Jak dopasować bieliznę ślubną?

Wybierając strój ślubny zazwyczaj koncentrujemy się na sukni, uczesaniu, butach… Zapominamy o tak ważnym elemencie garderoby, jakim jest bielizna. Tymczasem, źle dopasowana bielizna powoduje uczucie dyskomfortu oraz najczęściej nie współgra z modelem sukni. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy poświęcić chwilę uwagi na dobór ślubnej bielizny oraz dodatków.

Bielizna ślubna – Określ kształt swojego ciała i rozmiar piersi

Zanim zaczniesz przeglądać katalogi ślubne, przyjrzyj się swojemu ciału. Określ jego kształt, spójrz na piersi. Dobrze dopasowana bielizna to podstawa komfortu. Dlatego dobór idealnego biustonosza należy zacząć od określenia rozmiaru miseczki.

Zmierz obwód swoich piersi na wysokości sutków. Następnie zmierz swój obwód pod biustem i odejmij od siebie te dwa wyniki. Tak poznasz rozmiar miseczki. I tak, różnica 12 cm oznacza miseczkę A, 14 cm – miseczkę B itd.

BIELIZNA ŚLUBNA -Wybierz i przymierz model biustonosza

Kiedy określisz rozmiar miseczek, wybierz model biustonosza. W trakcie wybierania zwracaj uwagę na to czy:

  • biustonosz nie jest zbyt luźny,
  • piersi mieszczą się w całości w miseczkach i nie tworzą wybrzuszeń nad lub pod nimi,
  • fiszbiny przylegają do klatki piersiowej,
  • ramiączka są dopasowane,
  • tył biustonosza nie podchodzi do góry (czy jest na takim samym poziomie jak przód).

Postaraj się dopasować biustonosz do modelu sukni ślubnej. Jeśli zdecydujesz się na suknię bez ramiączek, koniecznie wybierz bardotkę – biustonosz bez ramiączek. Wybierając suknię ślubną z dekoltem, zdecyduj się na stanik push-up.

BIELIZNA ŚLUBNA -Dopasuj majtki

Podczas wybierania bielizny ślubnej, równie ważne są majtki. Pamiętaj o tym, że musisz dopasować je kolorystycznie do biustonosza. Wśród najpopularniejszych modeli dostępne są: 

  • szorty – wybierz je, jeśli chcesz wyszczuplić biodra,
  • stringi – wybierz je, jeśli masz obcisłą suknię ślubną,
  • figi – wybierz je jeśli ma rozkloszowaną suknię ślubną.

BIELIZNA ŚLUBNA -Zastanów się nad dodatkami

Równie ważnymi elementami bielizny Panny Młodej są dodatki – pończochy, gorset, koronka. Dlaczego? Dzięki nim ukryjesz swoje niedoskonałości, a uwydatnisz atuty.

Na co powinnaś zwracać uwagę? Wybierając pończochy upewnij się, że nie wbijają Ci się w skórę ani nie uczulają. Jeśli chcesz założyć gorset – zrezygnuj z sukni, która ma odkryte plecy. Z kolei bieliznę koronkową załóż, jeśli nie wybrałaś sukni zbyt obcisłej, na przykład typu syrenka. 

Na koniec słów kilka…

Dzięki tym 4 wskazówkom dopasujesz bieliznę ślubną do kształtu swojej sukni ślubnej oraz ciała. Będziesz miała pewność, że w najważniejszym dniu Twojego ślubu będziesz czuła się komfortowo oraz unikniesz najpopularniejszych błędów. Postaraj się wybierać bieliznę z materiału najwyższej jakości.