W jakim miesiącu wziąć ślub?

Choć wszelkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, nigdy nie zaszkodzi sprawdzić, co zapisane jest w gwiazdach. Jeśli zatem wierzysz w przeznaczenie, przed wyborem daty ślubu, sprawdź, co mówią horoskopy. 

Styczeń

Na ślub w styczniu zdecydujcie się, jeśli zależy Wam na trwałości małżeństwa, posiadaniu dzieci i kontynuowaniu tradycji z domów rodzinnych. Będziecie przestrzegać porządku w Waszych domach i w życiu, ponieważ od dzieci będziecie wymagać szacunku dla starszych oraz posłuszeństwa. Styczeń jest wyjątkowym miesiącem na zawieranie związków małżeńskich, ponieważ jego patronką jest grecka bogini Junona, a rzymską Hera. 

Luty

Jeśli chcecie wziąć ślub w lutym, to Waszym patronem będzie Neptun. Jesteście związkiem, któremu bardzo trudno jest osiągnąć wspólny cel. Co więcej, wyróżniacie się również sporym roztargnieniem. Jesteście wiecznymi marzycielami. Dlatego za wszelką cenę pragniecie osiągnąć swe marzenia, niekoniecznie realne. Uważajcie na nadmierne spożywanie alkoholu, ponieważ może Wam zaszkodzić. 

Marzec

Marzec jest miesiącem, który został stworzony dla wojowników. Jeśli zdecydujecie się na marzec, będziecie mieli kłopoty z pójściem na kompromis. Natomiast, kiedy będziecie chcieli realizować wspólne plany, cele, wtedy macie duże szanse na to, aby osiągnąć sukces. Z jednej strony jesteście bardzo namiętni, z drugiej kłótliwi. Zaślubionym w marcu patronuje Mars. 

Kwiecień

Kwiecień jest miesiącem, który idealnie wróży związkom małżeńskim. Dlatego, że małżonkowie są złączeni romantyczną miłością na długie lata. Są wobec siebie lojalni, życzliwi, kochają się na dobre i na złe. Cenią sobie wspólne chwile oraz życie towarzyskie. Największym minusem tej miłości jest strach zakochanych przed utratą wolności – bardzo późno zdecydują się na dziecko. Jeśli chcecie wziąć ślub właśnie w tym miesiącu, Waszemu związkowi będzie patronować Afrodyta. 

Maj

Na zawarcie związku małżeńskiego w maju najczęściej decydują się pary, które są bardzo namiętne. Doskonały seks i namiętność może złączyć kochanków, lecz również spowodować, że partnerzy dopuszczą się do zdrady. Te pary nie będą się ze sobą nudzić. Ich patronem jest Amor. 

Czerwiec

Czerwcowymi małżeństwami opiekuje się Merkury. W porównaniu do innych par są kochankami bardzo racjonalnymi, bo bardziej niż sercem kierują się rozumem. Nie kłócą się, raczej dyskutują. Uwielbiają wspólnie robić różne rzeczy: prowadzić firmę, pracować w jednym zawodzie albo chociaż zajmować się wspólnym hobby. 

Lipiec

Jeśli zdecydujcie się na lipiec, będziecie pod skrzydłami Jowisza. Te pary założą rodzinę, która będzie prawdziwą opoką dla dzieci. Małżeństwa lipcowe chętnie pielęgnują tradycje rodzinne, cenią sobie dostatek oraz poczucie bezpieczeństwa. 

Sierpień

Pary, które zdecydują się na ślub w sierpniu, mogą liczyć na to, że głód im w oczy nie zajrzy, ponieważ patronuje im Demeter – bogini urodzaju, bogactwa oraz żniw. Dla tych małżeństw najważniejsza jest pogoń za pieniądzem, sprawy uczuciowe zaś schodzą na drugi plan. 

Wrzesień

Wrześniowe małżeństwa nie należą do najszczęśliwszych. Z reguły małżonkowie wnoszą ze sobą posag w postaci jakichś trudnych wydarzeń życiowych czy przykrych wspomnień z dzieciństwa. Małżeństwom wrześniowym często zdarzają się rozwody. Patronką tych małżeństw jest Wulkan. 

Październik

Na ślub w październiku zwykle decydują się małżeństwa z rozsądku. Te pary tworzą osoby, które żyją ze sobą dla jakichś ważnych celów. Opiekuje się nimi Minerwa. 

Listopad

Ślub w listopadzie biorą osoby silne, niezależne oraz mające wspólne cele czy idee. Mimo że będą zajęte, to gdy spotkają się, spędzą ze sobą naprawdę niezapomniane chwile. Patronuje im Diana – bogini księżyca i płodności. 

Grudzień

Grudniowe małżeństwa tworzą pary, które nie lubią zmian i powielają wszelkie wzory z domów rodzinnych. Kiedy urodzą im się dzieci, zapominają o sobie i uczuciu, którym darzą się wzajemnie. Nad grudniowymi parami czuwa Westa. 

Czy znasz więcej znaczeń miesięcy, w który pary powinny wziąć, aby ich związek był trwały i szczęśliwy? Podziel się z nami swoją opinią poniżej.