Jak zrobić zabieg kosmetyczny twarzy w domu?

Każda kobieta chciałaby, aby jej twarz wyglądała promiennie, a skóra była gładka i elastyczna. Niestety, zabiegi w gabinecie kosmetycznym często przekraczają nasze możliwości finansowe. Jest na to rada! Wiele z tych zabiegów można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu nie wydając na to fortuny. W takim wypadku najważniejsza jest po prostu systematyczność. Wystarczy pół godziny dziennie, aby nasza skóra nabrała blasku, odzyskała swoją jędrność i sprężystość. Jak przygotować się do takich zabiegów i na co zwrócić uwagę? Oto poradnik krok po kroku.

Atmosfera to podstawa

Oprócz samego samego zabiegu, ważny jest klimat i otoczenie. Miejsce, w którym będziemy się relaksować, powinno być posprzątane, aby żadna niepotrzebna rzecz w zasięgu wzroku nie rozpraszała naszej uwagi. Warto zapalić świece zapachowe i włączyć relaksującą muzykę. To chwila, podczas której mamy ukoić nie tylko nasze ciało, ale i duszę.

Co warto przygotować do zabiegu kosmetycznego w domu?

Teraz nadszedł czas, aby przygotować najbardziej potrzebne rzeczy. W ten sposób unikniemy nerwowego szukania ich podczas zabiegu. Oto, co może się przydać: 

  • opaska do włosów albo klipsy,
  • łagodny płyn do mycia twarzy,
  • ciepła woda,
  • ręcznik, 
  • peeling, 
  • maseczka do twarzy,
  • kilka plasterków świeżego ogórka,
  • zimną woda,
  • krem nawilżający,
  • cytryna.

Zwiąż włosy

Opadające na twarz kosmyki utrudniają przeprowadzenie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego, przed rozpoczęciem pracy, warto związać/ upiąć włosy, a nawet dodatkowo zabezpieczyć je czepkiem lub opaską.

Oczyszczanie twarzy

Twarz należy zawsze myć letnią wodą. Zbyt gorąca może podrażnić skórę i uszkodzić naczynia krwionośne, a ponadto przesusza skórę. Zimna woda z kolei zamyka pory, a nam zależy, aby zostały one otwarte – dzięki temu nasza skóra będzie w stanie wchłonąć więcej substancji odżywczych, jakich dostarczymy jej podczas kolejnych zabiegów.

Kolejno tonizujemy skórę – pozwala to na przywrócenie jej odpowiedniego poziomu Ph oraz usunięcie ewentualnie pozostałych zanieczyszczeń.

Parówka na twarz

Kąpiel parowa jest często niedocenianym sprzymierzeńcem urody. Pozwala odblokować pory oraz usunąć zalegające w nich zanieczyszczenia. Wpływa również pozytywnie na mikrokrążenie, a – poprzez dodatki w postaci ziół dopasowanych do rodzaju cery czy kilku kropel soku z cytryny – dodatkowo może działać antyseptycznie, ściągająco, nawilżająco lub odświeżająco.

Aby prawidłowo wykonać parówkę, należy pochylić się nad zbiornikiem z gorącą wodą, zasłaniając przy tym głowę ręcznikiem. W zależności od rodzaju cery parówka powinna trwać od kilku do kilkunastu minut. Im bardziej sucha i wrażliwa cera, tym czas ten powinien być krótszy.

Peeling na twarz

Korzystając z tego, ze pory są rozszerzone, warto wykonać peeling. Ten zabieg wykonuje się masując twarz okrężnymi ruchami – od środka twarzy w kierunku linii włosów. Po upływie określonego czasu, peeling należy zmyć ciepłą wodą.

Odpowiednio dobrana maseczka

Kolejnym etapem jest nałożenie dobranej do rodzaju cery maseczki. Maseczki stanowią cenne źródło witamin i składników odżywczych. Regularnie stosowane, pozwalają przywrócić twarzy promienny wygląd.

Czas na relaks

Czas, przez jaki maseczka będzie „pracować” warto wykorzystać na relaks. Plasterki zielonego ogórka nałożone na oczy dodatkowo pomogą się odprężyć. Stosując gotową maseczkę, zakupioną w drogerii, należy przestrzegać czasu podanego przez producenta na opakowaniu. Decydując się na przygotowanie domowej maseczki, pozostawmy ją na twarzy co najmniej 15 minut.

Zimna woda

Na koniec myjemy twarz w zimnej wodzie, aby zamknąć pory. Twarz należy osuszyć ręcznikiem i nałożyć krem nawilżający dopasowany do rodzaju cery.

Systematyczność

Choć pozytywne skutki naszych działań da się zauważyć już po pierwszym zabiegu, pamiętajmy, że dla osiągnięcia długotrwałych efektów najważniejsza jest systematyczność. Fundując sobie serię zabiegów przynajmniej raz w tygodniu, nasza cera nabierze widocznego blasku, stanie się miękka i gładka.