Ile kosztuje wynajem busa na wesele – cennik 2023

Bus na wesele cennik

Transport gości weselnych z kościoła lub urzędu na salę to temat, z którym zmierzyć się musi każda Młoda Para. Nie zawsze goście weselni mogą lub chcą przyjeżdżać na uroczystość własnym pojazdem. Najbardziej korzystną opcją jest wynajem busa. Ile zapłacimy za taką usługę?

Od czego zależy cena wynajmu busa dla gości weselnych?

Cena busa na wesele uzależniona jest przede wszystkim od jego wielkości, czyli liczby pasażerów. Im większy pojazd, tym cena za jego wypożyczenie będzie wyższa. Ostateczna cena uzależniona jest od sposobu rozliczania. Możemy wynająć busa tylko na trasę pomiędzy kościołem lub USC a salą weselną i rozliczyć się za przejechane kilometry, a możemy wynająć pojazd na cały dzień i odwieźć również gości weselnych do hotelu lub domu po zakończonej zabawie. W tym drugim przypadku należy wziąć pod uwagę również ciepły posiłek dla kierowcy.
Pojazdy o wyższym standardzie, klimatyzowane, to oczywiście wyższy koszt za wynajem. Wszelkie udogodnienia warto rozważyć, jeśli trasa do przejechania jest długa.
Niebagatelne znaczenie ma lokalizacja. Duże miasta, zwłaszcza z Zachodniej Polski, mają najwyższe ceny za wynajem busów.

Podsumowując, na ostateczną cenę wynajmu busa wpływ ma:

  1. liczba pasażerów,
  2. standard pojazdu,
  3. stawka za km czy za dzień,
  4. lokalizacja firmy przewozowej.

Ile kosztuje wynajem busa?

Za wynajem busa na cały dzień zapłacimy 870-960 zł – w przypadku busa przeznaczonego do przewozu 19 pasażerów. Jeśli potrzebujemy większy pojazd, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 950-1100 zł. W tej cenie otrzymamy pojazd 23-osobowy. W cenie usługi mamy już kierowcę. Wynajem busa na cały dzień jest opcją idealną dla tych par, które biorą pod uwagę odwożenie gości weselnych po imprezie do domu lub hotelu.
Jeśli zależy nam jedynie na transporcie pomiędzy kościołem lub USC a salą weselną, warto rozważyć wynajem busa na kilometry. W takiej sytuacji stawka za przejechany kilometr oscyluje w granicach 2,30-3,50 zł.

Wynajem busa lub autokaru na wesele – co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Wynajem busa lub autokaru to bardzo ważny temat podczas planowania ślubu. Organizacja transportu gości weselnych na salę weselną oraz zapewnienie im bezpiecznego powrotu do domu pozwoli uniknąć dezorganizacji wesela i sprawi, że Młoda Para będzie miała jeden problem na głowie mniej. Decydując się na zawarcie umowy z firmą transportową, warto ustalić wcześniej kilka kwestii.

Po pierwsze, musimy znać liczbę niezmotoryzowanych gości – pozwoli to podjąć racjonalną decyzję w kwestii wielkości samego pojazdu. Warto o to dopytać bliskich już w momencie kontaktu z ich strony celem potwierdzenia obecności na weselu.

Po drugie, musimy zdawać sobie sprawę, że w świetle prawa każda firma organizująca odpłatne usługi przewozu osób musi posiadać odpowiednie licencje i ubezpieczenia. Warto upewnić się, że firma działa legalnie, a kierowcy posiadają stosowne uprawnienia. Powierzając zleceniobiorcy bezpieczeństwo naszych bliskich, musimy być pewni, że znajdują się oni w dobrych rękach.

Po trzecie, należy zobaczyć sam pojazd, ustalić wszelkie warunki najmu, w tym daty, trasy, godziny, ilość kursów, ostateczną cenę usługi.

Jeśli decydujemy się na zapewnienie bliskim również transportu powrotnego do miejsca zamieszkania/ hotelu, powinniśmy znać ich adresy i przekazać je wcześniej firmie transportowej, aby ta mogła rozplanować logistycznie trasę. 

Jak wybrać firmę przewozową z najlepszymi opiniami i dlaczego wybierać wykonawców z dobrymi opiniami?

Zapewnienie gościom weselnym transportu bardzo dobrze świadczy o Młodej Parze. Dlatego też wiele par decyduje się doliczyć do kosztów wesela taką właśnie usługę. Decydując się na skorzystanie z usług firmy transportowej, warto sprawdzić jej referencje.
Fora branżowe, media społecznościowe czy wyszukiwarka to ogromna skarbnica wiedzy o wykonawcach. Warto zapoznać się z opiniami na temat floty pojazdów, ich stanu technicznego, punktualności i doświadczenia kierowców. W końcu wesele to taki dzień, kiedy chcemy, by wszystko szło zgodnie z planem i żadna awaria czy opóźnienie nie miało miejsca.