Fontanna czekoladowa cena 2023

Cennik fontanna czekoladowa

Fontanna czekoladowa potrafi być piękną ozdobą każdego przyjęcia. Wykonana z czekolady najwyższej jakości, w towarzystwie owoców, może stanowić zdrową oraz smaczną przekąskę. Ile zapłacimy za fontannę czekoladową na wesele?

Od czego zależy cena wynajmu fontanny czekoladowej?

Na cenę fontanny czekoladowej wpływ ma przede wszystkim liczba gości, które mają z tej atrakcji korzystać. Im więcej uczestników przyjęcia, tym większa powinna być fontanna. Przyjmuje się, że każde 2,5 kg czekolady wystarcza dla około 50 osób. Ponadto, liczba i rodzaj owocowych dodatków – to czynniki decydujące o ostatecznej cenie fontanny. Decydując się na wzory z owoców, tzw. carving, zapłacimy jeszcze więcej, jednak stół z fontanną będzie prezentował się wspaniale. Czasami do fontanny serwowane są tzw. suche przekąski, za które również trzeba dodatkowo zapłacić.
Na ostateczną cenę fontanny czekoladowej wpływ ma również obsługa lub jej brak. Oczywiście, można zamówić samą fontannę, którą kurier dostarczy do naszych drzwi, jednak w przypadku wesela warto pomyśleć również o obsłudze. Obsługa zadba, by stół z fontanną był czysty, a najmłodsi uczestnicy wesela nie byli umorusani czekoladą.
W przypadku konieczności dojazdu obsługi z fontanną, firmy doliczają sobie 1-1,2 zł za każdy kilometr powyżej 50 km.

Podsumowując, na ostateczną cenę wynajmu fontanny czekoladowej wpływ ma:

  1. liczba osób, dla których dedykowana jest fontanna,
  2. owocowe i/lub suche dodatki,
  3. obsługa lub jej brak,
  4. odległość od miejsca przyjęcia.

Ile kosztuje fontanna czekoladowa na wesele?

Za fontannę czekoladową bez obsługi, dedykowaną dla 30-50 osób zapłacimy średnio 300-450 zł. Za fontannę czekoladową dedykowaną dla 100 osób, z owocowymi dodatkami oraz obsługą stołu zapłacimy 800-1300 zł. Fontanna z piramidami i rzeźbami owocowymi dedykowana dla 100 osób to wydatek 1500-1700 zł.

Jakie rodzaje czekolady można zamówić do fontanny?

Fontanny czekoladowe wykonywane są z belgijskiej, wysokopłynnej czekolady, o zawartości kakao co najmniej 33%. Można zdecydować się na czekolady tradycyjne lub smakowe. Te pierwsze cieszą się większą popularnością, ponieważ pasują do większej ilości dodatków. Szczególnie lubiana jest czekolada mleczna, o mniejszej zawartości kakao niż deserowa lub gorzka, a przez to bardziej słodka. Jej słodycz jest jednak tak zbilansowana, by idealni komponowała się z wszelkiego rodzaju dodatkami – zarówno owocowymi, jak i suchymi.

Oto rodzaje czekolad wykorzystywanych w fontannach:

  1. czekolada mleczna wybierana jest najczęściej, ponieważ jest delikatnie słodka i pasuje do wszystkich dodatków, zarówno owocowych, jak i suchych,
  2. czekolada deserowa lub gorzka mają większą zawartość kakao, są bardziej neutralne w smaku,
  3. czekolada biała wybierana jest raczej jako dodatek do fontanny z czekoladą mleczną, szczególnie lubiana na mniejszych przyjęciach,
  4. czekolady smakowe, np. karmelowa, pomarańczowa, miodowa czy truskawkowa wybierane są najczęściej dla dzieci.

Najczęstszą formą, w jakiej produkowana jest czekolada, są belgijskie pastylki – są one wygodne, ponieważ łatwo rozpuszczają się w niskich temperaturach. Warto przed zakupem zapytać o producenta – to powie nam wiele o jakości czekolady, jaką planujemy zakupić.

Jakie są sprawdzone dodatki do fontanny czekoladowej i ich ceny?

Najbardziej popularnym dodatkiem do fontanny czekoladowej są owoce. Świeże, pyszne, soczyste, oblane wysokiej jakości czekoladą, stanowią zdrową oraz niezwykle smaczną przekąskę. 

Najczęściej wybierane są truskawki, melony, kiwi, winogrona czy inne owoce sezonowe. Szczególnie uwielbiane są truskawki – i nic dziwnego, w połączeniu z czekoladą stanowią istny raj dla podniebienia. Niemniej pyszne są banany, jednak wizualnie prezentują się nieco gorzej, ponieważ szybko czarnieją. Z tego też względu banany wybierane są znacznie rzadziej.

Często wybieranym dodatkiem są również ciastka, paluszki, rurki czy bezy – tzw. przekąski suche. Ważne jest, by ciastka nie były zbyt kruche, a tym samym – nie powpadały do fontanny. Pływające w misach okruszki wyglądają niezbyt estetycznie. Czasami wykorzystuje się pianki, tzw. marshmallows, szczególnie białe – ładnie się prezentują i wybornie smakują. Również klasyczne biszkopty świetnie nadają się jako przekąska do maczania w czekoladzie. 

Przygotowanie zestawu dodatków kosztuje 4-6 zł/ osobę. Można dopytać firmę wynajmującą fontannę o możliwość samodzielnego ich przygotowania. Należy przy tym pamiętać, aby kawałki owoców nie były zbyt małe, ponieważ będą zsuwały się z patyczków czy wykałaczek. Nie serwujemy również rodzynek, orzeszków czy innych drobnych, twardych dodatków, ponieważ mogą one wpaść do fontanny i ją uszkodzić.

Czy warto wynająć fontannę czekoladową?

Fontanna czekoladowa z pewnością będzie wspaniałym dodatkiem i ozdobą weselnego przyjęcia. Jej atrakcyjny wygląd i roztaczający się dookoła aromat rozgrzanej czekolady z pewnością wprawią w zachwyt nawet najbardziej wybrednych gości. Efekt ten można wzmocnić decydując się np. na podświetlany podest oraz wyszukane dodatki. Najmłodsi z pewnością nie będą mogli oderwać od niej oczu, a zdrowe dodatki owocowe umoczone w ciepłej czekoladzie będą znikały w okamgnieniu. To też jest sposób na zapewnienie rozrywki dzieciom.

Czekoladę uwielbia niemal każdy, fontanna czekoladowa przypadnie więc do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym oraz seniorom. Decydując się na tę atrakcję, możemy nieco zaoszczędzić na zakupie innych słodkich przekąsek, w tym ciast weselnych – zostaną one z pewnością zdyskwalifikowane przez fontannę.

Zamawiając fontannę nie warto oszczędzać na obsłudze. Decydując się na wynajem fontanny wraz z obsługą możemy być pewni, że będzie pięknie wyglądała przez cały czas, stanowisko wokół niej będzie czyste, a dodatki uzupełniane na czas. Zapobiegniemy sytuacji, kiedy to w misie fontanny pływają okruszki, stanowisko wokół jest pochlapane, a weselne stroje najmłodszych ociekają czekoladą.

Rozważając zatem wybór ciekawych dodatków będących praktyczną ozdobą przyjęcia, warto postawić na fontannę czekoladową. Efektowny wygląd, możliwość tworzenia pysznych i zaskakujących, słodkich kompozycji sprawi, że taki dodatek na długo zostanie w pamięci weselnych gości. To sposób nie tylko na ciekawą dekorację weselnych, suto zastawionych stołów, ale również na świetną zabawę – nie tylko dla najmłodszych.

Cennik fontanny czekoladowej dla 25, 50, 100 i 150 osób

Ile kosztuje fontanna czekoladowa na wesele
Wynajem fontanny czekoladowej to koszt zależny od ilości gości weselnych. Dla 30 osób będzie to cena w przedziale od ok 300-450 zł dla 70-80osób to koszt 550-700 zł Fontanna na wesele dla 150 osób od 740-1500 zł Natomiast w przypadku większych wesel będzie to już kwota w przedziale 890-2600 zł

Fontanna czekoladowa cennik
Fontanna czekoladowa cena dla 25 osób (2 kg czekolady)300-450 zł
Fontanna czekoladowa cena dla 50 osób (3,5 kg czekolady)490-590 zł
Fontanna czekoladowa cena dla 100 osób (5 kg czekolady)630-720 zł
Fontanna czekoladowa cena dla 150 osób (7,5 kg czekolady)740-1500 zł
Fontanna czekoladowa cena dla 250 osób (10 kg czekolady)890-2600 zł
Przekąski do fontanny 3-5 zł/osoba
Obsługa fontanny w trakcie trwania imprezy200-350 zł

Cennik fontanny czekoladowej w ponad 100 miastach w Polsce

Podsumowanie:

Fontanna czekoladowa na wesele dla 50 osób (ok 3,5 kg czekolady)
Najniższa cena – 496 zł brutto / Biała Podlaska
Najwyższa cena – 590 zł brutto / Pabianice

Fontanna czekoladowa na wesele dla 100 osób (ok 5 kg czekolady)
Najniższa cena – 634 zł brutto / Białogard
Najwyższa cena – 714 zł brutto / Przemyśl

Fontanna czekoladowa na wesele dla 150 osób (ok 7,5 kg czekolady)
Najniższa cena – 755 zł brutto / Pruszków
Najwyższa cena – 1427 zł brutto / Słupsk