Jak wybrać buty ślubne?

ile kosztuje ślub

Czy jesteś w trakcie poszukiwań butów ślubnych? Czy zastanawiasz się na tym jak wybrać wygodne, a jednocześnie dopasowane do Twojej stylizacji? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, dzięki którym znajdziesz te idealne.

1. Rozpocznij od właściwego rozmiaru

Jeśli jeszcze nie jesteś pewna tego, jaki masz rozmiar buta. Zrób to teraz! Możesz skorzystać z naszych sposobów:

  1. Najpierw odrysuj swoją stopę na kartce. Następnie zmierz linijką odległość od dużego palca do środka pięty. Dodaj od 0,5 – 1 cm.
  2. Zmierz długość wkładki w jednym z pasujących butów. Wbrew pozorom, wybierz wkładkę z buta o podobnym modelu.
 rozmiar3536373839404142
 długość stopy cm22.3-22.522.8-23.023.8-24.024.3-24.524.8-25.025.3-25.526.3-26.526.8-27.0
długość wkładki cm23.023.524.525.025.526.027.027.5

Pamiętaj, że buty ślubne powinny być dopasowane. W przeciwnej sytuacji będę Cię obcierać. Doskonałym sposobem na znalezienie wygodnych butów jest przymierzanie ich popołudniu. Dlatego, że to właśnie wtedy Twoje stopy są zmęczone.

2.  Dobierz kształt czubka noska

W zależności od tego jaki posiadasz kształt stopy, dopasuj kształt czubka. Jeśli masz palce szeroko rozstawione, a do tego różnej długości, zdecyduj się na buty z noskami okrągłymi. Zrezygnuj za to ze szpiczastych oraz migdałowatych.

3. Zastanów się nad materiałem

Teraz nadszedł czas na to, abyś wybrała materiał z jakiego chcesz mieć buty. Wśród  polecanych przez stylistów są: satyna matowa, atłas, żakard, koronka, skóra naturalna i ekologiczna. Zwróć uwagę również na dodatki jakie są na butach ślubnych. Do najczęściej spotykanych należą: haft, cekiny,  kwiaty, kryształki zarówno białe jak i kolorowe, perełki czy też koraliki. Jeśli chcesz, aby materiał z jakiego są dopasowane buty był dopasowany do koloru Twojej sukni ślubnej, zabierz ze sobą kawałek i przymierz.

4. Zapobiegaj zamiast leczyć

Masz stopy podatne na otarcia? Sprawdź jaką wkładkę mają Twoje buty, czy jest wykonana z naturalnej skóry.

5. Dopasuj buty do swojej figury

Teraz dopasuj buty do swojej figury:

  • Jeśli chcesz optycznie wydłużyć swoje nogi, zdecyduj się na buty z tzw. paskiem t-bar.
  • Jeśli chcesz uniknąć efektu wylewającej się stopy, wybierz buty klasyczne z wycięciem w kształcie litery „V”.
  • Unikaj butów na wysokim ale wąskim obcasie, koturnie czy sandałów ponieważ są niewygodne oraz niezdrowe
  • Jeśli masz masywne łydki, zdecyduj się na buty na wysokim obcasie, z czubkiem w kształcie migdała lekko zaokrąglonym. Natomiast zrezygnuj ze szpilek oraz czubków szpiczastych. Unikaj też butów z paskami. Dlatego, że tak podkreślisz swoje masywne łydki.
  • Jeśli nie masz widocznego wcięcia w okolicy kostek, zdecyduj się na buty z szerokim paskiem wokół kostek. Zwróć  uwagę na to, aby pasek był ozdobiony. Dzięki temu, odwrócisz uwagę od swoich kostek i wymodelujesz swoje nogi.
  • Jeżeli masz nogi zbyt obfite, zdecyduj się na głęboko wycięte klasyczne pantofelki, półsłupek albo delikatnie zwężanej koturnie.

Wybierając buty ślubne, zwróć uwagę również na wysokość obcasów.  Dlatego, że powinnaś ją dobrać do długości sukni ślubnej.

6. Zwróć uwagę na obcasy

Wybierając buty ślubne, zwróć uwagę również na wysokość obcasów.  Dlatego, że powinnaś ją dobrać do długości sukni ślubnej. Decydując się na suknię ślubną do ziemi, postaraj się o to, aby dotykała ziemię lub unosiła się nad nią ok. 2cm. Poza tym, kiedy będziesz stała, zwróć uwagę na to, czy widoczne są tylko czubki butów.

Kiedy wybierzesz krótszą suknię ślubną, bardziej odważną, wtedy dopasuj ją do kroju sukni ślubnej oraz jednocześnie do kształtu swoich nóg.

7. Zdecyduj się na kolor butów

Kiedy masz już wybrany model butów, pora na to, abyś dobrała ich kolor. Możesz dopasować je do koloru sukni ślubnej albo dodatków –bukietu kwiatów.

Co sądzisz o tym artykule? Czy znasz inne wskazówki dotyczące wybierania butów ślubnych? Podziel się z nami nimi poniżej.