrzuć do słoika wszelkiego rodzaju porady, na przykład listę pizzerii i pubów, które znajdują się w pobliżu domu czy pomysł na zrobienie pysznej jajecznicy. Następnie Panna Młoda losuje i czyta je na głos. 

Wieczór Panieński – Zabawa 2: Zdjęcia z fotobudki

Mimo że jest to nowy trend, to jednak taka zabawa staje się coraz bardziej popularna na wieczorach panieńskich oraz ślubach. Fotobudkę można zamówić na miejsce imprezy lub stworzyć swoją własną np. wykorzystując aparat z samowyzwalaczem lub selfie sticka i smartfona. Aby zdjęcia wyszły śmieszne, przygotujcie wcześniej kilka gadżetów: jakieś tabliczki z napisami czy rekwizyty. 

Wieczór Panieński – Zabawa nr 3: Zakazane słowa

Zróbcie listę zakazanych słów, czyli takich, których nie wolno używać w trakcie całego wieczoru. Wśród zakazanych słów wymieńcie takie, które są związane z Panem Młodym, ślubem i weselem. 

Ta, która z Was zostanie przyłapana na powiedzeniu zakazanego słowa, musi ponieść karę: wypić karniaka albo wylosować jakieś zadanie do wykonania. 

Wieczór Panieński – Zabawa 4: Toaletowa miara krawiecka

Każda z uczestniczek wieczoru panieńskiego, oprócz Panny Młodej, musi oderwać kawałek papieru toaletowego. 

Następnie wszystkie uczestniczki są proszone o to, aby zmierzyć wylosowany kawałek części ciała Panny Młodej, czyli zrobić pomiar na suknię ślubną. Wygrywa ta, która wykonała najdokładniejszy pomiar, czyli jej kawałek papieru toaletowego był zbliżony do wymiarów Panny Młodej. 

Wieczór Panieński – Zabawa nr 5: Nić życia

To doskonała zabawa, dzięki której uczestniczki wieczoru panieńskiego mogą lepiej się poznać. 

Na początku imprezy musicie poprosić wszystkie dziewczyny, aby urwały kawałek nitki. Kolejno, poproście każdą z dziewczyn, aby opowiedziała coś o sobie. W trakcie mówienia musi nawijać sobie nitkę na palec i mówić tak długo, aż nitka się nie skończy. 

Wieczór Panieński – Zabawa 6: Odlotowa loteria

Do tej zabawy musicie przygotować balony z karteczkami w środku. Na jednej karteczce powinno znajdować się imię Panny Młodej, a na pozostałych zadania do wykonania, na przykład: musisz wypić karniaka, 10 przysiadów. 

Waszym zadaniem jest wylosowanie balonów, a następnie w dowolny sposób musicie z nich wydobyć karteczki. 

Wygrywa ta, która znajdzie balon z imieniem Panny Młodej, pozostałe wykonują zadania. 

Wieczór Panieński – Zabawa 7: Quiz 20 pytań

Bez quizu nie może odbyć się żaden wieczór panieński. Przygotujcie 20 pytań na temat pary młodej, na przykład: ich wspólnych przeżyć, zainteresowań, związku, wspólnej historii. 

Lista przykładowych pytań:

 1. Kiedy się poznaliście?
 2. Gdzie po raz pierwszy się pocałowaliście?
 3. Jakie kwiaty lubi Panna Młoda?
 4. Jak była Wasza pierwsza randka?
 5. Jakiej drużynie kibicuje Pan Młody?
 6. Ulubiony kolor Pana Młodego/ Panny Młodej?
 7. Imię przyszłej teściowej/ teścia/ …reszty rodziny

Zanim rozpoczniecie wieczór Panieński, poproście Pana Młodego o to, aby udzielił Wam odpowiedzi na te same pytania. W trakcie zabawy musicie zadać je Panie Młodej, a potem porównać odpowiedzi. Jeśli chcecie uatrakcyjnić zabawę, można wprowadzić nagrody za prawidłowe odpowiedzi, a kary za błędne.

Na koniec słów kilka…

Dzięki tym 7 zabawom wieczór panieński będzie z pewnością udany. Zaskoczysz pomysłowością nie tylko Pannę Młodą, ale i wszystkie zaproszone dziewczyny.