Jak wybrać fryzurę ślubną?

ile kosztuje ślub
Czy za kilka miesięcy  wychodzisz za mąż? Czy zastanawiasz się jak wybrać fryzurę ślubną? Jak każda Panna Młoda chcesz w dniu ślubu wyglądać olśniewająco. Dlatego też dbasz o każdy szczegół – również o odpowiednie uczesanie.  Abyś uniknęła wielu błędów podczas wybierania fryzury ślubnej, przeczytaj nasze wskazówki poniżej.

1. Decyduj z wyprzedzeniem

Pamiętaj, że nie ma uniwersalnej fryzury ślubnej dla każdej przyszłej Panny Młodej. Będąc kobietami różnimy się między sobą: długością włosów czy kształtem twarzy.  Czasami jest tak, że pierwsza wybrana fryzura jest tą idealną ale natychmiastowy strzał w dziesiątkę zdarza się naprawdę rzadko. Częściej przyszłe Panny Młode trafiają w idealną fryzurę ślubną metodą prób i błędów.  Dlatego tak ważne jest, abyś zaczęła poszukiwania tej idealnej fryzury ślubnej jak najszybciej – najlepiej na rok przed ślubem. Mając sporo czasu, ze spokojem wypróbujesz wszystkie możliwe kombinacje i podejmiesz najtrafniejszą decyzję.

2. Zadbaj o kondycję włosów

Równie ważne jak poszukiwanie idealnej fryzury ślubnej jest dbanie o kondycję włosów. Pamiętaj o tym, że nawet, jeśli będziesz miała na sobie suknię naprawdę piękną ale będziesz miała zniszczone oraz pozbawione połysku włosy, nie osiągniesz zamierzonego rezultatu. Dlatego jak najszybciej zacznij pielęgnować włosy – stosuj odżywki oraz zapuszczaj je do odpowiedniej długości. Jeśli chcesz zmienić kolor włosów, właśnie teraz możesz trochę poeksperymentować. Zrezygnuj z farbowania włosów na dzień przed ślubem, raczej zdecyduj się na to najpóźniej tydzień przed ślubem.

3. Dobierz fryzurę ślubną do sukni

Wybierając fryzurę ślubną, nie powinnaś jej jako pojedynczego elementu ale takiego, który będzie dopełnieniem całości. Dlatego staraj się dopasować fryzurę ślubną do sukni ślubnej. Możesz trzymać się zasady i do bogatej sukni ślubnej wybrać skromną fryzurę. W przeciwnej sytuacji zamiast równowagi możesz osiągnąć przepych:

  • Jeśli będziesz miała suknię zwiewną i delikatną, postaw na rozpuszczone włosy, czy zapleciony warkocz. Po prostu jakąś naturalną fryzurę.
  • Decydując się na klasyczną suknię ślubną, dobierz uczesanie gładkiego koka.
  • Chcesz mieć suknię ślubną z odkrytymi ramionami? Zdecyduj się na miękkie fale lekko opadające w dół albo niskie upięcia nad karkiem.
  • Wybrałaś suknię z niesymetrycznym dekoltem? Doskonale będziesz wyglądać jeśli upniesz niskiego koka nad karkiem lub lekko podepniesz włosy.
  • Jeśli masz suknię wysoko rozbudowaną, wtedy najlepiej będą pasować loki wysoko upięte.
  • Jeśli Twoja suknia ma opadające ramiączka, wtedy lekko podepnij włosy.
  • Masz masywną budowę ciała? Doskonałym rozwiązaniem, wtedy będzie upięcie włosów, które optycznie wydłuży Twoją sylwetkę.

4. Zdecyduj się na dodatkowe usługi

Jeśli zapuszczasz włosy ale nie osiągnęły one odpowiedniej długości, na kilka dni przed ślubem , zdecyduj się na przedłużenie włosów.

5.  Postaw na komfort

Pamiętaj, że w fryzurze ślubnej, powinnaś czuć się komfortowo. Dlatego postaw raczej postaw na fryzurę, która będzie pasowało do Twojej osobowości i sukni. Kieruj się własnym poczuciem estetyki, dopasuj fryzurę do kształtu twarzy. Unikaj też przesadnego szaleństwa ponieważ możesz czuć się nieswojo.