Jeśli subkultura gotycka jest bliska Waszemu sercu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować mroczny i tajemniczy ślub w stylu gotyckim. Choć takie rozwiązania nie są zbyt popularne w Polsce, przy odrobinie chęci i zaangażowania z pewnością uda Wam się stworzyć niesamowity klimat, który na długo pozostanie w pamięci.
Rodzaj ślubu
Od tego w zasadzie należy zacząć. Tak jak w przypadku ślubu tradycyjnego, możecie zdecydować się na ślub kościelny, cywilny lub humanistyczny.
Ślub w stylu gotyckim – Wybierzcie miejsce
Kiedy zdecydujecie się już na rodzaj ślubu, zastanówcie się nad miejscem samej ceremonii. Jeśli bierzecie ślub kościelny, wybierzcie kościół w stylu gotyckim albo wiktoriańskim.
Jeśli chodzi o uroczystość weselną, to macie spore pole do popisu. Na pewno do charakteru uroczystości nie będzie pasowała tradycyjna sala czy restauracja. Warto rozważyć imprezę na zamku w stylu wiktoriańskim albo gotyckim. Możecie też zorganizować uroczystość w starej restauracji, na zabytkowej wieży czy też w stylizowanej piwnicy.
Ślub Gotycki- Zadbajcie o dekorację
Diabeł tkwi w szczegółach. To wszelkie dekoracje dopełniają dzieła. Na Waszej uroczystości nie może zabraknąć świec, ozdobnych świeczników, kielichów, suszonych kwiatów czy też ozdobnych pater.
Ślub gotycki – Stylizacja Panny Młodej
Decydując się na ślub w stylu gotyckim, zadbajcie o mroczną stylizację. Dla Panny Młodej idealna będzie suknia ślubna w stylu gotyckim lub wiktoriańskim – długa, z trenem i koronkami, w kolorze czarnym, krwistej czerwieni albo purpury. Panna Młoda doskonale będzie też wyglądać w bardziej delikatnej, prostej sukience bądź komplecie dwuczęściowym – spódnicy i gorsecie. Do sukni warto dopasować dodatki w stylu gotyckim – welon, aksamitny szal czy długie wiktoriańskie kolczyki oraz bukiet z biżuterii. Najczęściej taki bukiet jest wykonany z broszek srebrnych albo złotych czy czarnych piór.
Ślub gotycki – Stylizacja Pana Młodego
Pana Młody będzie idealnie wyglądał we fraku z oryginalnie zawiązaną muszką albo marynarce z motywami gotyckimi. Doskonałym pomysłem jest też dopasowanie odpowiedniego zegarka.
Ślub gotycki – Muzyka
W trakcie Waszej uroczystości nie może zabraknąć mrocznej muzyki. Dzięki niej podkreślicie charakter Waszego ślubu oraz wesela. Możecie wybrać zarówno klasyczne utwory, przeboje muzyki elektronicznej, ghotic rock czy też zimny industrial. Jeśli lubicie muzykę klasyczną, warto rozważyć wynajęcie na czas składania małżeńskiej przysięgi kwartetu smyczkowego.
Ślub w stylu gotyckim – Mroczny termin
Najczęściej wybieranymi miesiącami na zawieranie związków małżeńskich są miesiące letnie. Wy bądźcie nieszablonowi i wybierzcie jako miesiąc ślubu okres bardziej mroczny – październik, listopad albo grudzień. Uroczystość zorganizujcie po zachodzie słońca – silne światło dzienne nie pasuje do mrocznych klimatów.
Gotyckie Ślubne menu
Tu nie ma specjalnych wymagań, choć świetnie wyglądać będzie czarny tort udekorowany kwiatami. Ważniejsza od samego menu jest zastawa – naczynia muszą być masywne, ciężkie, a nakrycia ciemne, najlepiej wykonane z grubego materiału. Całości dopełnią świeczniki i świece w ciemnym kolorze.
Ślub w stylu gotyckim – przygotujcie gości
Goście, niedopasowani ubiorem do stylistyki wesela, mogą czuć się nieswojo. Dlatego zrezygnujcie z robienia im niespodzianki. Uprzedźcie już podczas wysyłania zaproszeń, jaki charakter będzie miał Wasz dzień.
Zadbajcie o detale
Droga do przygotowania wesela w stylu gotyckim może okazać się bardziej skomplikowana niż w trakcie przygotowywania tradycyjnego ślubu. Zwróćcie też uwagę na to, jak rodzina oraz znajomi odbiorą Wasz pomysł na nieszablonową uroczystość. Jeśli będą jej przeciwni, postarajcie się wytłumaczyć, że to jest Wasz dzień i ma być bliski Waszym ideałom. Jeśli wykażecie się odrobiną cierpliwości i zrozumienia, na pewno zaakceptują Wasz pomysł, a ten dzień stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.