Jak usunąć trądzik naturalnie

ile kosztuje ślub

Trądzik jest problemem, który dotyka wielu osób. Warto poznać kilka sposobów na radzenie sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością.

Jak powstaje trądzik?

Powstawanie trądziku, krost na skórze dotyka osób o cerze tłustej lub mieszanej. Przede wszystkim problemy z cerą dotyczą, tak zwanej, strefy „T” na twarzy. Powstawanie trądziku rozpoczyna się od powiększenia gruczołów łojowych i związanej z tym nadprodukcji łoju. Naturalnie łój wychodzi poprzez ujście mieszka włosowego, jednak przez zanieczyszczenia czy zalegający martwy naskórek ujście może zostać zablokowane. To powoduje powstawanie zaskórników. Tłuszcz i kreatyna, które zalegają w zaskórniku stanowią źródło pokarmu dla bakterii znajdujących się na skórze, co powoduje ich namnożenie. Bakterie powodują powstawanie stanów zapalnych na skórze. Brak miejsca do odprowadzenia zalegających substancji doprowadza w końcu do pęknięcia ujścia mieszka włosowego, co powoduje rozprzestrzenienie się infekcji i powstanie krost.  

Trzystopniowy sposób na pozbycie się trądziku

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że wypryski nie powinny być wyciskane. Niestety, wyciskanie jedynie pogłębia problem i doprowadza do rozprzestrzeniania się infekcji. Warto również pamiętać, że na naszych rękach znajduje się bardzo dużo bakterii, które możemy przenieść na skórę twarzy, albo co gorsza, pod skórę poprzez kontakt palców czy paznokci z raną po wyciśnięciu wyprysku. Dlatego też zawsze przed dotykaniem twarzy należy dokładnie myć ręce.

Krok pierwszy – przeciwdziałanie

Aby powstrzymać trądzik jeszcze zanim się rozwinie do b. widocznych wyprysków, wystarczy mieć w zamrażarce kostkę lodu. Gdy tylko na skórze zauważymy zaczerwienienie (stan zapalny), należy wziąć kostkę lodu, zawinąć ją w kawałek czystego materiału (może być to mały ręcznik, bawełniana chusteczka) i przyłożyć w miejsce, w którym pojawił się obrzęk. Lód powinno się pozostawić na skórze około pięciu minut. Czynność należy powtórzyć kilka razy w ciągu dnia.

Krok drugi – leczenie punktowe

Jest kilka naturalnych sposobów na skuteczne radzenie sobie z pryszczami. Nie trzeba stosować wszystkich opcji, a jedynie wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Wszystkie poniższe przepisy są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, ponieważ są całkowicie naturalne.

  • Użyj oleju z drzewa herbacianego. Wystarczy zaaplikować jedną krople w miejsce na skórze, na którym znajduje się pryszcz i pozostawić na dwadzieścia minut. Po tym czasie zetrzyj pozostały olej wacikiem.
  • Do miseczki wyciśnij trzy krople cytryny, dodaj pół łyżeczki miodu i wymieszaj. Zaaplikuj bezpośrednio na pryszcze i pozostaw na dwadzieścia minut.
  • Do miseczki wyciśnij pół łyżeczki soku z ziemniaków (zetrzyj odrobinę ziemniaka na tarce i wyciśnij sok  używając drobnego sitka) i dodaj łyżkę mielonego cynamonu. Wymieszaj. Następnie zaaplikuj na pryszcze i pozostaw na około dwadzieścia minut.
  • W przypadku bardzo wrażliwej skóry, możesz wykorzystać sok z papai. Wyciśnij sok i wmasuj w miejsce powstania pryszcza. Pozostaw na około dwadzieścia minut.

Krok trzeci – gojenie. Jak stworzyć skuteczną maść na trądzik

Aby stworzyć skuteczną maść łagodzącą podrążenie spowodowane przez pryszcze, należy wymieszać połowę łyżki aloesowego żelu wraz z kilkoma listkami mięty ugniecionymi w moździerzu. Następnie wmasuj maść w część skóry na której znajdują się pryszcze. Pozostaw maseczkę na noc.

Ile kosztuje laserowe usuwanie trądziku?

Równie skuteczną metodą są laserowe zabiegi usuwania trądziku. Zabiegi takie w satysfakcjonujący sposób redukują trądzik we wczesnym stadium, redukując łojotok i nie dopuszczając jednocześnie do stanów zapalnych. Ile kosztuje usługa laserowego usuwania trądziku w poszczególnych miastach w Polsce?

Cennik laserowego usuwania trądziku w 2023 w ponad 100 miastach w Polsce

Podsumowanie:

Usuwanie blizn potrądzikowych – Twarz
Najniższa cena – 425 zł brutto Piotrków Trybunalski
Najwyższa cena – 1192 zł brutto Skierniewice

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych – Czoło
Najniższa cena – 301 zł brutto Kutno
Najwyższa cena – 464 zł brutto Rzeszów

Usuwanie blizn potrądzikowych – Policzki
Najniższa cena – 312 zł brutto Gdynia
Najwyższa cena – 484 zł brutto Zambrów

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych – Broda
Najniższa cena – 256 zł brutto Września
Najwyższa cena – 422 zł brutto Kielce

Usuwanie blizn potrądzikowych – Plecy
Najniższa cena – 540 zł brutto Police
Najwyższa cena – 1478 zł brutto Siedlce