Cennik fotobudki na wesele 2023

Wynajem fotobudki cena

Fotobudka staje się coraz bardziej popularną formą rozrywki podczas wesel. Ile kosztuje taka zabawa i od czego zależy cena fotobudki?

Od czego zależy cena wynajęcia fotobudki na wesele – cennik?

Oferta fotobudek obejmuje zazwyczaj pakiety różniące się między sobą zakresem usług. Usługi na godziny (z reguły są to 2-3 godziny) mają w cenę wliczoną obsługę operatora/ animatora, który zadba o obsługę fotobudki i dobrą zabawę gości weselnych. Za taką zabawę zapłacimy 600-900 zł. Jeśli zależy nam na obecności fotobudki na całej imprezie, a nawet na poprawinach, lepiej zamówić usługę na 48 godzin. Taka opcja możliwa jest już bez operatora/ animatora, lecz jest ostatecznie dużo tańsza: 300-400 zł.
Cena pakietu różni się ponadto dostępnością tła i gadżetów, które urozmaicą zdjęcia (wąsy, okulary na patyku, peruki). Jeśli takich dodatków nie ma w cenie, należy liczyć się z dopłatą 150-200 zł lub przygotować gadżety we własnym zakresie. Warto zwrócić uwagę, czy i przez jaki czas wykonane podczas imprezy zdjęcia będą dostępne w galerii online. Oczywistym jest, że im dłuższa ich dostępność, tym wyższa będzie cena.
Kolejna sprawa – to jakość wykonanych zdjęć. Warto zwrócić uwagę na portfolio danego usługodawcy, na kolorystykę i ostrość zdjęć. Lepiej dopłacić do fotobudki, ale mieć pewność, że zdjęcia wyjdą dobre i będą ciekawą pamiątką na długie lata. Dodatkowo dopłacimy za księgę gości czy fotoksiążkę i jest to koszt 150-250 zł.

Reasumując, na ostateczną cenę fotobudki na wesele wpływ ma:

  1. operator/ animator lub jego brak,
  2. liczba godzin pracy fotobudki,
  3. rodzaj i ilość gadżetów do zdjęć,
  4. odległość od miejsca imprezy,
  5. dostępność galerii online ze zdjęciami,
  6. jakość zdjęć,
  7. lokalizacja.

Ile kosztuje fotobudka na imprezę ?

Za wynajem fotobudki na 2-3 godziny zapłacimy 600-900 zł. Cena obejmuje obsługę operatora/ animatora oraz nielimitowaną liczbę zdjęć. Za każdą dodatkową godzinę zapłacimy średnio 200 zł. Możliwy jest wynajem fotobudki bez operatora, a cena takiej usługi wynosi 300-400 zł za 48 godzin.

W przypadku imprezy firmowej, najbardziej opłaca się wynająć fotobudkę na czas trwania eventu. Oferty dla firm zaczynają się od 650 zł i mają w cenę wliczoną obsługę operatora/ animatora. Ostateczna cena pakietu różni się ponadto dostępnością tła i gadżetów, które urozmaicą zdjęcia (wąsy, okulary na patyku, peruki) czy odległością miejsca imprezy od lokalizacji operatora fotobudki. W przypadku imprez firmowych warto skorzystać z oferty brandingu fotobudek – czyli możliwości dodania do tła logo firmy. Za taką usługę dopłacimy od 250 zł do 800 zł, jest to jednak dodatkowa reklama firmy.

W przypadku ofert dla firm galeria zdjęć online jest zazwyczaj wliczona w cenę. Oczywiście, przed dokonaniem ostatecznego wyboru usługodawcy, należy zwrócić uwagę na jakość wykonanych zdjęć. Warto przejrzeć portfolio, przyjrzeć się kolorystyce i ostrości zdjęć. W końcu najważniejsza jest świetna zabawa!

Reasumując, na ostateczną cenę fotobudki na imprezę firmową wpływ ma przede wszystkim umowa zawarta pomiędzy firmami. A ta zależy od odległości, czasu trwania eventu, dodatkowych opcji (branding, księga gości, gadżety oraz jakości zdjęć).

Czy warto wynająć fotobudkę na wesele?

Czas wesel, na których się tylko tańczyło, jadło i piło, już minął. Współczesne pary pragną zapewnić gościom jak najwięcej rozrywek, aby uczynić ten dzień jak najciekawszym i jak najdłużej zapadającym w pamięć. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest fotobudka.

Fotobudka ma przede wszystkim na celu wywołać salwy śmiechu, wzbudzić radość i pozostawić pamiątkę w postaci zdjęcia. To świetny sposób na rozluźnienie atmosfery i zachęcenia do zabawy wszystkich gości po kolei. To również wspaniały pomysł na to, aby pamiątkę w postaci zdjęcia otrzymać od razu, nie czekając na wywołanie kadrów przez fotografa lub z własnego aparatu.

Fotobudka pozwala uwiecznić radosne chwile zabawy, a im więcej fantazji wykażą organizatorzy, tym ciekawsze mogą być zdjęcia. Fotobudka to mnóstwo możliwości dzięki wykorzystaniu dodatkowych gadżetów. Uczestnicy mają możliwość zrobienia mniej lub bardziej fantazyjnych zdjęć, które uwiecznią ich dobry humor i świetną zabawę od ręki.

Fotobudka to także możliwość zapewnienia wyśmienitej rozrywki najmłodszym uczestnikom przyjęcia, a ci – jak wiadomo – potrafią szybko się nudzić. To świetny pomysł na wykonanie rodzinnej czy koleżeńskiej sesji, wykonania zdjęć z Młodą Parą, które od razu można schować do torebki. To w końcu możliwość zrobienia niesamowitych zdjeć prosto do księgi gości.

Choć fotobudka w żadnym wypadku nie zastąpi profesjonalnych ujęć od fotografa i nie będzie substytutem albumu weselnego, to stanowi idealny pomysł na weselną pamiątkę, która pół żartem, pół serio odzwieciedla pozytywne emocje towarzyszące temu wyjątkowemu dniu.

Fotobudka czy fotolustro?

Standardowa fotobudka to zabudowana kabina, do której wchodzą kolejni uczestnicy, by wykonać pamiątkowe zdjęcie. Fotolustro to innowacyjny gadżet – lustro z dotykowym ekranem stojące na otwartej przestrzeni. Obydwa warianty mają swoje plusy i minusy.

Głównym atutem fotolustra jest jego elegancki wygląd. Goście idąc w jego kierunku zazwyczaj kroczą po czerwonym dywanie, aż tajemnicze lustro „budzi się” i zaczyna zapraszać do zabawy. Brzmi ciekawie, prawda? Kolejno, uczestnicy przyjęcia operują urządzeniem klikając w przyciski pojawiające się na dotykowym ekranie. Minusem jest fakt, że nie są zasłonięci żadną ścianką, więc pozostali goście mogą śledzić ich poczynania, co może powodować u niektórych pewien rodzaj dyskomfortu podczas zabawy. Fotolustro jest bardziej zaawansowane technologicznie: wydaje komendy, zabawia uczestników, zachęca do zrobienia sobie zdjęcia. Z jedno strony fajnie, w końcu to dodatkowa atrakcja… z drugiej jednak wydłuża to czas, w jakim wykonywane jest zdjęcie. A to może być znaczącym minusem w przypadku wesel organizowanych na dużą liczbę gości.

Fotobudka jest zabudowana i to jest jej główny atut. Wymaga ustawienia wraz z obudową, która częstokroć wygląda dość topornie. Z drugiej strony, uczestnik zabawy wchodząc do środka znika w swoim świecie, za zasłoną, gdzie nikt na niego nie patrzy. To wyzwala poczucie swobody i czyni zabawę jeszcze weselszą, a zdjęcia jeszcze bardziej zabawne. Fotobudka nie jest tak rozwinięta technologicznie jak fotolustro, nie zachęca do zabawy, nie daje też możliwości umieszczenia własnego podpisu na zdjęciu. Z drugiej strony, nie ma obawy, że starsi czy mniej zaawansowani technologicznie goście nie poradzą sobie z obsługą i tym samym nie zniechęcą się do zabawy.

Ostateczny wybór nie jest oczywisty. Trzeba wziąć pod uwagę liczbę gości oraz czas, na jaki wynajmowana jest fotobudka czy fotolustro i – w miarę możliwości – wiek oraz umiejętności gości weselnych oraz ich trend w podążaniu za nowinkami technologicznymi. Fotobudkę zna każdy, a czy fotolustro wywoła taki sam zachwyt i zacznie wypierać tradycyjne fotobudki? Czas pokaże.

Jak sprawdzić opinie o takiej firmie i dlaczego wybierać wykonawców z dobrymi opiniami?

Opinie o firmie to bardzo ważny element selekcji. Opinie pozwalają zorientować się, czy opis usług zamieszczany przez poszczególne firmy zgadza się z tym, co faktycznie mają one do zaoferowania.
Nabywcy są bezwzględni, zatem o negatywną opinię w dobie internetu naprawdę nietrudno. Jeżeli zatem dostarczona na wesele lub każdą inną imprezę fotobudka nie spełni oczekiwań, na pewno nie umknie to uwadze kolejnych, potencjalnych nabywców. Niezadowolony klient może umieścić swoje uwagi w mediach społecznościowych, na portalach branżowych czy forach.
Z kolei dziesiątki czy setki pozytywnych opinii wystawionych wykonawcy to informacja, że firma jest solidna, a oferowany zakres usług zgodny z rzeczywistością. Takiej firmie warto zaufać.