Jak zrobić masaż bańkami chińskimi?

Masaż bańkami chińskimi znajduje swoje korzenie w medycynie ludowej. Początkowo wykorzystywany do leczenia przeziębienia, obecnie może poszczycić się szerokim spektrum zastosowań – od leczenia cellulitu i ujędrniania skóry, poprzez leczenie wielu schorzeń (np. kręgosłupa), aż po redukcję napięcia mięśniowego. Masaż bańkami można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub we własnym domu.

Ile kosztuje masaż bańką chińską?

Za 60-minutowy masaż bańką chińską zapłacimy średnio 150-200 zł. Aby zabieg przyniósł spodziewane efekty, warto wykupić karnet na 10-15 zabiegów. Zabiegi powinny odbywać się w kilkudniowych odstępach.

Korzyści z masażu bańką chińską

Metoda masowania ciała bańką chińską polega na próżniowym zasysaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek. W ten sposób poprawia się ukrwienie tkanek, zmniejsza się skórka pomarańczowa oraz rozstępy. Poza tym, masowanie ciała bańką chińską wpływa też pozytywnie na modelowanie ciała i ujędrnienie sylwetki. 

Zabieg masażu Bańką chińską w domu

Do przeprowadzenia masażu w domowym zaciszu potrzebujesz jedynie bańki chińskie oraz oliwkę. Bańki można kupić w dowolnej aptece. Najczęściej są dostępne w zestawach po 4 sztuki. 

Zanim rozpoczniesz masaż, przygotuj swoje ciało do niego. Oczyść je. Możesz to zrobić, biorąc prysznic w ciepłej wodzie, ale nie gorącej. Następnie wmasowuj w swoje ciało oliwkę. Najlepiej zrobisz, jeśli zastosujesz kosmetyk zawierający składniki antycellulitowe – kofeinę, l-karnitynę, zieloną herbatę, algi morskie czy wyciąg z bluszczu. Aby preparat lepiej zadziałał, postaraj się wmasowywać go w miejsca, które będziesz nim masować, ponieważ ułatwi to przesuwanie bańki po skórze.

Jeśli nie potrafisz sama wykonać zabiegu, poproś o pomoc bliską Ci osobę. 

Dopasuj wielkość bańki chińskiej

Dopasuj wielkość bańki do miejsca, które będziesz masować oraz do wielkości swojej dłoni. Pamiętaj o tym, abyś wygodnie trzymała bańkę chińską, ponieważ przeprowadzanie masażu jest dosyć intensywnym zabiegiem. 

Podgrzej bańkę

Właściwie dopasowaną bańkę chińską podgrzej do temperatury 40 stopni Celsjusza. Następnie zamocz ją w całości w wodzie i osusz. 

Przysysaj bańkę do skóry

Masaż właściwy rozpocznij od przyssania bańki do skóry. Przystaw ją do odpowiedniego punktu na ciele, następnie naciśnij dwoma palcami jej wierzchołek i przyciśnij bańkę do ciała. Tak wytworzysz podciśnienie, dzięki któremu sprawisz, że bańka będzie powoli przysysać się do skóry. 

Pierwsze doświadczenia z bańką chińską dla wielu osób są dość bolesne – dlatego zaleca się używanie na początku mniejszych baniek. Z czasem można przechodzić do coraz większych. 

Poznaj skuteczne techniki MASAŻU BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Poniżej kilka technik, dzięki którym urozmaicisz masaż bańką chińską:

  • Wykonuj ruchy linearne – zacznij przesuwać bańkę chińską wzdłuż masowanego odcinka, następnie kieruj ją ku dołowi bez odrywania. Kiedy będziesz masowała uda, zacznij od wewnętrznej strony kolan i przesuwaj w górę oraz w dół bańkę aż do momentu, gdy dojdziesz do ich zewnętrznej strony. Następnie bez odrywania bańki chińskiej wróć do wewnątrz.
  • Wykonuj ruchy w kształcie ósemki lub spiralne – na całej długości masowanego odcinka lub na jego fragmentach wykonuj bańką chińską ruchy w wybranych kształtach, nie odrywając przy tym bańki. 

Jak często masować się BAŃKĄ CHińską?

Zabieg masowania bańką chińską postaraj się wykonywać nie częściej niż co 3 dni. Po przeprowadzeniu 10 terapii zrób sobie przerwę. Podczas masowania, postaraj się robić go w sposób najbardziej komfortowy – nie może być ani zbyt słaby, ani zbyt mocny, aż na granicy bólu. 

Pamiętaj o tym, że:

  • Z masażu bańką chińską powinnaś zrezygnować, jeżeli cierpisz na żylaki, zakrzepicę, choroby zakaźne skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe lub jesteś w ciąży.