5 kroków do stworzenia listy prezentów ślubnych

Ślub jest jednym z najważniejszych dni dla nowożeńców, ale też dylematem dla gości weselnych. Zaproszeni goście stają przed dylematem: co podarować Młodej Parze? Jak uniknąć powtarzania prezentów? To naprawdę proste. Możecie uniknąć tego problemu, kiedy zdecydujecie się na zrobienie listy prezentów ślubnych. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie. 

Co to jest lista prezentów ślubnych?

Listą prezentów ślubnych nazywamy spis prezentów, które z jednej strony wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pary, a z drugiej – ułatwią wybranie prezentu ślubnego gościom. Z reguły taka lista służy gościom jako wskazówka. W ramach listy prezentów ślubnych goście mogą zdecydować się na kupienie tylko jednej sztuki danego przedmiotu albo całego zestawu. 

Krok 1: Wybierzcie prezenty

Tworzenie listy prezentów rozpocznijcie od zastanowienia się nad tym, co chcecie otrzymać. Do najpopularniejszych należą:

  • Coś do kuchni, na przykład: naczynia i przybory, urządzenia – komplet garnków, garnek do gotowania ryb, garnek do gotowania na parze, patelnia do grillowania, nożyce do drobiu,  kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, ekspres do kawy, toster, mikser, blender, robot kuchenny, maszynka do mięsa, grill ogrodowy, grill elektryczny, opiekacz, waga kuchenna, frytkownica, gofrownica, krajalnica, sokowirówka, zmywarka, lodówka, zamrażarka.
  • Coś do jadalni, na przykład: sztućce, serwis obiadowy, kieliszki do wina lub koniaku, uchwyty do serwetek.
  • Coś do sypialni, na przykład: pościel, poduszki, kołdra.
  • Coś do łazienki, na przykład: waga, depilator, lokówka, pralka, suszarka, komplet ręczników, szlafroki.
  • Coś do domu, na przykład: telefon bezprzewodowy, odkurzacz z flirtem, żelazko, deska do prasowania.
  • Prezenty w formie przeżyć, na przykład: degustacja kawy, czekolady, masaż, pobyt w SPA, w wesołym miasteczku, lot balonem, skok ze spadochronu i wiele innych. 
  • Sfinansowanie podróży poślubnej.
  • Datki na działalność charytatywną

Krok 2: Dołączcie listę sklepów

Kiedy stworzycie spis wszystkich prezentów ślubnych, dołączcie do niego listę wszystkich sklepów, w których goście będą mogli nabyć te przedmioty. Pamiętajcie o tym, że prezenty, które wybieracie, powinny być w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu Wasi goście wybiorą z listy taki prezent, na który będzie ich stać. 

Krok 3: Załóżcie konto

Jeśli zdecydowaliście się na to, by poprosić gości o pieniądze, załóżcie subkonto w banku. Dzięki temu goście będą mogli wpłacać pieniądze na konto przed rozpoczęciem uroczystości. 

Krok 4: Skorzystajcie ze strony internetowej

W celu udostępnienia prezentów możecie skorzystać ze strony internetowej. Wystarczy założyć profil pary ślubnej, dodać zdjęcia i linki do sklepów. Na stronie goście mogą anonimowo zarezerwować prezenty i nie ma przy tym ryzyka, że prezenty się powtórzą. 

Krok 5: Zadbajcie o gości

Tworząc listę prezentów weźcie pod uwagę zasobność ich portfeli oraz wiek. Niestety, może się zdarzyć, że część z nich nie ma opanowanej obsługi internetu i nie skorzysta z internetowej listy.


Co sądzisz o liście prezentów ślubnych? Czy znasz inne wskazówki dotyczące tworzenia listy prezentów ślubnych? Podziel się z nami swoją opinią poniżej.