Jak malować oczy?

Oczy to zwierciadło duszy. Powinny przykuwać wzrok, intrygować. Prawidłowo wykonany makijaż podkreśla walory, maskuje natomiast niedoskonałości. Makijaż oczu powinien być zgodny z typem urody, współgrać z kolorem tęczówek, kolorem włosów czy karnacją. Nie bez znaczenia jest też kształt i rozmiar oka. 

Makijaż dla oczu blisko osadzonych

Jeśli natura obdarzyła Cię oczami blisko osadzonymi, oddal je wizualnie od siebie. Nakładaj jasny, rozświetlający cień w wewnętrznych kącikach oczu i stopniowo go ściemniaj, kierując się do kącików zewnętrznych. Innym sposobem jest namalowanie kreski eyelinerem zaczynając od połowy oka i pociągając ją aż poza ich zewnętrzny kącik. Nakładając tusz na rzęsy należy również zdecydowanie mocniej podkreślić te, znajdujące się po zewnętrznej stronie.

Makijaż dla oczu z opadającymi kącikami

Kiedy Twoje kąciki oczu sprawiają wrażenie opadających, ponieś je wizualnie. Nałóż pod oczami krem rozświetlający. Ciemną kredką namaluj linię od zewnętrznego kącika do 1/3 długości powieki – zarówno górnej, jak i dolnej. Delikatnie ją rozetrzyj. Jasną kredką możesz zamalować linię wodną oka. Używaj perłowych cieni, ponieważ dodają one oczom blasku. Zewnętrzną część powieki pomaluj matowym i ciemniejszym cieniem, pociągając go delikatnie ku górze.

Makijaż dla oczu szeroko rozstawionych

W przeciwieństwie do oczu blisko osadzonych, przy zewnętrznych kącikach nałóż ciemniejszy cień i stopniowo go rozjaśniaj aż dojdziesz do zewnętrznych kącików. Używaj do tego dwóch kontrastowym odcieni. Innym sposobem jest zrobienie jak najszerszej kreski przy wewnętrznych kąciku oka – wykonaj ją tak, aby nie wychodziła poza linię rzęs. 

Makijaż dla oczu wypukłych i okrągłych

Jeśli posiadasz duże i wypukłe oczy, używaj cieni ciemnych i matowych. Nakładając kolor zaczynaj od linii rzęs i delikatnie rozcieraj go do miejsca załamania powieki. Możesz nadać oczom migdałowy kształt lub uzyskać efekt „smoky eyes”. Łuki brwiowe rozjaśnij cielistym cieniem.

Makijaż dla małych, głęboko osadzonych oczu

Aby wizualnie powiększyć oko, narysuj jasną linię kredką po wewnętrznej stronie dolnej powieki. Na powiece aplikuj jasny cień, nałóż go aż pod brwi i rozetrzyj. Koniecznie wytuszuj rzęsy i podkręć je zalotką. 

Makijaż dla oczu z opadającą powieką

Najpierw nałóż na powiekę cielistą bazę. Kolejno, nakładaj ciemny cień od zewnętrznego kącika do góry, a następnie w kierunku wewnętrznego kącika oka – chodzi o to, by położyć go na opadającą powiekę i w ten sposób wizualnie ją schować. Całości dopełnia jasny, rozświetlający kolor nałożony na ruchomą powiekę. Dzięki grze światła i cienia idealnie ukryjesz swój mankament.

Makijaż dla oczu głęboko osadzonych

Jeśli zauważyłaś, że część powieki zwęża się w wewnętrznym kąciku oka, oznacza to, że masz oczy głęboko osadzone. Najpierw na powiekę nałóż cień opalizujący. Zacznij od wewnętrznego kącika oczu i kieruj się w stronę zewnętrznego. Zastosuj do tego jasne odcienie, takie jak blady róż, brzoskwinię czy beż. Następnie aplikuj jasny cień od linii rzęs i kontynuuj w kierunku linii brwi. Teraz nałóż drugi, jaśniejszy cień, od środka powieki do zewnątrz. Delikatnie kieruj się ku górze i rozmazuj w kierunku łuku brwiowego. 

Makijaż dla ciemnych oczu

Ciemne oczy warto podkreślić czarną kredką lub eyelinerem. Możesz je obramowywać lub rysować kreski w dowolnym kształcie. 

Używaj odcieni szarości, a nawet kolorowych. Jednak dobieraj je do typu Twojej urody. Jeśli jesteś typem Zimy, masz jasny kolor cery, używaj jasnych i zimnych odcieni, takich jak niebieski czy zielony. Zrezygnuj z fioletu, ponieważ kolor ten sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała smutno. Możesz też używać wszystkich odcieni brązu – od beżu po orzech czy czekoladę.

Pomalowane oczy skontrastuj z błyszczykiem lub szminką. Jeżeli masz ciemną karnację, zdecyduj się na jasną pomadkę. Będą Ci pasować również wszelkie odcienie koralowego, brzoskwini, bordo czy czerwieni. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na ciemniejszy kolor szminki, zawsze podkreślaj oczy delikatniej. 

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

Za przedłużanie rzęs metodą 1:1 zapłacimy 130-200 zł. Efekt utrzymuje się do 6 tygodni. Na uzupełnienie rzęs musimy przeznaczyć budżet 100-130 zł. Przedłużanie rzęs 2:1 to koszt 150-250 zł, a za rzęsy 3D zapłacimy 200-300 zł. Na naturalne rzęsy z futra norek syberyjskich wydamy 400-500 zł.