Jak zrobić masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami przynosi ulgę zmęczonemu, osłabionemu organizmowi. Pomaga odprężyć się w sytuacjach stresowych, działając przy tym fizjoterapeutycznie. Jego skuteczność opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Pomaga w walce z bólem mięśniowym, ale też emocjonalnym. Po takim zabiegu poczujesz się odprężona i zrelaksowana.

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami? 

Za 60 minut masażu gorącymi kamieniami zapłacimy średnio 150-200 zł. Zabieg trwający 90 minut to koszt 250-300 zł. Kupując karnet na 5-10 zabiegów można zaoszczędzić na cenie jednostkowej zabiegu. Za 30-minutowy masaż samych pleców zapłacimy 140-170 zł.

Korzyści z masażu kamieniami

Masaż zimnymi i gorącymi kamieniami jest masażem leczniczym. Zgodnie z jego teorią, w naszym ciele znajdują się punkty przepływu energii, nazywane czakrami, które tworzą mapy. Nakładając na nie kamienie, poprawisz przepływ krwi oraz naładujesz swoje akumulatory. Co więcej, wyciszysz się, głęboko zrelaksujesz, odprężysz, zniwelujesz napięcia mięśniowe i emocjonalnie. Masaż działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 

3 elementy systemu energetycznego człowieka 

Zgodnie z tą teorią, człowiek jest systemem energetycznym, który składa się z trzech elementów:

  • ciała subtelnego (energetycznego) – mentalnego, duchowego, emocjonalnego, eterycznego;
  • centrów energetycznych – tzw. czakry;
  • kanałów energetycznych – tzw. meridiany.

Czakry odbierają energię z otoczenia oraz ciał subtelnych. Poprzez kanały energetyczne, czyli meridiany, energia rozprowadzana jest w systemie energetycznym i przekazywana do różnych części naszego organizmu.

Wykorzystaj czakry i łączące je meridiany

W trakcie terapii masuje się czakry poprzez układanie na nich kamieni. Tak odblokowuje się kanały energetycznie. Na przemian z układaniem kamieni, wykonuje również masaż manualny – pleców, nóg oraz głowy. 

Masaż rozpoczyna się od układania gorących kamieni według mapy znajdującej się na ciele ludzkim. Najpierw ciepłe kamienie kładzie się w miejscu czakr, następnie przesuwa się je wzdłuż meridian, czyli kanałów łączących punkty. Stosuje się je na zmianę z zimnymi kamieniami. 

Oto 7 czakr:

  • Podstawowa/ korzenia – znajduje się u podstawy kręgosłupa. Jest odpowiedzialna za energię życiową, osobowość oraz silną wolę. 
  • Seksu/ sakralna– znajduje się w podbrzuszu. Jest odpowiedzialna za życie uczuciowe. 
  • Splotu słonecznego – znajduje się około 2 palców powyżej pępka. Jest odpowiedzialna za ambicje życiowe, rodzinę i długotrwałe związki.
  • Serca – znajduje się pośrodku klatki piersiowej. Odpowiada za równowagę, kontakty międzyludzkie i rozwój duchowy.
  • Gardła – znajduje się w gardle. Jest odpowiedzialna za pracę twórczą. 
  • Trzeciego oka – znajduje się pomiędzy oczami. Jest odpowiedzialna za wyobraźnię oraz umiejętność realizowania planów.
  • Korony – znajduje się na czubku głowy. Jest odpowiedzialna za życie duchowe i stan świadomości. 

Przygotuj się do masażu

Do masażu przygotuj odpowiednie kamienie – białe z marmuru oraz czarne z bazaltu lub lawy wulkanicznej. Białe powinnaś chłodzić w lodzie, z kolei czarne podgrzewać do 50 stopni Celsjusza. 

Zimne kamienienie stosuj w miejscach, które mają stan zapalny lub tam, gdzie masz kontuzję – zmniejszają one obrzęki oraz przekrwienia. Gorące użyj w miejscach, które chcesz odprężyć. 

Przed wykonaniem masażu powinnaś przygotować również odpowiednio pomieszczenie. W zależności od bólu, jaki odczuwasz, możesz położyć się na plecach lub brzuchu. Wskazane jest, aby zabieg został wykonany przez masażystę.