Jakie dobrać okrycie wierzchnie do sukni ślubnej?

Jakie dobrać okrycie wierzchnie do sukni ślubnej

Znalazłaś już suknię ślubną swoich marzeń? Dobrałaś do niej biżuterię oraz buty ślubne? Pora, abyś postawiła kropkę na „i”. Wybierz ostatni dodatek ślubny – okrycie wierzchnie. Jest to niezwykle istotny element stroju zwłaszcza, jeśli uroczystość planujecie zimą lub wczesną wiosną, a pogoda może spłatać figle.

Dopasuj je do pory roku

Wybierając okrycie wierzchnie do sukni ślubnej, weź pod uwagę krój sukni ślubnej, swoją sylwetkę oraz… pogodę:

  • Jeśli data ślubu przypada latem, zdecyduj się chustę albo szal, które są wykonane z lekkich tkanin – kaszmiru, woalu lub tiulu. Pamiętaj, że decydując się na szal, powinnaś wybrać taki, który ma odpowiednią długość, przykryje Twoje ramiona oraz część przedramion. 
  • Biorąc ślub jesienią, wybierz bolerko albo żakard. To okrycia wierzchnie wykonane z grubszych tkanin. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór takich, które są wykonane z materiału podobnego do sukni ślubnej. 
  • Zimą albo wczesną wiosną zdecyduj się na futerko, futerkową etolę albo pelerynkę, dłuższą albo krótszą. Dopasuj je do długości swojej sukni ślubnej. 

Stosuj zasadę: mniej znaczy więcej

Decydując się na określony model okrycia wierzchniego, kieruj się zasadą umiaru.

Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której osiągniesz przepych czy odwrócisz uwagę od sukni ślubnej. Dopasuj je tak, aby komponowało się również z dodatkami – butami, biżuterią oraz wiązanką i tworzyło harmonijną stylizację ślubną. 

Możesz wybrać nieszablonowo

Jeśli chcesz uciec od tradycyjnych wierzchnich okryć, zdecyduj się na sweterek, i to niekoniecznie biały.

Połączenie satyny, tiulu, koronek z naturalnymi materiałami – wełną albo bawełną, może wywołać kontrowersje wśród twoich gości weselnych, jednak nadasz w ten sposób swojej stylizacji zupełnie inny charakter – bardziej dziewczęcy, lekki.

Co więcej, sweterek możesz kolorystycznie skomponować z butami, biżuterią czy wiązanką, nadając w ten sposób swojej uroczystości kolor przewodni.

Postaw na praktyczność

Wybierając okrycie wierzchnie do sukni ślubnej, weź pod uwagę jego praktyczność, czyli możliwość późniejszego wykorzystania po ślubie.