Jak dopasować bukiet biżuteryjny do sukni ślubnej?

Jeśli jesteś miłośniczką rozwiązań niestandardowych lub bukiety z tradycyjnych, ciętych kwiatów nie przypadły Ci do gustu, możesz rozważyć zakup bukietu biżuteryjnego. Takie bukiety są piękne, nowoczesne, a do tego mogą stanowić wspaniałą pamiątkę, którą można przechowywać przez wieki.

Co to jest bukiet biżuteryjny?

Bukiet biżuteryjny może uzupełniać tradycyjne bukiety z żywych kwiatów albo stanowić ciekawą alternatywę. Bukiety biżuteryjne składają się z różnych świecidełek tj. broszek, guzików, kryształków, perełek oraz tekstyliów, takich jak wstążki, piórka czy też koronki. 

Bukiet biżuteryjny w całości wykonany z biżuterii może okazać się zbyt ciężki – warto połączyć go z kwiatami albo ozdobami tiulowymi. Do ślubnej kompozycji warto dołączyć jakieś pamiątki rodzinne czy biżuterię rodzinną – broszkę od babci, wisiorek z inicjałem. 

Najczęściej bukiet z biżuterii ma kształt kuli, a wszystkie błyskotki znajdujące się na nim są połączone cienkimi drucikami. W ten sposób tworzą spójną całość. 

Bukiety ślubne wykonane z takiego materiału są bardzo trwałymi, dlatego też taką pamiątkę możemy zachować na wieki. 

Warto przy tym pamiętać, że wykonanie bukietu biżuteryjnego jest dość czasochłonne. Najlepiej zamawiać go z co najmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem. 

Jaki bukiet wybrać?

Bukiety biżuteryjne są wykonywane w wielu wzorach i kolorach. Bez większego wysiłku dopasujesz go do stylizacji swojej oraz całej uroczystości. Takie bukiety najbardziej pasują do sukien ślubnych gładkich albo z niewielką ilością zdobień. 

Jeśli chodzi o styl to, możesz zdecydować się na: 

  • Glamour – wykonany z broszek w kolorach złota czy srebra. Taki bukiet biżuteryjny jest ciężki i masywny. Doskonale pasuje do ślubu w stylu glamour. 
  • Rustykalny – w tym bukiecie przeważają kwiatki uszyte z materiału albo wykonane na szydełku. Broszki stanowią tylko jego uzupełnienie. Bukiet sprawia wrażenie lekkiego i delikatnego. 
  • Vintage – to bukiet ślubny postarzany. Królują w nim stare broszki, kamienie szlachetne czy też koronki. Tak skomponowany pasuje do ślubów w stylu lat 20. czy do uroczystości wiktoriańskiej. 
  • Pin up – bardzo wesołe bukiety wykonane z guzików – rodem z lat 40. czy 60. 
  • Gotycki – znajdują się w nim złote albo srebrne broszki, czarne pióra oraz koronki. 
  • Morski – w tym bukiecie dominują odcienie niebieskiego (turkus, błękit czy granat) i piasku. Taki bukiet wykonany jest z broszek w kształcie muszli, rybek czy rozgwiazd oraz sztucznych pereł.

Pamiętaj, że firmy specjalizujące się w wykonywaniu bukiet biżuteryjnych stworzą dla Ciebie również inne dodatki – butonierkę, opaski itd.