Jak dopasować makijaż ślubny do koloru włosów?

Doskonale dobrany makijaż ślubny sprawi, że ukryjesz wszystkie niedoskonałości i podkreślisz walory swojej urody. Podstawową zasadą jest dopasowanie makijażu nie tylko do stylistyki wesela, ale przede wszystkim do typu urody Panny Młodej. Jednym z elementów, na które powinnaś zwrócić uwagę w trakcie dobieranie właściwego makijażu, jest odcień Twoich włosów. 

Makijaż ślubny dla blondynki

Blondynki reprezentują aż dwa typy urody: wiosnę i lato. Kiedy masz brzoskwiniowy odcień cery, jasne oczy w kolorze zielonym lub niebieskim i odcień włosów miodowy lub brązowy – to znak, że jesteś wiosną. Zdecyduj się na makijaż w ciepłej tonacji. Używaj kolorów pastelowych, takich jak brzoskwiniowy, śliwkowy czy pudrowy róż. Doskonale będzie pasować pomadka o odcieniu łososiowym oraz jasny róż do policzków. 

Jeśli Twoje włosy mają odcień popielaty, masz oczy niebieskie, brązowe lub zielone, a cerę porcelanową – oznacza to, że identyfikujesz się z latem. Korzystaj z chłodnych odcieni do powiek: szary, srebrny, fioletowy, pastelowy czy zielony. Koniecznie maluj usta błyszczykiem. Możesz też używać kosmetyków w ciepłych kolorach jako dodatek do makijażu. 

Jeśli organizujesz ślub w stylu retro, zadbaj o to, aby cera była gładka i matowa. Cechami charakterystycznymi takiego makijażu są kreski nad powieką i czerwone usta. Wybierając odcień pomadki, zwróć uwagę na to, żeby był dopasowany do Twojego typu urody.  

Makijaż Ślubny dla brunetki

Brunetki wyróżniają się typem urody zimy. Podobnie jak u blondynek, występuje zróżnicowanie kolorystyczne. Brunetki mogą mieć skórę o odcieniu oliwkowym lub alabastrowym. Oczy brązowe, niebieskie lub zielone mają zazwyczaj ciemną oprawę. Włosy mogą mieć odcień ciemnego brązu, być kruczoczarne lub czarnobrązowe. 

Zastosuj makijaż bardziej wyrazisty niż ten, który jest polecany dla blondynek. Doskonałym rozwiązaniem jest „smokey eyes”. Podkreślaj mocno usta błyszczkiem w kolorze brzoskwini, natomiast oczy maluj odcieniami grafitu, fioletu, brązu, turkusu czy granatu. Tak, żeby to one znalazły się w centrum uwagi.

Makijaż Ślubny dla rudowłosej

Kobiety o rudych włosach mają typ urody jesieni. Włosy mogą przybierać różne odcienie rudości. Oczy mają odcienie brązu, zieleni lub szarości, z kolei skóra ma barwę kości słoniowej. Często widoczne są też piegi.

Korzystaj z ciepłej palety barw – odcieni miedzi, brązu, czekolady, ciepłej zieleni czy złota. Unikaj jasno perłowych barw czy odcieni fioletu. Zrezygnuj z podkładu, aby nie maskować piegów. Usta podkreślaj błyszczykiem lub szminką w odcieniu ceglastym, miedzianej czerwieni czy innych intensywnych kolorów.