Jak malować usta szminką?

Piękne i ponętne usta są marzeniem wielu kobiet. Sztuka wykonania idealnego makijażu to jedno, jednak ważniejsza jest właściwa pielęgnacja. Nawet najlepszy kosmetyk nie będzie dobrze wyglądał na spierzchniętych wargach. Jeśli już zadbasz o swoje usta, czas na poznanie kilku porad w kwestii wykonania perfekcyjnego makijażu ust. A jeśli wciąż masz wątpliwości, czy potrafisz wykonać makijaż idealny, a szykuje się specjalna okazja, podczas której musisz błyszczeć… nie pozostaje nic innego niż oddać się w ręce specjalisty.

Ile kosztuje profesjonalny makijaż?

Za makijaż okolicznościowy wykonany w salonie kosmetycznym zapłacimy 100-150 zł. Makijaż ślubny u kosmetyczki to koszt 150-350 zł. Makijaż ślubny wykonany u wizażystki to koszt 300-600 zł. Zabieg trwa 1,5-2 godziny. Makijaż próbny specjalista wykona za połowę tej ceny.

ILE KOSZTUJE PROFESJONALNY MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Za makijaż permanentny ust, obejmujący kontur ust plus cieniowanie, zapłacimy 1000-1500 zł. Decydując się na kontur z pełnym wypełnieniem kolorem, musimy przygotować się na wydatek 1200-1800 zł. Sam kontur ust linergistka wykona w cenie 500-1000 zł.

Jak wykonać samodzielnie idealny makijaż ust?

Oto sposób na wykonanie perfekcyjnego makijażu ust krok po kroku.

Wykonaj peeling ust
Jeśli chcesz osiągnąć efekt dobrze pomalowanych ust, przed nałożeniem jakichkolwiek kosmetyków oczyść je za pomocą szczoteczki do mycia zębów i odrobiny wazeliny. Chusteczką zbierz resztki kawałków naskórka, a Twoje usta staną się miękkie i gładkie. 

Zacznij od pudrowania
Zawsze nakładaj szminkę na przypudrowane usta. Używaj do tego sypkiego, aksamitnego pudru. Tak sprawisz, że kolor szminki będzie dłużej utrzymywał się na ustach. Staraj się nie aplikować grubej warstwy kosmetyku, ponieważ będzie się zbrylał.

Użyj konturówki
Wybierz taką, która będzie miała kolor szminki lub będzie o ton jaśniejsza. Nie używaj konturówki w ciemniejszym kolorze, ponieważ odznaczające się kreski już dawno wyszły z mody. Obrysuj nią usta jak najdokładniej. Następnie nałóż szminkę tak, aby zakryła konturówkę, zatrzymując ją na granic ust. Dzięki temu nie będą uwidaczniały się zmarszczki. 

Korzystaj z pędzelka
Nakładaj szminkę pędzelkiem. Użyj pędzelka cienkiego – dzięki temu precyzyjnie obrysujesz kąciki ust oraz będziesz mogła kontrolować intensywność koloru swojej pomadki. 

Uzyskaj kolor matowy
Jeśli chcesz, aby Twoje usta miały kolor matowy, odciśnij je na chusteczce higienicznej. 

Maluj usta na okrągło
Zawsze staraj się malować usta na okrągło – w ten sposób podkreślisz ich pełny kształt unikając wrażenia zaciętości. Malowanie ust rozpoczynaj od pomalowania ich najbardziej załamanego miejsca na środku, tzw. serduszka. Następnie maluj wargi od zewnętrznych kącików ku górze. 

Nie naciągaj ust
Podczas malowania ust postaraj się je delikatnie rozchylać, aby ich powierzchnia stała się gładka. Nie naciągaj ich jednak zbyt mocno, ponieważ po ich złożeniu pomadka skumuluje się w bruzdach, co będzie wyglądało nieestetycznie.

Makijaż dla wąskich ust
Jeśli masz małe i wąskie usta, maluj je szminkami w żywych, lecz jasnych odcieniach, które optycznie uwypuklą Twoje wargi. Unikaj ciemnych kolorów, ponieważ te z kolei pomniejszają wizualnie usta. Na szminkę warto nałożyć błyszczyk – dzięki temu usta będą wydawały się pełniejsze.