Jak zadbać o skórę przed ślubem zgodnie z dobowym rytmem SKÓRY?

Niemal każda przyszła Panna Młoda zastanawia się nad tym, na jakie kosmetyki i zabiegi powinna zdecydować się przed ślubem, aby efekt był olśniewający. Wbrew pozorom – rezultaty zależą nie tylko od stosowanych kosmetyków, ale również od naszego biologicznego zegara. Skóra, podobnie jak cały organizm, funkcjonuje w określonym cyklu biologicznym. Oto krótkie wprowadzenie do skutecznej pielęgnacji skóry. 

Dobowy rytm pielęgnacji skóry

DOBOWY RYTM – Pielęgnacja skóry w dzień

7.00 – 8.00 

O tej porze Twoja skóra jest w doskonałej formie. Przygotuj ją do walki z warunkami atmosferycznymi. Zacznij od zabiegów pod prysznicem – oczyść ją z potu i złuszczonego naskórka – tak poprawisz ukrwienie skóry. 

Podczas kąpieli użyj żelu orzeźwiającego, to doda Ci sporej dawki energii. Po kąpieli zastosuj balsam nawilżający, który jednocześnie będzie stanowił warstwę ochronną dla skóry. Jeśli się śpieszysz, sięgnij po żel z balsamem. 

Następnie przetrzyj twarz tonikiem, w ten sposób wyrównasz PH skóry i wklep krem na dzień. Kiedy się wchłonie, możesz wykonać makijaż.

10.00 – 16.00

W ciągu dnia Twoja skóra ma obniżone zdolności regeneracyjne i jest bardziej podatna na utratę wody. Staraj się jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywasz i pij jak najwięcej wody – przynajmniej 2 litry dziennie.

16.00 – 17.00 

Jeżeli masz w planie wieczorne wyjście i musisz wykonać czynności wymagające precyzji, np. pomalować paznokcie, to zrób to teraz. O tej porze Twój organizm odzyskuje formę, wzrastają też zdolności manualne. 

17.00 – 19.00

Twoja skóra przestawia się na tryb nocny. Powoli zaczyna pozbywać się toksyn i staje się najbardziej chłonna. Wykorzystaj to! Zaplanuj domowe zabiegi pielęgnacyjne. Zmyj makijaż – tak ułatwisz swojej skórze oczyszczanie. Przynajmniej raz w tygodniu przeprowadź peeling i nałóż maseczkę. Kosmetyki możesz kupić w drogerii lub zrobić samodzielnie. 

DOBOWY RYTM – Pielęgnacja skóry w nocy

19.00 – 23.00

Przygotuj swoją skórę do snu. Zastosuj zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym dostarczysz jej substancje odżywcze i regenerujące. Codziennie bierz prysznic lub kąpiel w wannie, zastosuj preparaty odprężające i ułatwiające zasypianie. Do gorącej wody dodaj 10 kropli olejku z drzewa sandałowego, który doskonale działa na układ nerwowy i skórę. 

Po umyciu się nawilż swoje ciało balsamem, mleczkiem lub masłem o intensywnym działaniu nawilżającym, ujędrniającym czy antycellulitowym. Zadbaj też o swoją twarz i przetrzyj ją tonikiem. 

Przynajmniej 2 razy w tygodniu wykonaj peeling całego ciała. Nałóż grubą warstwę kremu na dłonie i stopy, a dla wzmocnienia efektu załóż bawełniane rękawiczki i skarpety na noc. Idź spać…

23.00 – 7.00

Czas się wyspać. To jedyny najskuteczniejszy zabieg o tej porze. Do 5.00 rano Twoja skóra będzie się regenerowała bardzo intensywnie. Od 5.00 do 7.00 ten proces zwalnia, a o 7.00 jest już zakończony. Pora wstawać.