3 sposoby na ciekawe pomalowanie paznokci

Każda kobieta potrzebuje od czasu do czasu zmiany w swoim wyglądzie. Jeśli znudził Ci się monotonny kolor Twoich paznokci, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco urozmaicić dotychczasowy manicure. Oto trzy sposoby na ciekawe malowanie paznokci krok po kroku.

Paznokcie w gazetę

To jeden z popularnych i dość prostych sposobów. Aby wykonać tego typu zdobienie, przygotuj nożyczki, gazetę, utwardzacz do paznokci, lakier w kolorze beżowym oraz alkohol.
Najpierw potnij gazetę na kilka wąskich kawałków. Następnie pomaluj paznokcie beżowym lakierem. Kiedy wyschną, zamocz pasek gazety w alkoholu np. w wódce. Przyciśnij zamoczony pasek do paznokcia, przytrzymaj kilka sekund i oderwij. Na koniec pomaluj paznokcie utwardzaczem. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy utwardzacza na paznokcie, ponieważ lakier może się zniekształcić. 

paznokcie W stylu francuskim

Manicure francuski jest doskonałą propozycją dla kobiet, które szukają uniwersalnego sposobu na to, aby paznokcie prezentowały się doskonale w każdej sytuacji – zarówno w pracy, w domu, jak i podczas ważnego wyjścia.

Przygotuj specjalny zestaw do francuskiego manicure, spirytus salicylowy, pilniczek do paznokci, polerkę, patyczki bawełnianie oraz obcinaczki do paznokci.

Manicure w stylu francuskim rozpocznij od obcięcia paznokci oraz nadania im idealnego kształtu. Pamiętaj też o polerowaniu paznokci – dzięki temu sprawisz, że będą tak samo gładkie z każdej strony. Wytnij wszystkie wystające skórki, pozostałe odsuń drewnianym patyczkiem. Kolejno umyj paznokcie i dokładnie je osusz.

Teraz nałóż na paznokcie bazę i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Jeśli masz długie paznokcie, przyklej do nich paski tak, aby łuk naklejonego paska był gładki i lekko zaokrąglony. Zwróć uwagę na to, czy pasek dobrze przylega do płytki. Malowanie paznokci zacznij od paska. Nakładaj na niego biały lakier i przeciągaj w kierunku górnej części płytki. Kiedy lakier wyschnie, usuń pasek i resztki lakieru poprzez delikatne pocieranie płytki paznokcia wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym. Nałóż dwie warstwy lakieru i cienką warstwę utwardzacza. Gotowe!

Ombre paznokcie

Cieniowanie paznokci jest jednym z najmodniejszych trendów. Aby przygotować taki manicure samodzielnie, potrzebujesz: lakiery do paznokci w jednej tonacji, ale różnych odcieniach, gąbki do makijażu, miskę, wodę, bezbarwny lakier do paznokci, kartkę papieru, zmywacz do paznokci oraz patyczek kosmetyczny.

Zacznij od przygotowania 4 lakierów paznokci w odcieniach od najciemniejszego do najjaśniejszego. Następnie nalej do miski zimną wodę i zanurz w niej gąbkę do makijażu. Wyciśnij gąbkę tak, aby pozostała lekko wilgotna. Na krawędzi gąbki zrób wyraźne kreski różnymi odcieniami lakierów – od najciemniejszego do najjaśniejszego.
Odbij kolory na kartce papieru i sprawdź, czy nadal są wyraźne granice pomiędzy kreskami. Powtarzaj odbijanie do momentu, kiedy zobaczysz, że granica zatarła się. To właśnie teraz powinnaś odbić lakier na paznokciu. Aby to zrobić, przyłóż gąbkę kilkakrotnie do płytki. Na każdy paznokieć nakładaj warstwę kilka razy.
Kiedy Twoje paznokcie będą wysychały, oczyszczaj skórki wokół paznokci z nadmiaru lakieru. Możesz to zrobić za pomocą patyczka higienicznego albo pędzelka namoczonego w zmywaczu. Na koniec pomaluj paznokcie bezbarwnym lakierem albo utwardzaczem.