Jak prawidłowo wykonać peeling twarzy?

Peeling powinien zajmować ważne miejsce wśród zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Pozwala on usunąć martwe komórki naskórka, czyniąc skórę gładką, delikatną i gotową na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Peeling doskonale odświeża skórę oraz pobudza jej naturalne procesy regeneracyjne. Jak stosować peeling, by czerpać z jego stosowania jak najwięcej korzyści?

Ile kosztuje peeling twarzy?

Za peeling kawitacyjny wykonany w gabinecie kosmetycznym zapłacimy 80-100 zł. Zabieg trwa około 50 minut, a w cenę wliczona jest również maska dopasowana do rodzaju cery. Aby uzyskać pożądany rezultat, należy wykonać kilka zabiegów raz w tygodniu, a następnie co miesiąc dla utrzymania efektu.

Dobierz kosmetyk do rodzaju cery

Wybierając peeling, weź pod uwagę rodzaj skóry jaki posiadasz – tłustą, wrażliwą, a może przesuszoną? Źle dobrany kosmetyk może podrażnić cerę wywołując miejscowe zaczerwienienia. Pamiętaj, że skóra na twarzy jest bardzo delikatna i cienka. Jeśli obawiasz się stosowania peelingu ziarnistego, możesz zastosować peeling enzymatyczny, który nie podrażnia skóry. 

Peeling Dla skóry trądzikowej lub wrażliwej

Jeśli posiadasz skórę trądzikową z widocznym stanem zapalnym, unikaj peelingów ścierających, ponieważ spowodują one, że infekcja nasili się i podrażni skórę jeszcze bardziej. Zapomnij też o myciu twarzy myjką. Również cera wrażliwa, skłonna do podrażnień, preferuje peelingi enzymatyczne. Jeżeli nie chcesz użyć peelingu enzymatycznego, możesz zastąpić go maseczką typu peel–off. 

peeling Dla skóry tłustej i mieszanej

Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną, wybierz peeling ziarnisty. Doskonale usuwa on martwe komórki naskórka blokujące ujścia gruczołów łojowych.

Jak często stosować peeling

Mając cerę tłustą, mieszaną oraz normalną, wykonuj peeling nawet 2 razy w tygodniu. Z kolei, jeśli masz skórę suchą wystarczy, że peeling wykonasz tylko raz w tygodniu. Zawsze nakładaj go na oczyszczoną cerę, masuj okrężnymi ruchami i po kilku minutach spłucz chłodną wodą.

Jak nakładać poprawnie peeling

W trakcie nakładania kosmetyku zwróć uwagę na sposób wcierania peelingu. Staraj się mocniejsze ruchy wykonywać w okolicach czoła, nosa oraz brody, ponieważ to właśnie tam gromadzi się najwięcej sebum tworzącego zaskórniki. Unikaj natomiast okolic oczu oraz szyi ponieważ są to najwrażliwsze miejsca.     

Jeśli stosujesz peeling enzymatyczny, po prostu nałóż go na twarz i pozostaw tak długo, jak zaleca producent. 

Sposób na szybki domowy peeling                                                                

Jeśli szukasz prostego, szybkiego peelingu do twarzy, wykonanego z naturalnych składników, możesz wykorzystać poniższy przepis. 

Do wykonania peelingu domowej roboty przygotuj: 3 łyżki odtłuszczonego mleka w proszku oraz miód. 

Wsyp wszystkie składniki do miseczki i mieszaj je ze sobą, aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Następnie oczyść twarz. Kosmetyk nakładaj wykonując okrężne ruchy przez około 15 – 20 sekund. Zmyj z twarzy ciepłą wodą i osusz twarz ręcznikiem.

Pamiętaj o tym, że:

  • Peelingi do twarzy poprawiają kondycję skóry od zewnątrz. Jednak, aby Twoja twarz stała się pełną blasku i świeżości, zadbaj o nią również od wewnątrz. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie oraz stosuj dietę bogatą w witaminy i mikroelementy.