Jak zorganizować ślub na plaży?

Ślub na plaży jest marzeniem wielu par. Większości kojarzy się z drogim wyjazdem do ciepłych krajów i skomplikowanymi procedurami. Wcale nie musi tak być. Organizacja ślubu na plaży możliwa jest nawet w Polsce. Wystarczy pomysłowość, dobra organizacja i możecie się bawić niczym na Hawajach! Oto kilka podpowiedzi, jak zorganizować ślub w stylu hawajskim, ale… w naszym kraju.

ślub w plenerze – Wybierzcie miejsce

Ślub na plaży nie musi oznaczać wyjazdu i organizacji przyjęcia w ciepłych krajach. Taką uroczystość można zorganizować również w Polsce. Wystarczy, że właściwie dobierzecie miejsce. Do dyspozycji macie zarówno plaże nad jeziorami, jak i nadmorskie kurorty. 

Ślub w plenerze – Zastanówcie się nad terminem

Jeśli chcecie zorganizować ślub nad morzem, zdecydujcie się na złożenie przysięgi późną wiosną lub latem. O tej porze roku prawdopodobieństwo idealnej pogody jest największe, a na tym przecież Wam zależy.

Ślub na plaży – Dobierzcie odpowiednią kolorystykę

Kolejnym krokiem po wyborze miejsca jest dopasowanie kolorystyki do stylu uroczystości. Idealnie sprawdzą się kolory żywe, intensywne i takie, które kojarzą się ze słońcem i wakacjami – intensywny róż, słoneczny pomarańczowy oraz soczysta zieleń. Te trzy kolory będą doskonałą podstawą.

Zadbajcie o szczegóły

Uroczystość zaplanujcie pod namiotem, w którym zmieszczą się wszyscy goście. Wybierając namiot, zwróćcie uwagę na to, jaką ma długość oraz szerokość. Namiot ochroni Was, jeśli zmieni się pogoda i zacznie padać deszcz. Poza tym, zadbajcie też o inne szczegóły – dekorację. Mogą ją stanowić dodatki z liści bananowca czy interesujące torebeczki do upominków. Z pewnością gościom spodobają się też wachlarze. Ustawcie również kapliczkę ślubną, w której będziecie sobie przysięgać miłość aż do grobowej deski. 

Podajcie hawajskie menu

Podczas przyjęcia na plaży koniecznie podajcie potrawy rodem z Hawajów. Idealnie sprawdzą się dania przygotowane z surowych owoców oraz warzyw, grillowane mięsa czy potrawy przyrządzone z ryb. 

Ślub na plaży – Ubierzcie się tematycznie

Biorąc ślub na plaży, dostosujcie strój Panny Młodej i Pana Młodego do klimatu przyjęcia. Doskonale będziecie się prezentować ubrani na biało. Wasze stroje powinny być lekkie i zwiewne. Panna Młoda pięknie będzie się prezentować w sukni ślubnej o prostym fasonie i wianku na głowie. Pan Młody może zdecydować się na jasny garnitur, lub – jeśli marzy się Wam większa swoboda – na lniane spodnie i białą koszulę.

Zadbajcie o niespodziankę dla gości

Przygotujcie dla gości niespodziankę w postaci kosza z klapkami. Kiedy goście będą tańczyć, chętnie zamienią buty wizytowe czy szpilki właśnie na klapki. 

Ślub na plaży – Uprzedź gości

Pamiętaj o tym, aby uprzedzić gości o tym, w jakim stylu organizujcie ślub oraz wesele. Dzięki temu Wasi goście będą mogli lepiej dopasować swój strój do charakteru uroczystości.