Ślub to niebywały stres. Nic w tym dziwnego – kilkumiesięczne przygotowania, dopinanie wszystkiego na ostatni guzik i ta nie ustająca obawa, że jednak coś może pójść nie tak, powodują ogólne zmęczenie organizmu. Odbija się to na naszym wyglądzie oraz nastroju. Istnieje jednak prosty sposób, by po całym nerwowym dniu zapewnić sobie chwilę relaksu i odprężenia. Tym sposobem jest relaksująca kąpiel.
Wystarczy, że do wanny wsypiesz kilka specyfików, a po kilku minutach poczujesz się jak nowo narodzona. Nie daj sobie wmówić, że kąpiel w wannie jest stratą czasu. Kąp się tak często, jak tylko będziesz mogła i to bez wyrzutów sumienia.
3 sposoby na odprężającą kąpiel przed ślubem
Kąpiel solankowa
Kąpiel w wodzie z dodatkiem naturalnej soli złagodzi dolegliwości związane z nerwobólami oraz zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Taka przyjemność polecana jest również osobom borykającym się ze zmianami skórnymi, a w szczególności: walczącym z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, grzybicą oraz łuszczycą.
Naturalna sól posiada mnóstwo minerałów, takich jak: chrom, wapń, sód, potas, cynk, chlor, chrom, bor, brom, jod, siarkę oraz żelazo.
Do kąpieli świetnie nadają się też inne sole, na przykład boheńska, zabłocka, kłodawska oraz sól z Morza Martwego.
Jak dawkować sól? Przyjmuje się, że do kąpieli leczniczej sypiemy 100-300g soli. Pragnąc zafundować sobie kąpiel relaksacyjną, wystarczy dodać 50-100g soli.
Kąpiel z glinką
Podobnie jak sole, glinki również posiadają mnóstwo minerałów, w szczególności: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód, glin, żelazo, miedź, cynk, fluor, selen, molibden, mangan, stront oraz srebro.
Fundując sobie kąpiel z glinką, oczyścisz organizm z toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii, złagodzisz stany zapalne oraz odkazisz organizm. Poprawisz w ten sposób również stan swojej skóry, zwłaszcza jeśli masz cerę skłonną do podrażnień, alergii, nadmiernej produkcji sebum oraz zmian trądzikowych.
Ile powinnaś dodawać glinki? Kilka łyżeczek na wannę wody zdecydowanie wystarczy.
Kąpiel z olejkami eterycznymi
Do odprężającej kąpieli dodaj olejki eteryczne, najlepiej naturalne, roślinne. Olejki, oprócz pozytywnego wpływu na nastrój (aromaterapia), mogą wykazywać działanie przeciwbólowe czy antyseptyczne. Wnikają do organizmu zarówno przez drogi oddechowe, jak i rozszerzone podczas kąpieli pory.
Olejki wybieraj stosownie do potrzeb ciała i ducha. Jeśli chcesz mieć jędrną skórę, przyśpieszyć jej regenerację i pobudzić układ krążenia, wybierz olejek z muszkatołowca.
Ile dodać? Wystarczy, że wlejesz kilka kropel do wanny. Ewentualnie możesz odrobinę wetrzeć przed kąpielą w ciało.
Co powinnaś jeszcze wiedzieć o odprężających kąpielach domowych?
Zanim zanurzysz się w wannie, umyj całe ciało pod prysznicem.
Woda w wannie powinna mieć temperaturę od 36 stopni do 38 stopni. Dzięki temu polepszysz odżywanie tkanek, a Twój organizm usunie produkty uboczne przemiany materii, zmniejszysz stres, a nawet napięcie mięśniowe.
Kąp się od 15 do 30 minut. Zrezygnuj z dłuższych kąpieli, ponieważ zbyt długie moczenie przesusza skórę, sprzyja podrażnieniom oraz pękaniu naczynek.
Po kąpieli nie spłukuj się. Twoja skóra będzie mogła wchłaniać jak najdłużej składniki, które dodałaś do kąpieli.
Na koniec słów kilka…
Pamiętaj o tym, że wszystkie składniki możesz miksować i przygotowywać sobie kąpiele odprężające. Korzystaj z 3 sposobów na kąpiel zawsze, kiedy będziesz chciała się zrelaksować.