9 przesądów ślubnych związanych z drogą do ŚLUBU

Jakie dobrać okrycie wierzchnie do sukni ślubnej

Nawet jeśli wszelkie przesądy traktujesz z przymrużeniem oka, zwróć uwagę na kilka związanych z początkiem Waszej wspólnej drogi. Sama droga Młodej Pary do kościoła, do ołtarza, ślubowanie oraz pierwszy taniec mogą wiele powiedzieć o Waszym przyszłym, wspólnym życiu. Jeśli zaciekawił Cię ten temat, poznaj kilka podstawowych przesądów związanych ze ślubem.

Obserwuj pogodę

W dniu ślubu koniecznie zwróć uwagę na… pogodę. Jeśli pada łagodny deszczyk, to oznacza, że Wasze małżeństwo otrzymało Boże błogosławieństwo. Kiedy na zewnątrz świeci słońce, to oznacza, że Wasze małżeństwo będzie szczęśliwe. Z kolei, gdy na zewnątrz szaleje wichura i ulewa, wtedy Wasz związek będzie burzliwy. Pogoda z grzmotami, błyskawicami oraz czerwonym niebem oznacza gniew Boży.  

Zwróć uwagę na ptaki

W drodze do kościoła lub urzędu obserwuj otoczenie. Jeśli zauważycie gołębie i sroki latające po pogodnym niebie, będziecie mieli zagwarantowane szczęście oraz pomyślność. Zdecydowanie unikaj widoku wron oraz kruków, gdyż nie wróży to nic dobrego. 

Nie wracaj się

Jadąc do kościoła lub urzędu unikajcie wszelkich postojów oraz zawracania się. Jeśli czegoś zapomnicie z domu, nie wracajcie się po to. Skorzystajcie z pomocy rodziny oraz znajomych. Zawracanie wróży cofnięciem się ze szczęśliwej drogi pożycia małżeńskiego. Do ślubu Parę Młodą może wieźć tylko mężczyzna.

przekrocz próg prawą nogą

Pamiętajcie o tym, żeby próg kościoła przekraczać prawą nogą. Dobrą wróżbą jest uśmiech w drodze do ołtarza, ponieważ zwykło się mówić, że „jaka droga do ołtarza, takie całe życie”. Natomiast płacz Panny Młodej ze wzruszenia oznacza, że w małżeństwie nie uroni ona ani łzy i będzie naprawdę szczęśliwą mężatką.  

Spójrz na świece

Kiedy dojdziecie do ołtarza, spójrz na świece. Kiedy będą płonęły jasnym płomieniem w górę, to znaczy, że Wasz związek będzie naprawdę udany. Jeśli kopcą się i miotają, wtedy w związku pojawią się problemy. Natomiast, jeżeli zgasną, to oznacza, że prędzej czy później się rozstaniecie. 

Sprawdź, kto będzie rządził w małżeństwie

Jeśli chcesz mieć władzę nad mężem, zwróć uwagę na to, czy przypadkiem w trakcie ślubowania zakryłaś rąbkiem sukni buta Pana Młodego. Taka sytuacja oznacza, że będziesz miała swojego męża pod pantoflem. Jeśli nie zwróciłaś uwagi, nic straconego. Kolejny przesąd głosi, że władzę w małżeństwie będzie sprawować ta osoba, która pierwsza odwróci się od ołtarza.   

Poproście rodzinę o przysługę

Kiedy wyjdziecie z kościoła, poproście rodzinę o to, żeby obsypali Was ryżem, pszenicą oraz monetami. Dzięki temu rytuałowi będziecie mieli zapewnione: dostatek, szczęście oraz płodność. Możecie też poprosić o to, żeby obsypali Was cukierkami – na słodkie życie. 

Zwracaj uwagę na to, kto składa Wam życzenia

Jeśli jako pierwszy robi to mężczyzna albo obca kobieta, macie zagwarantowane szczęśliwe pożycie małżeńskie. 

… i na to, jak tańczycie

Bardzo ważną wróżbą jest również to, w jaki sposób tańczycie pierwszy taniec. Jeśli kroki Wam się poplączą, to również w życiu będziecie zmierzać w różnych kierunkach.