Jak wybrać stylizację dla Panny Młodej 40+?

Ślub można brać w każdym wieku. Jeśli Twoja miłość odnalazła Cię nieco później, ciesz się nią i nie rezygnuj z wymarzonego przyjęcia. Również kobieta po 40-tce może być pełną wdzięku, elegancką Panną Młodą, na którą wszyscy goście będą spoglądać z zachwytem. Oto kilka wskazówek dotyczących stylizacji Panny Młodej w kwiecie wieku.

Bądź sobą

Nie staraj się na siłę być 20 – latką. Pamiętaj, że kobiecość oraz klasę zdobywa się z wiekiem. Wybierając strój ślubny, kieruj się własnymi upodobaniami. Podkreśl wszystkie atuty swojego wyglądu i postaraj się ukryć wady. 

Jeśli jesteś tradycjonalistką

Jeżeli cenisz sobie tradycyjny ubiór Panny Młodej, ale nie chcesz założyć białej sukni do ślubu kościelnego, zdecyduj się na zbliżony kolor, np. odcień ecru. Unikaj też sukien, które są zbyt eleganckie, np. w typie księżniczki. 

Omijaj krótkie spódnice i sukienki

Pamiętaj, że ślub jest jednym z najbardziej uroczystych wydarzeń – unikaj sukien i spódnic zbyt krótkich.

Zrezygnuj z głębokiego dekoltu

Unikaj też głębokich dekoltów oraz odkrytych pleców – to rozwiązanie jest mało eleganckie. Tak odważny strój wybierz na inną okazję. Zamiast tego postaw na dekolt „w łódkę”, który prezentuje się znacznie lepiej. 

Wybierz zestaw

Jeśli w klasycznej, prostej sukni ślubnej czujesz się zbyt krzykliwie, zastąp ją zestawem: żakiet + sukienka. To bardzo eleganckie i jednocześnie praktyczne rozwiązanie. Możesz zdecydować się na sukienkę na ramiączkach. Podczas ceremonii zaślubin żakiet zakryje ramiona, jednak rzucając się w wir tańca podczas przyjęcia weselnego, możesz śmiało go zdjąć.

Postaw na kombinezon

Czujesz, że musisz zrezygnować z sukienki ponieważ nie podoba Ci się kształt Twojego brzucha? Wybierz modny w tym sezonie kombinezon – spódnica + bluzka albo spodnie + bluzka. 

Zadbaj o detale

Wybierając strój do ślubu, zdecyduj się na ten wykonany z wysokiej jakości materiału. Dzięki temu dodasz swojej kreacji wyjątkowej elegancji. Dodatkowo, weź pod uwagę to, czy na Twojej kreacji znajdują się delikatne zdobienia w postaci małych guziczków, kwiatów z materiału czy koralików. Doskonale podkreślą Twoją urodę i sprawią, że będziesz wyglądała naprawdę interesująco. 


Czy znasz inne wskazówki dotyczące tego na jakie stylizację mogą zdecydować się Panny Młode w wieku 40 lat? Podziel się z nami swoją opinią poniżej w komentarzach.