Ile kosztuje wynajęcie animatora dla dzieci w 2023

Animator na wesele cennik

Od czego zależy cena wynajęcia animatora?

Cena animatora zależy przede wszystkim od czasu trwania występu oraz ilości atrakcji. Nie bez znaczenia pozostaje również liczba dzieci uczestniczących w zabawie. Im więcej dzieci, tym więcej animator ma pracy, a przy większych grupach istnieje konieczność zaangażowania drugiego artysty.

Rodzaj zabawy również wpływa na cenę występu. Jeśli planowane są warsztaty wymagające użycia dodatkowo płatnych akcesoriów (np. malowanie na tkaninach, malowanie twarzy, loterie z nagrodami), trzeba liczyć się z dodatkowym kosztem. Oferta edukacyjna: gra na bębenkach, zumba – wymaga z kolei zaangażowania pedagoga, za którego trzeba ekstra dopłacić. Dodatkowo zapłacimy za fontanny czekoladowe, watę cukrową czy torty. Chcąc uwiecznić radosne chwile w fotoksiążce i/ lub wynająć fotobudkę, trzeba liczyć się z poniesieniem kolejnych dodatkowych kosztów.
W przypadku wesel czy innych imprez trwających do późna, warto pomyśleć o animatorze, który zaprowadzi dzieci do łóżek. Opcja usypiania to oczywiście dodatkowy wydatek, nie wliczany w cenę standardowej usługi.

Reasumując, na ostateczną cenę animatora wpływ ma:

 1. czas pracy,
 2. ilość atrakcji,
 3. liczba dzieci
 4. koszt dodatkowych gadżetów,
 5. warsztaty edukacyjne lub ich brak
 6. fotobudka/ fotoksiążka
 7. usypianie dzieci.

Ile kosztuje wynajęcie animatora dla dzieci?

Za występ animatora zapłacimy od 500 zł (występ 2-3-godzinny) do 1000 zł (występ 4-6-godzinny). Za każdą dodatkową godzinę dopłacimy 100 zł. W cenie są konkursy, gry, zabawy taneczne. Dodatkowo zapłacimy 150-200 zł za chodzącą maskotkę czy malowanie na płótnie.

Cennik animatora uzależniony jest przede wszystkim od czasu trwania występu. Za 2-3 godziny zabaw i animacji zapłacimy średnio 500 zł. Występy dłuższe, 4-6- godzinne to wydatek nawet 1000 zł. Za każdą dodatkową godzinę dopłacimy średnio 100-150 zł. Ostateczna cena usługi uzależniona jest od liczby i wieku dzieci oraz ilości animatorów zaangażowanych w występ. W przypadku grup liczących więcej niż 15 dzieci, drugi animator jest wymagany, a dopłata za jego usługi wynosi średnio 100-150 zł za 2-godzinny występ. W cenę pakietów wliczone są zajęcia taneczne, zabawy z chustą, dmuchanie baloników, malowanie czy lepienie z plasteliny.

Za popcorn czy watę cukrową bez limitu dopłacimy średnio 150 zł. Tyle samo będzie nas kosztowała nauka tańca czy malowania na płótnie. Nie mniej niż 50 zł dopłacimy za robienie warkoczyków, malowanie twarzy czy warsztaty dekorowania babeczek.
Wiele firm oferuje dodatkowo odprowadzanie dzieci do łóżek i układanie do snu. Taka przyjemność kosztuje średnio 150-200 zł ekstra. Każda godzina czuwania przy maluchach to z kolei wydatek 60-70 zł.

Jak wybrać najlepszego animatora? Co jest ważne przy wyborze?

Animator ma za zadanie zadbać o nasze dzieci podczas weselnej uroczystości. Dlatego tak ważne jest, aby była to osoba posiadająca odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto szczegółowo zapoznać się z opiniami na temat wybranego usługodawcy. W tym wypadku niezwykle istotne jest również spotkanie z twarzą w twarz. Pozwoli ono ocenić, czy animator ma odpowiednie podejście do dzieci.
Różnorodność oferty to kolejny atut, który ma duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku konieczności zaangażowania animatora na kilka godzin. Bogaty repertuar pozwoli uniknąć znudzenia wśród dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Jeśli mamy własne pomysły na zabawy, istotnym jest, aby animator był elastyczny i umożliwił modyfikację planu zabaw tak, by dopasować go do naszych potrzeb. Niebagatelne znaczenie ma tutaj pomysłowość usługodawcy.
No i cena – ta ma zawsze znaczenie, choć w przypadku tego typu usług o wiele ważniejszy jest stosunek jakości do ceny. Należy po prostu wybierać mądrze.

Podsumowanie – co jest ważne przy wyborze animatora na wesele:

 1. doświadczenie i opinie,
 2. różnorodność oferty,
 3. pomysłowość i elastyczność,
 4. spotkanie i cechy osobowości,
 5. cena.

Czy warto wynająć animatora na wesele?

Wielu rodziców otrzymując zaproszenie na wesele staje przed dylematem: zabrać dzieci ze sobą czy zostawić pod opieką rodziny (o ile nie wybierają się oni również na wesele) lub przyjaciół? Chętnie zabraliby pociechy, lecz wizja biegania za maluchem między stolikami nie napawa optymizmem. Wynajęcie animatora na wesele pomoże skutecznie rozwiązać ten problem.

Jeżeli na weselu mają pojawić się rodziny z dziećmi, to animator jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę! Doświadczona, odpowiedzialna i kompetentna osoba zapewni najmłodszym odpowiednią opiekę oraz rozrywkę odciążając w ten sposób rodziców. Rodzice z kolei, będąc spokojni o los swoich dzieci, widząc ich zadowolone buźki, mogą w pełni cieszyć się z uroczystości, tańczyć i rozmawiać z dawno nie widzianymi członkami bliższej i dalszej rodziny. Animator dopasuje zabawy do wieku i zainteresowań najmłodszych, zapewniając im jednocześnie bezpieczną i pełną wrażeń zabawę.

Animator wniesie w dziecięcy świat mnóstwo radości i sprawi, że również dla nich ten dzień będzie niezapomniany, pełen fantastycznych przygód. Przecież wesele jest również dla nich! Jeśli tylko maluchy mają możliwość uczestnictwa w tej uroczystości bez bycia jednocześnie obciążeniem dla rodziców, to dlaczego z tego rozwiązania nie skorzystać? Tym bardziej, że koszt animatora w całym ślubnym kosztorysie jest niewielki. Warto zatem zaoferować rodzicom ten komfort, zapewnić maluchom mnóstwo wrażeń, a sobie samym zagwarantować pełen podziękowania uśmiech ze strony szczęśliwych rodziców.

Jak sprawdzić opinie o takiej firmie i dlaczego wybierać wykonawców z dobrymi opiniami?

Powierzenie pod opiekę grupki dzieci zupełnie obcym osobom wymaga gruntownego sprawdzenia potencjalnych animatorów. Na ostateczny wybór animatora na wesele wpływ mają przede wszystkim opinie o firmie. Firma posiadająca kilkadziesiąt czy kilkaset pozytywnych opinii od zadowolonych klientów wzbudza większe zaufanie niż firma, która nie posiada ich wcale. Tym bardziej, że dobry animator to zadowolone i uśmiechnięte dzieci oraz spokojni rodzice. Wesele to uroczystość, którą wspomina się latami, warto zatem wszelkie usługi wybierać mądrze.
Opinie o firmie można sprawdzić w internecie. Fora dyskusyjne, media społecznościowe oraz portale branżowe to prawdziwa skarbnica wiedzy na ten temat. A popularność animatorów na wesele rośnie z roku na rok, mamy więc w czym wybierać.