Pomysł na prezent dla gości weselnych

Pomysł obdarowywania gości weselnych drobnym upominkiem staje się coraz bardziej popularny. I, choć w żadnym wypadku nie stanowi on przymusu, coraz więcej Młodych Par decyduje się podarować gościom coś, co nie pozwoli im zapomnieć o przyjęciu zbyt szybko. Jednocześnie pojawia się pytanie: co podarować gościom, by było jednocześnie ładne, praktyczne lub smaczne, no i niedrogie? Oto kilka pomysłów na nietuzinkowe prezenty dla gości weselnych.

Prezenty dla gości weselnych – Sadzonki roślin

Kupcie sadzonki dowolnych roślinek i ozdóbcie je zgodnie ze stylem Waszej uroczystości. Jeśli nie macie konkretnego pomysłu, wykonajcie sadzonki Eco. Doniczki Waszych roślinek włóżcie do woreczków lnianych i zwiążcie ozdobnym sznureczkiem albo jutą. Następnie przyklejcie karteczki z podziękowaniami dla gości weselnych. 

Zapachowe świeczki

To bardzo prosty, a jednocześnie lubiany pomysł. Zapachowe świeczki udekorujcie tak, by zachowana została kolorystyka uroczystości. Do świeczek dołączcie liścik z podziękowaniami.

Pachnące mydło

Podarujcie gościom mydło, które samodzielnie przygotujcie. To ma być prawdziwe rękodzieło. Do jego wykonania potrzebujecie białe mydło, napar ziołowy oraz dodatkowe składniki: olejki eteryczne (ok. 30-40 ml na 1000 gram mydła), plasterki cytrusów oraz kwiaty. Przygotowanie rozpocznijcie od starcia białego mydła na tarce. Następnie rozpuście mydło w kąpieli wodnej. W trakcie kąpieli wodnej mieszajcie mydło, nie doprowadzając przy tym do wrzenia, ponieważ powstaną nieestetyczne bąbelki. Kiedy mydło nabierze kremowej konsystencji, dodawajcie do niego zioła, dodatkowe składniki, zakończcie na barwniku. 

Otwieracz lub korkociąg z dedykacją

Podarujcie Waszym gościom otwieracz lub korkociąg z dołączonym liścikiem z dedykacją. Taki prezent będzie bardzo praktyczny, a jednocześnie na długo nie pozwoli zapomnieć im o przyjęciu.

Domowy alkohol

Jeśli potraficie samodzielnie przyrządzić alkohol – nalewkę, wino albo likier – podarujcie go Waszym gościom. Goście będą zachwyceni! Nie zapomnijcie o etykiecie z dedykacją.

Domowy dżem

Jeżeli do Waszego ślubu pozostało jeszcze sporo czasu, zdążycie przygotować domowy dżemik. Taka słodka pamiątka z pewnością ucieszy gości weselnych.

Wyjątkowe prezenty – Ręcznie uszyte maskotkI

Jeśli chcecie, by Wasi goście wzruszyli się jeszcze bardziej, podarujcie im własnoręcznie wykonane pluszaki. Jeżeli sami nie potraficie takich przygotować, zamówcie je w pracowni hand-made. Świetnym pomysłem jest wyszycie na maskotkach imion lub chociaż inicjałów obdarowywanych gości.

Prezenty dla gości weselnych – Słodkości z dedykacją

Wasi goście są łasuchami? Przygotujcie dla nich słoiczek ze słodkościami, w którym różne słodycze, suszone owoce ułóżcie warstwowo. Na koniec naklejcie własnoręcznie wykonaną etykietę i przywiążcie kokardą w kolorze Waszej uroczystości.