Samochód do ślubu cena w 2023

ile kosztuje auto do ślubu

Samochód na wesele powinien pasować przede wszystkim do naszego stylu oraz budżetu. Ile zapłacimy za wynajem limuzyny, samochodu luksusowego oraz samochodu zabytkowego w 2023 roku?

Od czego zależy cena wynajęcia samochodu na ślub?

Najważniejszym kryterium w oszacowaniu ceny jest model i marka oraz prestiż i rzadkość pojazdu. Idzie to w parze z ceną zakupu pojazdu. Generalnie – im droższe w zakupie i rzadsze auto, tym cena jego wynajmu będzie wyższa.
Modele zabytkowe, tzw. retro/ klasyki to przywilej jazdy modelem unikatowym, „z duszą”, ale też zdecydowanie wyższy koszt w stosunku do modelu bardziej popularnego, aczkolwiek luksusowego. Podobnie sytuacja wygląda z limuzyną. Jeśli Młodej Parze zamarzy się lamka szampana w długiej na kilkanaście metrów limuzynie, to za taki przywilej zapłaci więcej niż za luksusowego, ale bardziej popularnego Jaguara.
Podstawowa dekoracja pojazdu zazwyczaj wliczona jest w cenę auta. Jeśli jednak kolorystyka dekoracji ma być specyficzna, np. dopasowania do koloru bukietu Panny Młodej, to za dodatkowe wymagania należy dopłacić.
Samochód do ślubu zazwyczaj ma określony limit kilometrów w przedziale: 50-100km. Za każdy dodatkowy kilometr zapłacimy ekstra. Oczywiście, wynajem samochodu w wielkim mieście kosztuje więcej niż w obszarach wiejskich.

Reasumując, na ostateczną cenę wynajęcia samochodu wpływ ma:

 1. marka, model i unikalność pojazdu jeśli jest zabytkowy,
 2. czas i forma wynajmu (samochód z kierowcą lub bez)
 3. dekoracja pojazdu,
 4. liczba kilometrów w ramach usługi,
 5. kierowca,
 6. lokalizacja.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu do ślubu?

Wynajem limuzyny z szoferem do ślubu to koszt średnio 1000-2000 zł, za samochód zabytkowy zapłacimy 1000-2500 zł, a dojazd do ślubu samochodem luksusowym będzie kosztował 500-1500 zł. W cenie jest podstawowe przystrojenie pojazdu. Szofer pozostaje do dyspozycji 3-6 godzin.

Za spełnienie marzeń o jeździe do ślubu klasykiem Młoda Para zapłaci 1000-2500 zł. Oczywiście cena uzależniona jest od rzadkości i wieku pojazdu. Przejazd limuzyną to wydatek rzędu 1000-2000 zł, a w cenę często wliczona jest lampka szampana, którym Młoda Para może delektować się podczas trasy z kościoła lub USC na salę weselną. Nieco tańsza opcja to pojazd luksusowy, który możemy wynająć średnio w cenie 500-1500 zł.
W cenie usługi mamy szofera oraz limit kilometrów – zazwyczaj w przedziale 50-100 km. Za dodatkowe kilometry dopłacimy 1,4-1,8 zł/km. Szofer wozi Młodą Parę przez 3-6 godzin.
Podstawowa dekoracja pojazdu również wliczona jest w cenę usługi, jednak za specyficzne wymagania trzeba dopłacić. Zazwyczaj taka usługa kosztuje 150-320 zł. Można zlecić ją florystce, która dobierze kolorystykę kwiatów do bukietu Panny Młodej lub powierzyć wykonanie uzgodnionej dekoracji firmie wynajmującej pojazd.
Można wynająć samochód bez kierowcy, jednak nie pozwoli nam to na oszczędności, ponieważ taka usługa wyceniana jest zazwyczaj dobowo. Ma to więc sens jedynie w przypadku, kiedy Pan Młody chce po prostu spełnić swoje marzenie o jeździe za kierownicą wybranego modelu.

Cennik wynajmu auta na ślub 2023 w ponad 100 miastach w Polsce

Podsumowanie – gdzie najtaniej a gdzie najdrożej za wynajem samochodu na ślub

Zabytkowy samochód do ślubu cena za wynajęcie razem z szoferem
Najniższa cena – 1066 zł brutto / Gdynia
Najwyższa cena – 2472 zł brutto / Wałcz

Wynajęcie limuzyny do ślubu cena auta razem z kierowcą
Najniższa cena – 1068 zł brutto / Zakopane
Najwyższa cena – 1985 zł brutto / Prudnik

Wynajęcie nowoczesnego auta do ślubu cena razem z kierowcą
Najniższa cena – 549 zł brutto / Łódź
Najwyższa cena – 1401 zł brutto / Łódź

Jak wybrać najlepszą firmę? Co jest ważne przy wyborze?

Decydując się na określonego usługodawcę należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oczywiście, pierwszą rzeczą jest dostępność wymarzonego modelu lub, jeśli nie jesteśmy jeszcze na żaden zdecydowani, różnorodność asortymentu. Mając już wybrany model, należy zwrócić uwagę na dodatkowe opcje oferowane przez firmę, takie jak: czas, na jaki wynajmowany jest pojazd lub też limit kilometrów. Należy upewnić się, że pojazd oferowany jest z szoferem lub bez (w zależności od preferowanej opcji).
Jeśli wesele organizowane jest w określonej kolorystyce lub stylu, warto dopytać o możliwość przystrojenia pojazdu tak, by współgrał z całą weselną otoczką. Jeśli firma nie oferuje tego typu usług, należy dopytać o możliwość przystrojenia pojazdu we własnym zakresie.
Niezwykle ważne są opinie o firmie. Pozwalają uniknąć ewentualnych rozczarowań. Cena ma również niebagatelne znaczenie i zawsze należy upewnić się, co otrzymujemy w pakiecie. Te dane powinny być szczegółowo zapisane w umowie zawieranej pomiędzy wypożyczalnią a Młodą Parą.

Podsumowanie – co jest ważne przy wynajmie auta do ślubu:

 1. różnorodność i kolorystyka pojazdów,
 2. opinie,
 3. otwartość na styl dekoracji,
 4. limity kilometrów/ czas wynajmu pojazdu, szofer,
 5. umowa,
 6. cena.

Jaki samochód do ślubu wybrać?

Wybór pojazdu, jakim Młoda Para uda się do ślubu, powinien być uzależniony od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym jest styl uroczystości. 

Miłośnicy minionych epok mogą zdecydować się na wybór samochodu klasycznego, jak Rolls-Royce czy Aston Martin. Trzeba jednak upewnić się, że cała otoczka (stroje Młodej Pary, sala weselna) utrzymana jest w stylu retro. 

Fani nowoczesnych, wygodnych rozwiązań powinni zdecydować się na elegancką limuzynę – Mercedesa, BMW. Tutaj wybór marki jest mniej istotny, powinien po prostu być zgodny z osobistymi preferencjami.

Miłośnicy samochodów sportowych mogą zdecydować się na pokonanie trasy w porsche czy lamborgini. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji za kierownicą siada Pan Młody (co może być dla niego dodatkowym atutem), a suknia Panny Młodej nie może być zbyt obszerna – sportowe samochody są po prostu ciasne.

Jeśli chodzi o sam kolor pojazdu, zazwyczaj wybierana jest biel lub czerń. Można jednak postawić na inne kolory, o ile będą one spójne z kolorem przewodnim przyjęcia. Ponadto, decydując się na wesele w stylu boho czy rustykalnym, raczej nie bierzmy czarnej limuzyny – tutaj powinny dominować ciepłe pastele czy brąz.

Chcąc się naprawdę wyróżnić, można do ślubu podjechać nawet dorożką – ta idealnie sprawdzi się od razu na sesji ślubnej. 

Istnieją również inne, nietypowe rozwiązania, charakterystyczne dla par posiadających wspólne zainteresowania. I tak, miłośnicy jazdy konnej mogą pojechać do ślubu konno, fanatycy motocykli będą zachwyceni mknąc na swoich dwukołowcach, a zwolennicy kolarstwa mogą pojechać rowerami. Jeżeli tylko pasja jest nieodzowną częścią naszego wspólnego życia, dlaczego by nie postawić na taki właśnie akcent? Ważne jest, by strój, zwłaszcza Panny Młodej, był na tyle wygodny, aby mogła skorzystać z tej, nieco sportowej, przejażdżki.

Jak sprawdzić opinie o takiej firmie i dlaczego wybierać usługodawców z dobrymi opiniami?

W przypadku wynajmu samochodu na wesele opinie o firmie są niezwykle ważne. Zapoznanie się z nimi pozwoli uniknąć przykrych rozczarowań. Dzięki opiniom dowiemy się, czy zdjęcia pojazdów są zgodne z rzeczywistością, czy odpowiadają ich faktycznemu stanowi, czy kierowca przybył na czas i był odpowiednio ubrany. Nie chcielibyśmy, aby zamiast pięknie wypolerowanej i przystrojonej limuzyny podjechał po nas pojazd porysowany i zdecydowanie wysłużony.
Internet to pole do popisu zarówno dla osób zadowolonych z usługi, jak i tych kompletnie rozczarowanych. Warto szczegółowo zapoznać się z komentarzami pozostawianymi przez klientów danej firmy w mediach społecznościowych, w Google czy na forach. Jeśli nie jesteśmy pewni, warto pytać. W obecnych czasach opinie to niekwestionowana skarbnica wiedzy.