Każdy marzy, żeby osiągnąć stanu odprężenia. Idealnym sposobem, aby ten stan osiągnąć, jest poddanie się masażowi relaksacyjnemu. Masaż relaksacyjny redukuje napięcie mięśniowe, zmniejsza poziom stresu, pozwala zrelaksować umysł oraz odprężyć się. Sugerowany jest zarówno osobom cierpiącym na zmęczenie fizyczne, jak i psychiczne.
Masaż może wykonać bliska Ci osoba. Jeśli natomiast potrzebujesz większej dawki odprężenia, zdecyduj się na poddanie się profesjonalnemu zabiegowi u masażysty.
Ile kosztuje masaż relaksacyjny?
60 minut masażu relaksacyjnego całego ciała kosztuje średnio 100-150 zł. 30-minutowy masaż relaksacyjny jednej, wybranej partii ciała, np. stóp lub pleców czy karku i szyi, to koszt 50-70 zł. Zabieg masażu najczęściej połączony jest z aromaterapią.
Na czym polega masaż relaksacyjny?
Polega on na wykonywaniu delikatnych, spokojnych i rytmicznych ruchów, dzięki którym pobudza się układ nerwowy oraz układ krążenia.
W trakcie zabiegu najpierw zmniejsza się, a kolejno – całkowicie znosi – napięcie mięśniowe, psychiczne oraz nerwowe. Następnie uzyskuje się pełne odprężenie i rozluźnienie.
Korzyści z masażu
Przeprowadzanie zabiegu niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego jest polecane jako wstęp do wszelkich zabiegów kosmetycznych oraz terapeutycznych, a w szczególności:
- przywraca właściwe krążenie krwi,
- przywraca prawidłowy rytm serca,
- zmniejsza ciśnienie krwi,
- pomaga walczyć z bezsennością,
- usuwa toksyny z organizmu,
- dotlenia oraz odżywia komórki,
- pobudza czynność gruczołów,
- miejscowo rozszerza naczynia włosowate,
- przyspiesza wchłanianie się obrzęków oraz wysięków,
- rozbija tkankę tłuszczową.
Technika masażu
Masaż relaksacyjny może być wykonany technikami masażu antycellulitowego, gorącymi kamieniami, odchudzającego czy aromaterapeutycznego. Jednak największe rezultaty daje masaż przeprowadzony metodą klasyczną, wykorzystującą:
- Głaskanie – to delikatne i powolne ruchy wykonywane dłońmi lub palcami: poprzecznie, podłużnie i kuliście. Głaskanie służy pobudzeniu krwi i zredukowaniu stresu. Zazwyczaj głaskaniem rozpoczyna się i kończy masaż.
- Ugniatanie – polega na ugniataniu określonych miejsc za pomocą opuszków palców lub całej dłoni. Dzięki ugniataniu poprawia się ukrwienie.
- Rozcieranie – to rozciąganie skóry polegające na zaciskaniu rąk w pięści i przesuwaniu ich delikatnie po skórze. Rozcieranie pomaga w likwidowaniu obrzęków oraz cellulitu.
- Oklepywanie – wykonuje się całą dłonią albo tylko jej kantem. Służy pobudzeniu krwi.
Na co najlepiej działa masaż?
Masuj wszystkie części ciała, w których odczuwasz ból oraz napięcie – kark, szyję, głowę. Na masaż relaksujący zdecyduj się, kiedy masz jesteś przemęczona, problemy z koncentracją czy czujesz się po prostu wyczerpana.
Olejki i świece do masażu
Abyś w pełni zrelaksowała się, zadbaj o wyjątkową atmosferę. Ustaw świeczki zapachowe, kadzidełka, pachnące olejki. Włącz nastrojową muzykę i ogrzej pościel… Dzięki temu uzyskasz odpowiedni nastrój i odprężysz się tak jak podczas zabiegu u profesjonalisty. Do masażu warto wykorzystać ulubiony olejek. Jeśli potrzebujesz działania relaksującego, postaw na olejek pomarańczowy, paczulowy, rozmarynowy czy rumiankowy. Olejek miętowy, eukaliptusowy, cytrynowy czy szałwiowy będzie dobrym wyborem, gdy chcesz podnieść swój poziom energii. Olejek zapachowy możesz wykonać samodzielnie lub kupić w drogerii.
Pamiętaj o tym, że:
- Masowanie relaksacyjne jest jednym ze sposobów zrelaksowanie się i rozluźnienie. Prawidłowo wykonane poprawia stan zdrowia, działając również leczniczo.
- Ten zabieg jest całkowicie bezpieczny. Dlatego mogą go stosować osoby w każdym wieku i płci, niezależnie od stanu zdrowia.