Ile kosztuje wynajem autokaru na wesele – cennik 2023

Autokar na wesele cena

Organizacja wesela na kilkadziesiąt osób zazwyczaj wiąże się z koniecznością zapewnienia gościom transportu pomiędzy kościołem lub USC a salą weselną, a czasem również transportu powrotnego do domu czy hotelu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajem autokaru. Ile zapłacimy za taką usługę?

Od czego zależy cena wynajmu autokaru dla gości weselnych?

Głównym czynnikiem determinującym cenę wynajmu autokaru jest jego wielkość, czyli liczba miejsc. Im większy autokar, tym koszt jego wynajęcia będzie wyższy. Autokary o wysokim standardzie, z klimatyzacją czy rozkładanymi fotelami są droższe niż pojazdy starsze, bez udogodnień. W przypadku dużych odległości pomiędzy kościołem a salą weselną warto jednak rozważyć dopłatę za komfort pasażerów.
Decydując się na organizację transportu jedynie na trasie pomiędzy kościołem/ urzędem a salą weselną i w przypadku niedużej odległości, warto rozważyć wynajem autokaru na kilometry. Ostateczna cena z pewnością w takiej sytuacji będzie bardziej korzystna.
Usługodawcy z większych miast Polski Zachodniej oferują swoje usługi w cenach wyższych niż firmy przewozowe z obszarów wiejskich.

Podsumowując, na ostateczną cenę wynajmu autokaru wpływ ma:

  1. liczba pasażerów,
  2. standard pojazdu,
  3. stawka za km czy za dzień,
  4. lokalizacja firmy przewozowej.

Ile kosztuje wynajem autokaru?

Za wynajem na cały dzień autokaru przeznaczonego do przewozu 49 pasażerów (plus kierowca) zapłacimy średnio 1000-1200 zł. Pojazd większy, obejmujący 59 miejsc siedzących to koszt oscylujący w granicach 1200-1400 zł. W tej cenie mamy kierowcę, który będzie woził gości weselnych na trasie łącznie nie przekraczającej 300 km. Decydując się na wynajem autokaru z kierowcą na cały dzień, w dobrym geście jest zaoferowanie kierowcy ciepłego posiłku.
Decydując się na wynajem autokaru w rozliczeniu o przejechane kilometry, musimy liczyć się ze średnią stawką 3,5-5 zł/km, w zależności od wielkości autokaru.

Jak wynająć autokar na wesele?

Zapewnienie gościom transportu to temat bardzo istotny. Dlatego też nie należy czekać z nim do ostatniej chwili. Kiedy znamy już datę i miejsce ślubu oraz mamy potwierdzoną listę gości, czas na zorganizowanie autokaru.

Warunki najmu warto przedyskutować osobiście tak, by mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Punktem kulminacyjnym dyskusji powinno być podpisanie umowy pomiędzy Młodą Parą a firmą transportową.

Umowa najmu powinna zawierać tak istotne elementy, jak: rodzaj pojazdu, liczba miejsc w pojeździe, udogodnienia w pojeździe, data i godzina najmu, całkowity koszt usługi, warunki anulowania lub zmian w umowie.

W przypadku, kiedy decydujemy się nie tylko na transfer gości do sali weselnej, ale także na odebranie gości po zakończeniu przyjęcia, warto w umowie zawrzeć takie kwestie, jak możliwość zmiany godziny powrotu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, kiedy spora część gości weselnych to osoby starsze lub rodziny z małymi dziećmi, które mogą nie zechcieć bawić się do białego rana. Idealnie byłoby dodać zapisek o możliwości (oczywiście za określoną dopłatą) wykonania dwóch lub nawet większej liczby kursów powrotnych o różnych godzinach.

Prawidłowo sporządzona i dogadana ze szczegółami umowa gwarantuje komfort zabawy zarówno Młodej Pary, jak i wszystkich zgromadzonych gości, no i eliminuje konieczność troski o bezpieczeństwo gości, którzy mogą oczywiście wypić tego dnia o kilka kieliszków za dużo.

Jak wybrać firmę przewozową z najlepszymi opiniami i dlaczego wybierać wykonawców z dobrymi opiniami?

Decydując się na wybór określonego usługodawcy, zawsze warto jest sprawdzić opinie na jego temat. Firm przewozowych na rynku jest mnóstwo, a wesele to taka okoliczność, podczas której nie możemy pozwolić sobie na przykre niespodzianki. Warto zatem zadbać o to, by firma przewozowa była pewna i sprawdzona. Prowadzenie autokaru to ogromna odpowiedzialność, dlatego warto upewnić się, że kierowcy posiadają odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie.
W sieci znajdziemy mnóstwo informacji na temat poszczególnych usługodawców. Szczególnie fora branżowe okazują się niekwestionowaną skarbnicą wiedzy. Warto popytać na forach społecznościowych oraz sprawdzić opinie w wyszukiwarce. Ostateczny wybór nie jest łatwy, warto jednak poświęcić odrobinę czasu na rekonesans, by ostatecznie podjąć decyzję mądrze.