Jak nakładać kosmetyki na twarz?

Nieskazitelna cera to marzenie każdej kobiety. W zatuszowaniu drobnych mankamentów może pomóc właściwie wykonany makijaż. Sam wybór odpowiednich kosmetyków ma niebagatelne znaczenie, niemniej ważne jest przy tym umiejętne ich nałożenie. Istotna jest nie tylko sama technika, ale także kolejność ich aplikowania.

Baza wygładzająca

Aby Twoja cera nabrała świeżego wyglądu, zacznij stosować bazę wygładzającą. Baza występuje w postaci czystego albo cielistego żelu. Dostępne są też bazy kolorowe. Dzięki doskonałemu wtapianiu się w cerę, wygładza ją, zmniejsza widoczność głębokich porów, matuje oraz nawilża. Równomiernie rozprowadzając bazę wygładzającą, przedłużysz trwałość makijażu nawet do 9 godzin. 

Jak nakładać bazę pod makijaż?

Najpierw wklep w skórę krem pielęgnacyjny. Kiedy wchłonie się, nałóż cieniutką warstwę bazy, rozprowadź ją w strefie „T” czyli na czole, nosie i brodzie. Jeśli zauważysz na swojej cerze głębokie pory, aplikuj bazę również na policzki.

Kryjący podkład

Korzystając z kryjącego podkładu, zatuszujesz wszystkie niedoskonałości oraz wyrównasz kolor cery. Wybierając kolor podkładu, dobierz go do karnacji. Podkład powinien być o ton jaśniejszy od koloru skóry. Aby dobrać idealny kosmetyk, nałóż na linię żuchwy i sprawdź jak będziesz wyglądać w świetle dziennym. 

Pamiętaj też, aby dopasować podkład do typu swojej cery. Jeśli masz skórę normalną, zdecyduj się na podkład uniwersalny. Do skóry suchej wybierz podkład nawilżający, do mieszanej i tłustej – matujący, natomiast do cery dojrzałej – przeciwzmarszczkowy, liftingujący. 

Jak nakładać podkład? 

Podkład nakładaj gąbeczką lub rozgrzanymi palcami, aby lepiej stapiał się z cerą. Następnie wklepuj go – zaczynając od środka twarzy, kieruj się na zewnątrz aż do linii żuchwy. Rozprowadzaj go równomiernie, zwracając uwagę na to, czy przy szczęce i włosach nie utworzyła się ciemniejsza linia. Kosmetyku nie aplikuj pod oczy, gdyż podkreślisz zmarszczki. 

Korektor

Używając korektora zamaskujesz niedoskonałości oraz ciemniejsze miejsca, których nie udało Ci się ukryć podczas nakładania podkładu. Wygładzisz cerę oraz optycznie rozjaśnisz ją. Odcień korektora dobieraj do karnacji. Kiedy masz cerę ciemną, opaloną zastosuj kosmetyk o odcieniu żółtawym, ciepłym. Jeśli twoja twarz ma kolor porcelanowy, zdecyduj się na tonację chłodną, różowawą. 

Jak nakładać korektor?

Zawsze aplikuj korektor punktowo. Zacznij od zrobienia kropek wysoko nad łukiem brwiowym, przy linii nosa w zagłębieniach i skrzydełkach oraz w bruzdach nosowo – wargowych. Jeśli chcesz zlikwidować cienie pod ustami, nakładaj go również w kącikach ust. Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu ust, aplikuj go tuż nad linią górnej wargi.

Aksamitny puder

Makijaż wykańczaj aksamitnym pudrem – dzięki temu nadasz swojej cerze matowego wyglądu. Wybieraj puder sypki, zawsze dopasuj go do koloru pokładu.

Jak nakładać puder?

Puder rozprowadzaj pędzlem, delikatnie dociskając go do skóry. Aplikuj go w kierunku, w którym rosną Ci włoski na twarzy. Omijaj miejsca wokół oczu, aby nie podkreślać zmarszczek. Pudru możesz używać kilkakrotnie w ciągu dnia, aby poprawić makijaż. Jeśli będziesz miała twarz spoconą, najpierw osusz ją bibułką, a następnie nałóż puder gąbeczką, delikatnie przyciskając ją do twarzy.

Róż

Róż służy do ożywienia cery. Podobnie jak w przypadku podkładu czy pudru, dobieraj go do swojej karnacji. Jeśli masz cerę o odcieniu chłodnym, zdecyduj się na kolor różowy. Kiedy Twoja skóra ma odcień ciepły, wybierz morelowy lub brzoskwiniowy. 

Jak nakładać róż?

Róż aplikuj zawsze pod oczy. Zawsze rozcieraj go, aby rumieniec wyglądał naturalnie. Jeśli masz młodą cerę, uśmiechnij się i nałóż go na najbardziej wystającą część policzka. W przypadku, kiedy Twoja cera jest dojrzała i zmienił się Twój owal twarzy, nałóż go na najbardziej wystającą kość.