Jak być piękną w noc poślubną?

Kreacja dobrana, atrakcyjna bielizna kupiona – wydawałoby się, że musisz czuć się wyjątkowo, wręcz zjawiskowo. Tymczasem sen z powiek spędza Ci noc poślubna… Nic dziwnego – podczas tej wyjątkowej nocy pragniesz, by świeżo poślubiony małżonek wręcz tryskał pożądaniem. Warto więc zadbać nie tylko o kreację, lecz również o swoje ciało. Oto kilka porad.

Zmień styl życia

Jeśli chcesz mieć idealną figurę w noc poślubną, zacznij od zastosowania zbilansowanej diety i ćwiczeń. Poprawę swoich nawyków zacznij już na pół roku przed ślubem, aby mieć wystarczającą ilość czasu na bezpieczną dla zdrowia poprawę sylwetki. Decydując się znacznie później, możesz osiągnąć efekt jojo oraz pogorszyć swoje samopoczucie w wyniku stosowania zbyt rygorystycznej diety, zazwyczaj i tak kończącej się fiaskiem.

Nie stosuj żadnych diet „cud”. Zamiast tego wykorzystaj sprawdzone metody:

1. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. W ten sposób oczyścisz swój organizm z toksyn i zaspokoisz częściowo głód. Wodę pij rano, po wstaniu z łóżka i przed każdym posiłkiem. 

2. Jedz mniej, ale częściej. Zjadaj przynajmniej 5 posiłków dziennie, lecz rób to systematycznie. Możesz spożywać 3 większe posiłki dziennie oraz 2 mniejsze. Dzięki temu utrzymasz ten sam poziom metabolizmu przez cały dzień i unikniesz napadów głodu.

3. Ogranicz słodycze, alkohol oraz fast foody, ponieważ nie dostarczają do organizmu żadnych substancji odżywczych – zawierają jedynie puste kalorie. Zastąp je zdrową żywnością: kaszą, chlebem razowym oraz warzywami i owocami – dzięki nim przyśpieszysz swoją przemianę materii. 

Ćwicz regularnie

Aby Twoje ciało nabrało jędrności, wykonuj regularnie ćwiczenia modelujące określone części ciała. Wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu przez 15 minut, a efekt zauważysz już po kilku miesiącach.

Wykonuj ćwiczenia, które modelują mięśnie klatki piersiowej, brzucha oraz nóg. Oto kilka najciekawszych:

  • Wolny marsz ze skrętami ciała – najpierw złącz stopy i stań z wyprostowanymi plecami. Następnie lekko napnij pośladki i wciągnij brzuch. Pamiętaj, żeby w trakcie ćwiczenia nogi były lekko ugięte. Jednocześnie maszeruj i skręcaj tułów – prawą nogę trzymaj z przodu, lewą z tyłu. Pomagaj sobie rękami zgiętymi w łokciach. Postaraj się pracować całym ciałem, zarówno nogami jak i rękoma. Głowę trzymaj w tej samej pozycji. 
  • Marsz z unoszeniem ramion – Stań w tej samej pozycji, w której byłaś w poprzednim ćwiczeniu. Unoś ramiona do góry podczas pierwszego kroku. Wykonując następny – opuszczaj ramiona. 
  • Podnoszenie ciężarków – to ćwiczenie wykonuj podobnie do poprzedniego, z tym, że w jego trakcie unoś do góry butelki z wodą. 
  • Nożyce – Połóż się na plecach, ugnij lekko nogi w kolanach. Stopy opieraj na piętach. Następnie unoś lekko ugięte nogi – prawą trzymaj wyżej, lewą niżej. Wykonuj to naprzemienne, bez odrywania pleców. W trakcie ćwiczenia poczujesz, jak pracują mięśnie brzucha. 
  • Kobiece pompki – Połóż się na brzuchu. Ułóż dłonie na wysokości piersi, trzymając łokcie blisko ciała. Łopatki ściągnij. Stopniowo zacznij się unosić aż do pełnego wyprostowania rąk. Przenieść biodra do tyłu. Schowaj głowę między ramiona. Przez cały czas trzymaj plecy prosto. Wróć do pozycji wyjściowej. 

Pielęgnuj swoje ciało

Przygotowując się do nocy poślubnej, zadbaj również o swoje ciało. Wykonaj peeling oraz nawilż swoje ciało. Możesz też skorzystać z masaży relaksacyjnych pleców, głowy i nóg. Dzięki nim szybko uzyskasz fantastyczny, zrelaksowany wygląd.