Jak przygotować się do nocy przedślubnej?

Ślub to wielkie przeżycie, nic zatem dziwnego, że w dzień poprzedzający to wydarzenie Twoje emocje sięgają zenitu. Do tego dochodzi stres na samą myśl o bezsennej nocy oraz workach pod oczami na skutek niewyspania. Jak przespać spokojnie noc poprzedzającą własne zamążpójście? Oto kilka porad.

Zrezygnuj z wieczoru panieńskiego w przeddzień ślubu

Nie sugeruj się kinowymi hitami i nie planuj wieczoru panieńskiego w przeddzień ślubu. Nie dość, że będziesz zmęczona i niewyspana, to jeszcze mogą dać znać o sobie skutki spożywania alkoholu. Lepiej wieczór panieński zorganizować tydzień lub nawet dwa tygodnie przed ślubem.

Zadbaj o swoje samopoczucie

Jeśli bierzesz ślub kościelny, to w przeddzień uroczystości Ty i Twój narzeczony jesteście zobowiązani do wzięcia udziału w spowiedzi. W żadnym wypadku z niej nie rezygnuj – masz możliwość oczyszczenia w ten sposób swojej duszy z negatywnych emocji. Poza tym, spowiadanie się z grzechów pozwoli Ci wyrzucić z siebie wszystkie dawne przewinienia i rozpocząć nową drogę życia bez odczuwania poczucia winy. 

Walcz ze stresem

Wykorzystaj znane Ci sposoby walki ze stresem. Jeśli nie znasz takich, skorzystaj z naszych propozycji:

  • Zadbajcie o ruch – gimnastyka pozwala rozładować negatywne emocje. Dzięki sporej dawce ruchu poprawisz krążenie krwi. Twój organizm samodzielnie usunie nadmiar hormonów stresu oraz adrenaliny. Jeśli zdecydowałaś się na ćwiczenia w zamkniętym pomieszczeniu, pamiętaj o tym, aby dobrze je wywietrzyć. Z kolei, mając możliwość wykonywania ćwiczeń na świeżym powietrzu, nie rezygnuj z tego, ponieważ w ten sposób lepiej dotlenisz swój organizm. 
  • Bądź z bliskimi – Ostatnie chwile wolności spędź w gronie najbliższych Ci osób. Poczujesz się w ten sposób bezpiecznie i swobodnie, a przy okazji będziesz mogła się podzielić swoimi obawami. 
  • Posłuchaj relaksującej muzyki – Aby odreagować wewnętrzne napięcie, posłuchaj relaksującej muzyki. Zapomnisz wtedy o wszelkich sprawach, które powodują, że zaczynasz się denerwować. 
  • Wycisz się – Spróbuj uspokoić się wyciszając swój organizm. Możesz wypróbować różnych metod medytowania. Jako mantrę powtarzaj sobie, że w dniu ślubu wypadniesz świetnie. Innym sposobem na wyciszenie organizmu jest rytmiczne oddychanie. Weź głęboki wdech, a następnie zrób wydech. 
  • Zabiegi kosmetyczne – Nie chodzi o to, abyś testowała zabiegi kosmetyczne, z których wcześniej nie korzystałaś. Wykonaj te, których działanie już znasz. Zafunduj sobie relaksującą kąpiel a dodatkiem olejków aromatycznych, wykonaj peeling, zrób maseczkę. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie sobie domowego SPA, które będzie zawierało masaż relaksacyjny. 

Ach, śpij kochanie 

Stosowanie metod walczenia ze stresem połącz z planem przespania całej nocy. Choć w noc przedślubną wydaje się to naprawdę trudnym do wykonania zadaniem, przekonaj się, że możesz to zrobić. 

  1. Zacznij od zjedzenia kolacji. Nie spożywaj potraw ciężkostrawnych. Wybierz mleko, sery czy chleb. Niektórzy twierdzą, żeby kolację jeść około godziny 18.00, jednak najlepszym rozwiązaniem jest spożycie ostatniego posiłku na 3 godziny przed snem. Dzięki temu Twój organizm przetrawi danie, a Ty nie będziesz czuła głodu. 
  2. Następnie wybierz się na krótki spacer, który będzie trwał przynajmniej pół godziny. Tak dotlenisz swój mózg i szybciej zaśniesz. 
  3. Kiedy będziesz brała kąpiel, postaraj się przygotować wodę niezbyt zimną i zarazem niezbyt gorącą – jeśli woda będzie zbyt gorąca, podniesiesz swoje ciśnienie i możesz odczuwać problemy z zaśnięciem. 
  4. Teraz udaj się do łóżka. Postaraj się zasnąć. Jeśli nie będziesz mogła, spróbuj to zrobić nawet na siłę – zacznij liczyć barany, zaparz sobie zioła albo poczytaj jakąś dobrą książkę.
  5. W żadnym wypadku nie pij alkoholu – mimo że może on pomóc Ci szybciej zasnąć, to rano będziesz odczuwać nieprzyjemne zmęczenie.