Jak pielęgnować cerę przed ślubem (część II)

Do ślubu coraz bliżej. Wybierasz fason sukni ślubnej, bukiet czy zaproszenia. Dbasz o każdy szczegół. Poświęć odrobinę czasu i zadbaj również wygląd. W poprzedniej części przedstawiliśmy Ci skuteczne sposoby pielęgnacji cery na pół roku przed ślubem, a teraz podpowiemy Ci, jak powinnaś zacząć dbać o siebie, kiedy do ślubu został już tylko miesiąc.

Pielęgnacja cery Miesiąc przed ślubem

Jeśli pielęgnowałaś swoją cerę według strategii pielęgnacyjnej oczyszczanie + nawilżanie domowymi sposobami + ewentualne zabiegi profesjonalne, to jesteś na dobrej drodze do nieskazitelnego wyglądu w dniu ślubu. Stosuj je nadal systematycznie. Unikaj testowania nowych preparatów, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją urodę. W szczególności pamiętaj o nawilżaniu skóry. 

Miesiąc przed ślubem zacznij zastanawiać się nad wybraniem idealnego makijażu. Wybierz się do makijażystki, aby wypróbować kosmetyki. Może okazać się, że spowodują one podrażnienie. Makijaż dobieraj przy uwzględnieniu typu urody, jaki reprezentujesz: wiosna, lato, jesień lub zima. 

Pielęgnacja cery Tydzień przed ślubem

Używaj tylko kosmetyków, które stosowałaś do tej pory. Nie eksperymentuj. Nawilżaj swoją skórę oraz aplikuj maseczki. Jeśli na Twojej twarzy widoczne są krostki, unikaj wyciskania ich. 

Zadbaj też o higienę swoich rąk. Pamiętaj, że dłonie są siedliskiem bakterii. Dotykając brudnymi rękoma części twarzy, stwarzasz kolejne szanse nowym wypryskom czy krostkom. 

Zdecyduj się na regulację brwi i przedłużanie rzęs. Dzięki takim zabiegom dodasz swojej twarzy wyrazistości oraz optycznie powiększysz oczy. 

Sposób na regulację brwi

Jeśli chcesz samodzielnie przeprowadzić regulację brwi, dopasuj je do kształtu twarzy. Mając okrągłą twarz powinny przypominać skrzydełko, natomiast przy prostokątnej delikatny łuk. 

Krok 1:

Włoski wyrywaj pesetą. Wykonuj ruchy od dołu do góry. Pozbądź się tych, które znajdują się u nasady nosa. Aby osiągnąć odpowiednią długość brwi, połącz ołówkiem skrzydełko nosa z kącikiem wewnętrznym oka – to początek brwi, oraz skrzydełko nosa z kącikiem zewnętrznym oka – to koniec brwi. Pozostałe włoski możesz usunąć. 

Jeśli nigdy wcześniej nie regulowałaś brwi samodzielnie, zdecyduj się na zabieg u profesjonalisty. To nie jest dobry moment na eksperymenty.

Krok 2:

Potrzebujesz kolorystycznej korekty brwi? Zdecyduj się na zabiegi barwienia henną. Wykonując zabieg w domu, wybierz grafitową, szarą lub brązową. Te kolory będą wyglądały najbardziej naturalnie.

Sposób na przedłużenie rzęs

Jeśli zależy Ci na przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs, zdecyduj się na zabieg polegający na doklejeniu włosków sztucznych do naturalnych. Dzięki temu wymodelujesz oko. Efekt utrzyma się do 4 tygodni, więc jeżeli masz w planach sesję zdjęciową w późniejszym terminie, nie musisz się martwić. Kiedy włoski zaczną wypadać, możesz je uzupełnić. 

Pielęgnacja cery Dzień przed ślubem

To ostatnia chwila, którą powinnaś poświęcić na pielęgnację ciała. Zmyj makijaż, wykonaj peeling, aplikuj maseczkę, aby nawilżyć twarz i najważniejsze … postaraj się dobrze wyspać… Nic bowiem nie odbija się na twarzy bardziej niż stres i zmęczenie.