Jak przedłużyć opaleniznę?

Ładna opalenizna jest niekwestionowanym sprzymierzeńcem atrakcyjnego wyglądu. O tym, że opalać się powinno rozsądnie, powinien każdy wiedzieć. Stosowanie kremów z wysokimi filtrami oraz odpowiednie dawkowanie czasu spędzanego na słońcu to podstawa uzyskania wymarzonej i zdrowej opalenizny. Czas na urlopie jednak szybko mija… Co zrobić, aby uzyskana opalenizna utrzymała się jak najdłużej?

trwała opalenizna – Nawilżaj SKÓRĘ

Czy wiesz, że opalona skóra jest przesuszona, a do tego szybciej się łuszczy?  Codziennie wklepuj balsamy z kwasem hialuronowym, gliceryną, algami oraz żelem aloesowym. Jeśli zostały Ci po urlopie jakieś balsamy nawilżające opaloną skórę, możesz je teraz wykorzystać – przedłużą one trwałość opalenizny. 

Olejki nawilżające należy nakładać na wilgotną skórę, tuż po kąpieli – zdecydowanie lepiej się wtedy rozprowadzają. Dobrą opcją jest również nakładanie olejków na uprzednio nałożone humektanty- czyli preparaty nawilżające, takie jak kwas hialuronowy czy żel aloesowy. Sam olej, stosowany bezpośrednio na suchą skórę, nie zapewni jej odpowiedniej dawki nawilżenia. Wynika to z faktu, że olejki wprawdzie chronią skórę przed nadmierną utratą wilgoci tworząc na jej zewnętrznej warstwie film ochronny, ale same jako takie nie wiążą cząsteczek wody w jej głębszych warstwach.

TRWAŁA Opalenizna – Stosuj dietę Bogatą w VIT A i beta-karoten

Dostarczaj organizmowi sporą dawkę witaminy A i beta-karotenu. Spożywaj jaja, wątróbkę oraz owoce i warzywa, a w szczególności: paprykę, szpinak, brokuły, morele, śliwki. Pij sok z marchewki.

Trwała opalenizna – Stosuj peeling na ciało

Słońce niszczy barierę lipidową skóry, na skutek czego zaczyna ona się łuszczyć. Jak możesz sobie z tym problemem poradzić? Musisz po prostu te obumarłą warstwę usunąć. Dzięki temu odsłonisz kolejne warstwy skóry, które – choć bledsze – będą miały ładniejszy koloryt.

Peeling całego ciała najlepiej wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Używaj domowych produktów gruboziarnistych: sól, cukier, łupinki orzechów oraz inne naturalne produkty. 

Zrezygnuj ze stosowania peelingów, kiedy przesadziłaś z opalaniem i masz skórę podrażnioną – w przeciwnym razie podrażnisz ją jeszcze bardziej. 

Dodaj sobie Naturalnej opalenizny dzięki kosmetykom

Kiedy zauważysz, że zaczynasz blednąć, dodaj sobie koloru. Wykończ w trakcie jesieni wszystkie samoopalacze oraz balsamy brązujące, które Ci pozostały. Twarz omiataj pudrami z niewielką zawartością cząsteczek brązujących. Możesz też używać pudrów transparentnych. Dzięki nim poprawisz koloryt skóry, rozświetlisz i pogłębisz opaleniznę. 

Trwała opalenizna – czego unikać

Unikaj gorących kąpieli w wannie. Gorąca woda wysusza skórę, a to nie sprzyja utrzymywaniu opalenizny. Zamiast tego zdecyduj się na letni prysznic.

Na koniec słów kilka

Dzięki powyższym wskazówkom zatrzymasz opaleniznę na dłużej. Nie będziesz musiała korzystać z usług solariów. Twoja opalenizna będzie przy tym wyglądać naturalnie.