5 wskazówek jak przygotować się do wyjścia w 45 minut?

Choć za każdym razem obiecujemy sobie, że lepiej zorganizujemy swój dzień, zazwyczaj kończy się tak samo. Zbliża się wieczór, od tygodnia wiemy, że szykuje się impreza, a my nawet nie zaczęłyśmy się szykować. Znany scenariusz, prawda? Zamiast szykować się w popłochu, lepiej zapanować nad emocjami i opanować do perfekcji sztukę przygotowywania się do wyjścia w 45 minut.

Nawilż cerę

Czy wiesz, że potrzebujesz tylko 15 minut na to, aby wypielęgnować swoją cerę? Wystarczy, że nałożysz na swoją twarz maseczkę nawilżającą. Dzięki maseczce nawilżającej odprężysz się, a Twoja cera odzyska pożądany blask. 

Kiedy chcesz nawilżyć skórę od środka, wypij szklankę wody albo zielonej herbaty. To pomoże Ci się również odprężyć. Najważniejsze: przygotujesz twarz do makijażu. 

Zadbaj o fryzurę

Na przygotowanie perfekcyjnej fryzury potrzebujesz tylko 10 minut. Podczas przygotowywania fryzury uważaj na to, aby nie zmyć maseczki, którą już masz na twarzy.

Jak przygotować perfekcyjną fryzurę w 10 minut?

To banalnie proste. Wystarczy, że opuścisz głowę w dół i potrząśniesz włosami. Następnie posyp je pudrem do stylizacji, który pochłonie nadmiar sebum. Dzięki temu prostemu i szybkiemu zabiegowi odświeżysz włosy i dodasz im objętości. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy przez wiele godzin były uniesione, wetrzyj u nasady osobną porcję pudru do stylizacji. 

Przygotuj makijaż

Nadszedł czas na makijaż. Na przygotowanie makijażu potrzebujesz tylko 5 minut. Najpierw usuń maseczkę chusteczką higieniczną. Zrezygnuj z kremowania twarzy. Pokryj niektóre miejsca na twarzy rozświetlaczem: skrzydełka nosa, łuk kupidyna, zagłębienie górnej powieki i kąciki oczu. 

Pamiętaj o tym, aby nakładać rozświetlacz pionowo, a nie poziomo. Dlatego, że tak unikniesz zbierania się kosmetyku w drobnych zmarszczkach. 

Przypudruj twarz

Kiedy przygotujesz i rozświetlisz skórę, przypudruj twarz. Potrzebujesz na to tylko 3 minut. Najpierw uśmiechnij się, a następnie okrężnymi ruchami od ucha do ucha i skroni w kierunku nosa nakładaj róż na wystające policzki. 

Teraz poszukaj szminki w najbardziej żywym kolorze, jaki masz. Pomaluj nią kilka razy usta. Jeśli chcesz, aby efekt był trwalszy i naturalny, za pierwszym razem pomaluj usta, a za drugim wklep palcami. 

wytuszuj rzęsy

Na koniec pomaluj rzęsy. Wystarczy Ci na to minuta. Kiedy masz tusz wysokiej jakości, nałóż go tylko raz. Chcesz mieć długie rzęsy? Nałóż na końcówki rzęs drugą warstwę. Muskaj włoski szczoteczką miejsce po miejscu. Dzięki temu rzęsy będą wyglądały na bardzo długie i nie posklejają się. 

Na koniec słów kilka…

Jak widać, na przygotowanie do imprezy wystarczy 45 minut. Nie trzeba biegać w popłochu ani marzyć o skomplikowanych zabiegach, których nie zdążyło się wykonać. Wystarczy wydobyć z siebie naturalne piękno. Teraz już pozostaje spakować dobry humor i… bawić się do rana!