7 kroków do pozbycia się stresu przed ślubem

ile kosztuje ślub
Czy przygotowujesz się do ślubu i odczuwasz jednocześnie emocje stresu i podekscytowania uroczystością? Zastanawiasz się czy podejmujesz właściwą decyzję, podołasz sprawom organizacyjnym? To zupełnie normalna reakcja. Abyś poradziła sobie z przedślubnym stresem przygotowaliśmy 6 sposobów poniżej.

Odczuwanie stresu przed ślubem, powstaje z wielu powodów. Z jednej strony chcesz, aby tego dnia uroczystość była zorganizowana perfekcyjnie, dlatego dbasz o każdy szczegół, załatwiasz wszystkie formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego i w kościele. Chcesz spełnić oczekiwania swoje, narzeczonego i wreszcie przybyłych gości. Z drugiej strony obawiasz się nadchodzących zmian: miejsca zamieszkania, nazwiska i stylu życia, który do tej pory prowadziłaś.  

Sposób 1: Rozmawiajcie o swoich wyobrażeniach

Zanim zaczniesz wybierać tort weselny czy winietki, porozmawiaj ze swoim narzeczonym szczerze o tym, jak chcecie, aby ten dzień przebiegał. Dzięki temu, uświadomicie sobie, co jest dla Was najważniejsze. Z reguły bywa tak, że kobiety, będąc małymi dziewczynkami jasno określają swoje wyobrażenia o ślubie. Mogą się one różnić od wyobrażeń narzeczonego. Przez różnicę w oczekiwaniach co do ślubu, najczęściej dochodzi do kłótni pomiędzy przyszłymi małżonkami, a to w konsekwencji doprowadza do odczuwania jeszcze większego stresu.

Sposób 2: Planuj, planuj i… organizuj

Kiedy dojdziesz do kompromisu z narzeczonym, zacznijcie planować ten dzień. Spiszcie wszystkie zadania, które macie do wykonania na kartce papieru. Następnie wszystkie sprawy do załatwienia ujmijcie w tabelkę. Będąc pewną, że wszystko macie pod kontrolę i na pewno o niczym nie zapomnicie poczujesz się opanowana.

Sposób 4: Ustalcie budżet weselny

Uwzględnijcie wysokość budżetu jaki chcecie przeznaczyć na wesele i negocjujcie wszystkie ceny z firmami, z których usług korzystacie. Często bywa tak, że firmy słysząc o wyjątkowej uroczystości jaką jest ślub, podnoszą swoje ceny w góry. Dlatego, gdy będziesz ustalała stawkę z firmą, możesz powiedzieć, że zamierzacie zmieścić się w określonej kwocie.

Sposób 5: Zadbaj o zdrowie

Abyś w pełni cieszyła się przygotowywaniem ślubu, powinnaś ograniczyć wszystkie te czynniki, które sprawiają, że odczuwanie stresu wzrasta. Zacznij od zmiany stylu życia: rzuć papierosy, czarną herbatę i nieprawidłową dietę. Kiedy zaczniesz zdrowo się odżywiać, pić zieloną herbatę, będziesz spokojniej spała i odzyskasz świetne samopoczucie. Zacznij też ćwiczyć. Regularne ćwiczenia stymulują uwalnianie nie tylko serotoniny, dopaminy i endorfin.

Sposób 6: Relaksuj się…

Przed ślubem, postaraj się jak najczęściej relaksować. Możesz wybrać się na spacer, do SPA czy przygotować sobie gorącą kąpiel przy lampce wina i spokojnej muzyce. Dodatkowo, podczas kąpieli, wykonuj zabiegi pielęgnacyjne. Nie musisz wydać pieniędzy w sklepach kosmetycznych na drogie kosmetyki, ale zrób je sama domowymi sposobami. Nie zaniedbuj siebie. Jeśli będziesz się relaksować zyskasz dystans do przygotowań ślubnych. Czy podoba Ci się ten artykuł? Dodaj swój komentarz poniżej. Czekasz na więcej