Jak kupić tanio suknię ślubną?

Wychodzisz za mąż i chciałabyś spełnić własne marzenie  z dzieciństwa o posiadaniu bajkowej sukni? Jednak masz ograniczony budżet i nie możesz pozwolić sobie na kupienie najnowszego trendu dostępnego w salonie sukien ślubnych od 5000,00 złotych w górę? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Poniżej przygotowaliśmy kilka skutecznych sposobów na to, abyś kupiła wymarzoną suknię ślubną w przystępnej dla Ciebie cenie. Sprawdź poniżej.

1. Poproś o pomoc przyjaciółki

Kiedy masz spore ograniczenia w budżecie i możesz pozwolić sobie na suknię za kilkaset złotych, porozmawiaj z koleżankami, aby Ci odsprzedały. Nawet, jeśli suknia będzie miała fason modny z przed kilku lat, nie przyjmuj się tym. Dzień ceremonii ślubu jest Twoim dniem i najważniejsze jest to, aby suknia odpowiadała właśnie Tobie. Czując się w niej doskonale, będziesz wyglądała zjawiskowo.

2. Sprawdź wyprzedaże

Wychodzisz za mąż dopiero w przyszłym roku? Skoro do Twojego ślubu jest sporo czasu, rozejrzyj się na wyprzedażach. Posezonowe obniżki cen rozpoczynają się we wrześniu i trwają aż do końca roku. Mogą sięgać nawet  – 70% ceny podstawowej. Na wyprzedażach najczęściej proponowane są suknie ślubne z bieżącego roku, nie używane ale wykorzystywane do przymiarek. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Pamiętaj, że suknie sprzedawane na wyprzedażach nie są objęte gwarancją i możliwością zwrotu. Dlatego dokładnie przemyśl swoją decyzję.

3. Zamów u krawcowej

Jeżeli nie miałaś możliwości kupienia sukni ślubnej od znajomej czy z wyprzedaży, udaj się do krawcowej, która specjalizuje się w szyciu sukien ślubnych. Uszyje dla Ciebie każdą suknię, wystarczy, że pokażesz jej  zdjęcie. Już podczas pierwszej rozmowy, ustal z krawcową cenę sukni. Dzięki temu doradzi Ci jaki materiał i dodatki powinnaś wybrać, abyś zmieściła się w budżecie i odpowiadała Twoim wymaganiom.

4. Poszukaj w Internecie

Poszukaj sukni ślubnej w Internecie. Wielu sprzedawców oferuje nowe suknie ślubne, które jakościowo nie odbiegają od tych sprzedawanych w salonach. Ceny proponowane w Internecie również są zdecydowanie niższe. Zaczynają się od 500,00 złotych, nie wliczając dodatków i kosztów przesyłki kurierskiej.

Największą zaletą kupowania sukni ślubnej w sklepie internetowym, jest to, że masz więcej czasu na odstąpienie od umowy. Natomiast minusem, że częściowo kupujesz kota w worku. Dlatego, że widzisz suknię na zdjęciu, ale nie sprawdzić z jakiego materiału jest lub przymierzyć.

5. Udaj się do wypożyczalni

Jeśli wykorzystałaś wszystkie powyższe sposoby i nie znalazłaś jeszcze sukni ślubnej, sprawdź ofertę wypożyczalni. Znajdziesz w niej suknie ślubne w szerokim zakresie cenowym. Wysokość ceny zależy od tego czy model, który wybierzesz jest nowy czy używany. Średni koszt wypożyczenia waha się w przedziale od 400 do 1000 złotych.  Uwzględnione są w nim: usługi czyszczenia sukni po weselu, dodatki oraz dopasowanie sukni.

Jednym warunkiem wypożyczenia sukni ślubnej w tak przystępnej cenie jest oddanie jej na czas.

Jak widzisz na kupienie sukni ślubnej w niskiej cenie jest wiele sposobów. Wystarczy tylko, że rozejrzysz się wkoło i poświęcisz na to trochę czasu. Efekt będzie olśniewający.