Jak zrobić masaż pleców przed ślubem?

Dobroczynne działanie masażu jest kwestią bezdyskusyjną. Masaż rozluźnia, odpręża, redukuje stres, przyspiesza krążenie. Jeśli czujesz się przytłoczona, potrzebujesz chwili relaksu i ukojenia, zdecyduj się na masaż pleców. Można go wykonać w gabinecie kosmetycznym lub wykorzystać bliską osobę.

Podczas wykonywania masażu, wszystkie czynności należy wykonywać w kierunku serca, a nie odwrotnie. Pamiętaj też o tym, że masować należy mięśnie, a nie kręgosłup. Do wykonania masażu przygotuj ulubiony olejek zapachowy.

Głaskanie

Masowanie należy rozpoczynać od głaskania. Delikatne masowanie wyciszy organizm. Kiedy ruchy będą mocniejsze i energiczniejsze – pobudzi się go. Można głaskać w dwóch kierunkach okrężnych lub wykonując ruchy podłużne i poprzeczne w kierunku osi pleców. Do głaskania można używać opuszków palców, całych palców lub dłoni. 

Rozcieranie

Następnie na całym ciele należy wykonać po 3 ruchy koliste w jednym miejscu. Zaczyna się od delikatnych ruchów, podczas kolejnych naciskając coraz mocniej. Okręgi wykonuje się od pasa w kierunku barków. Należy użyć do tego opuszków palców, całych dłoni lub kciuków. 

Zabieg najlepiej rozpocząć od rozcierania opuszkami palców, a kolejno powtórzyć czynność całymi dłońmi. 

Ugniatanie

Teraz można przejść do ugniatania. Najpierw wykonuje się ugniatanie poprzeczne, które polega na ujmowaniu odcinków mięśni pomiędzy kciukiem a palcami jednej ręki i przekazywaniu danego odcinka do drugiej. Ruchy należy wykonywać od kręgosłupa w kierunku boku. 

Po wykonaniu ugniatania poprzecznego, można rozpocząć ugniatanie podłużne. Czynność wykonuje się od pasa w kierunku barków. Należy chwytać pasy włókien mięśniowych, znajdujących się najbliżej kręgosłupa i przechodzić do kolejnych. Podobnie, jak podczas wykonywania ugniatania poprzecznego, należy to robić kciukiem i palcami jednej ręki i przekazywać kolejno do drugiej.  

Następny etap to uciskanie kciukiem i palcami mięśni wzdłuż kręgosłupa. Zawsze tę czynność zaczyna się od pasa, a kończy ją na kręgach szyjnych. Pamiętaj o tym, że powinno się uciskać mięsień po prawej stronie kręgosłupa prawym kciukiem. Po lewej stronie – analogicznie. Uciskanie należy zaczynać od mocniejszego dotknięcia i stopniowo zmniejszać siłę uścisku.

Uciskanie esowate. Ta czynność polega na ugniataniu za pomocą kciuków mięśni znajdujących się wzdłuż kręgosłupa. Umieszcza się kciuki na mięśniach po przeciwnych stronach kręgosłupa w różnych odległościach. Kciukami przytrzymuje się fałdy mięśni, przesuwając prawy kciuk na lewy mięsień i odwrotnie. Kiedy przyjrzysz się przesuwanemu mięśniowi zauważysz, że będzie układał się na kształt litery „S”.

Rolowanie. Chwytamy mięśnie pomiędzy kciuki a resztę palców obydwu rąk. Przesuwamy fałdy w kierunku barków, poruszając przy tym wszystkimi palcami. Kciuki powinny przylegać do skóry. 

Oklepywanie

Polega na sprężystym uderzanie w mięśnie poprzeczne. Wykorzystuje się do tego opuszki palców, dłoni ułożonych na kształt łyżeczki lub krawędzi dłoni. Unikamy oklepywania nerek. 

Zakończenie Masażu

Masaż należy zakończyć delikatnym głaskaniem.

Pamiętaj o tym, że:

  • Zrezygnuj z masażu pleców, jeśli masz gorączkę, menstruację, cierpisz na choroby skóry oraz ostre stany zapalne, jesteś w ciąży.