Jak zrobić masaż miodem?

Masaż miodem posiada wiele właściwości – pomaga w zwalczaniu cellulitu i rozstępów, odtruwa organizm z toksyn, wygładza i ujędrnia skórę, wzmacnia system odpornościowy. Do jego wykonania nie potrzeba wielu składników ani specjalnych umiejętności. Można go wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domowym zaciszu – samodzielnie lub przy pomocy partnera.

Ile kosztuje masaż miodem?

60 minut masażu miodem obejmującego całe ciało to koszt 120-200 zł. Decydując się na 30-minutowy masaż wybranej partii ciała, zapłacimy średnio 70-100 zł. Decydując się na pakiet 5-10 masaży, możemy zaoszczędzić nawet do 20%.

Masaż miodem – Samo zdrowie

Miód jako jeden z niewielu składników preparatów kosmetycznych, jest bardzo skuteczny i bezpieczny. Zawiera on w swoim składzie cukry, które doskonale nawilżają skórę – glukozę i laktozę oraz minerały, które wzmacniają organizm – magnez, potas, wapń, chlor, sód, żelazo, siarkę oraz fosfor. Miód posiada odczyn PH 3,7-4,8, więc nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej naszej skóry. 

Masując swoje ciało z użyciem miodu oczyścisz organizm z toksyn, zredukujesz tkankę tłuszczową oraz skórkę pomarańczową. Poprawisz też krążenie skóry, a nawet odprężysz się.   

Masuj się w domu

Masaż miodem możesz przeprowadzić w swoim domu. Przed rozpoczęciem terapii powinnaś przygotować miejsce, w którym będzie wykonywany masaż. Najlepiej zabezpiecz je dużym ręcznikiem. Jeśli wybierzesz miód, który będzie zbyt gęsty, rozcieńcz go z oliwą.

Masaż miodem – Sposób I

Przygotuj 2 łyżeczki miodu. Wystarczy, że wklepiesz 2 łyżki w miejsce, które boli Cię najbardziej: plecy, biodra albo pośladki. Wklepywanie wykonuj dociskając całą dłoń do powierzchni skóry. Następnie energicznym ruchem odrywaj ją od ciała. 

W początkowej fazie, masaż wydaje się łatwym do zrobienia. Jednak, wbrew pozorom, każde kolejne oderwanie dłoni staje się coraz trudniejszą czynnością. Masuj swoje ciało około 40 minut – tak długo, aż miód stanie się biały bądź uzyska zupełnie inny kolor. Po zakończeniu masażu, przemyj swoje ciało ciepłą wodą i nałóż balsam nawilżający. Możesz zastosować antycellulitowy. Jeśli będziesz powtarzała tę terapię co 2 dzień przez miesiąc, uzyskasz zaskakujące rezultaty.  

Masaż miodem – Sposób II (wersja rozszerzona)

Przygotuj: 2 łyżeczki, miodu, 3 łyżki świeżo zmielonej kawy, 6 łyżeczek oliwy z oliwek. Najpierw podgrzej miód, jednak nie mocniej niż do 60 stopni – powyżej tej temperatury miód straci swoje właściwości lecznicze. Następnie dodaj resztę składników, uzyskasz papkę. Wmasowuj ją w oczyszczone ciało okrężnymi ruchami. Zabieg rozpocznij od nóg i kieruj się w stronę serca. Masaż wykonuj tak długo, aż miód zwiększy swoją przyczepność i będziesz mieć trudności z jego rozprowadzeniem. 

Kiedy przejdziesz do masażu brzucha oraz dekoltu, staraj się masować te części ciała spiralnymi ruchami ku dołowi. Dzięki temu pobudzisz krążenie krwi oraz spalanie tkanki tłuszczowej. 

Ręce masuj okrężnymi ruchami w kierunku ramion. Natomiast pośladki i nogi dokładnie tak, jak przy masażu antycellulitowym. W ten sposób pobudzisz krążenie limfy, usuniesz toksyny oraz wygładzisz skórę. 

Rozpoznaj swoje zdrowe i chore miejsca

W trakcie masażu doskonale widać, które miejsca są chore, a które zdrowe. W miejscach, gdzie narządy pracują prawidłowo, miód wchłania się. Tam, gdzie narządy są chore, po zabiegu pozostaje warstwa brudnego miodu. 

Pamiętaj o tym, że:

  • Jeśli posiadasz skórę wrażliwą, zrezygnuj z masażu miodem – po jego wykonaniu mogą pozostawać rozszerzone naczynka w postaci pajączków albo nawet żylaki. 
  • Masaż miodem nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na chorobę nowotworową, mających otwarte rany czy będących uczulonymi na produkty pszczele.