Jak wybrać idealny bukiet ślubny?

Jak wybrać idealny bukiet ślubny
Czy wybrałaś już stylizację ślubną? Czy zastanawiasz się nad tym, jaką wiązankę wybrać, aby była uzupełnieniem sukni ślubnej i pasowała do Twoich kształtów? Wbrew pozorom wybranie odpowiedniej wiązanki nie należy do najłatwiejszych zadań. Mimo, że wydaje się drobiazgiem w gąszczu spraw organizacyjnych. Abyś uniknęła wielu błędów, poniżej prezentujemy 5 skutecznych porad

1. Dopasuj bukiet ślubny do modelu sukni ślubnej

Dopasowując bukiet ślubny zwróć uwagę na to, jaki masz model sukni ślubnej. Jeżeli zdecydowałaś się na fason bogato zdobiony, doskonale będzie komponował się bukiet ślubny w stonowanych kolorach, klasyczny okrągły wykonany z czerwonych róż. W sytuacji, kiedy wybrałaś delikatną i prostą suknię ślubną, możesz puścić wodze swojej fantazji. Wybierając bukiet ślubny, możesz też wziąć pod uwagę podstawową klasyfikację, z której wynika, że:

  • Do sukni o modelu empire pasują bukiety ślubne: układane na dłoni i z kwiatów polnych.
  • Do sukni o modelu cygaro pasują bukiety ślubne: berło i naręcze.
  • Do sukni o modelu klasycznym pasują: bukiety okrągłe, odwrócone krople i graficzne.
  • Do sukni o modelu rybka pasują bukiety: kameliowy, okrągły, promader oraz wachlarz.
  • Do sukni o modelu princessa pasują bukiety kaskadowe.
  • Do sukni o modelu litery A pasują bukiety: odwrócona kropla i kaskadowy.

2. Dopasuj bukiet do sylwetki

Abyś wybrała właściwie bukiet ślubny, weź pod uwagę oprócz modelu sukni ślubnej również swoją sylwetkę. Jeśli jesteś kobietą o drobnej posturze, do tego niską, raczej postaw na delikatną wiązankę. Kiedy przesadzisz z wielkością, będziesz wyglądała ociężale. Z kolei jeśli marzysz, aby zeszczupleć, chociaż optycznie, wybierz bukiet w formie stożkowej lub wiszącej.

3. Dopasuj bukiet do makijażu

https://www.instagram.com/p/BUZEt6hFPZT/

Ważną zasadą podczas dopasowywania koloru bukietu jest użycie tej samej palety barw co przy makijażu, jednak o ton ciemniejszy. Decydując się na konkretny kolor, wybierz taki odcień, który będzie pasował do Twojej twarzy i pory roku jaka aktualnie jest.

Wychodząc za mąż wiosną lub wczesnym latem, zdecyduj się na akcenty w barwach zieleni, żółci oraz w kolorowych barwach. Z kolei jesienią użyj, odcienie fioletu jak lawendę czy wrzos. Natomiast zimą, wybierając kolory dodatków, nawiąż do śniegowej aury.

4.  Wybierz kwiaty

Wybierając kwiaty do bukietu ślubnego, weź pod uwagę trzy istotne sprawy. Po pierwsze, swój wybór dostosuj do sezonu w jakim bierzecie ślub. Dzięki temu, Twój bukiet będzie wyglądał świeżo i będzie stosunkowo tani, w porównaniu do kwiatów, które muszą być ściągane z innych krajów.

Po drugie, wybierz takie, które nie brudzą. Zwłaszcza, jeśli zdecydowałaś się na suknię w jasnych kolorach, kremowym lub białym. Dlatego, że podczas uroczystości, raczej nie będziesz miała głowy do tego, aby co chwilę czyścić suknię.

Po trzecie, zwróć uwagę na zapach kwiatów. Jeżeli Wasza uroczystość będzie odbywała się latem, a zdecydujesz się na kwiaty o zapachu, którego nie lubisz, wtedy bardzo trudno będzie Ci go znieść i wytrwać do końca wesela.

5. Pamiętaj o dodatkach

Dopasuj swój bukiet ślubny również do detali. Kwiaty doskonale ozdabiają przypinkę Pana Młodego, tort weselny, salę, mogą być też wpięte we włosy. 

Jeżeli przeczytałaś już wszystkie kroki, doszłaś do wniosku, że któryś z nich nie odpowiada Ci. Nie przejmuj się tym za bardzo ponieważ to Ty jesteś Panną Młodą, a wybór wiązanki zależy tylko od Twojego gustu i tego co Ci się podoba najbardziej.

Florystyka i bukiety ślubne – Cennik

Cennik florystykiCena
Bukiet ślubny od 150 zł – 280 zł 
Bukiet Świadkowej od 110 zł – 210 zł 
Bukiet do butonierki od 15 zł – 30 zł 
Bransoletka od od 75 zł – 110 zł 
Płatki róż w torebkach  od 18 zł – 30 zł. /szt 
Wianek z kwiatów od 120 zł – 175 zł. 
Kwiaty we włosy od 28 zł – 55 zł. 
Pudełko na obrączki z dekoracją od 80 zł – 100 zł. 

Dekoracja sali weselnej – Cennik

Cennik dekoracji saliCena
Dekoracja bufetówod 120 zł – 190 zł 
Dekoracja stołówod 80 zł 160 zł/szt.
Dekoracja przed wejściem od 190 zł – 280zł 
Dekoracja ścianki (tła) za Młodymi od 130 zł – 245 zł 
Wieniec z kwiatów z inicjałami od 190 zł – 270 zł. /szt 
Dekoracja na stół urzędnika od 45 zł – 95 zł.