Jak depilować nogi?

Depilacja nóg to jeden z najbardziej powszechnych zabiegów. Nie oznacza to jednak, że najłatwiejszy. Nieumiejętne golenie nóg może powodować podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Skórę należy odpowiednio przygotować do takiego zabiegu, a także umiejętnie o nią zadbać po depilacji. Poza tym, nie każda skóra nadaje się do każdej metody depilacji. Jak zatem umiejętnie depilować nogi, by zapewnić im piękny wygląd?

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Za 1 zabieg depilacji nóg laserem wykonany w gabinecie kosmetycznym zapłacimy średnio 800-1200 zł. Decydując nie na serię zabiegów oszczędzimy do 20-30%. Aby zabieg był w pełni skuteczny, należy wykonać 6-9 zabiegów w maksymalnie miesięcznych odstępach. Konieczny jest zabieg przypominający co rok.

Depilacja – Sposób I – Tradycyjne golenie nóg

1. Przygotuj skórę

Przygotowanie do golenia nóg rozpocznij od zafundowania sobie gorącej kąpieli. Dzięki niej pory otworzą się, włoski staną się miękkie, a Ty nareszcie się odprężysz. 

2. W trakcie kąpieli…

Podczas brania odprężającej kąpieli namydl swoje nogi bądź nałóż na nie krem do golenia. Teraz zacznij golić je maszynką, przesuwając ostrza od dołu ku górze (pod włos). Maszynkę przeciągaj równomiernie i delikatnie po całej długości łydki, najlepiej jednym pociągnięciem. 

3. Dbaj o higienę maszynki

Po kilku pociągnięciach płucz maszynkę w wodzie. W ten sposób usuniesz z niej włoski oraz krem do golenia nóg.  

4. Po zakończeniu depilacji

Po usunięciu wszystkich włosków, nawilż skórę tonikiem bezalkoholowym. Kosmetyk zadziała bardzo delikatnie. Dzięki niemu unikniesz uczucia szczypania czy pieczenia. 

Depilacja – Sposób II – Depilacja za pomocą pasty cukrowej

Krok 1: Przygotuj pastę cukrową

Do przygotowania pasty cukrowej, potrzebujesz: 

  • 1 szklanka cukru 
  • ¼ szklanki soku z cytryny bez miąższu
  • ¼ szklanki wody

Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą i gotuj masę tak długo, aż cukier się rozpuści. Może to trwać nawet do 45 minut. Doglądaj gotującą się miksturę jak najczęściej, mieszając od czasu do czasu, aby cukier nie przywarł do dna garnka. Kiedy Twoja pasta zacznie wrzeć, zmniejsz nieco ogień, aby cukier uzyskał odpowiednią konsystencję, podobną do karmelu. Jeśli masa jest zbyt gęsta, dodaj odrobinę wody. Natomiast, gdy jest lejąca, dodaj odrobinę cukru. 

Po przygotowaniu pasty, odczekaj 10 minut aż ostygnie i przełóż ją do szczelnego słoiczka. Tak przechowując kosmetyk, będziesz mogła go używać nawet kilka razy. 

Krok 2: Nakładaj papkę

Kleistą masę nakładaj na skórę nóg zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie przygniataj ją tak, aby włoski wtopiły się w nią jak najgłębiej. Odczekaj chwilę, żeby pasta stała się twarda. Zacznij ją odrywać pod włos dosyć intensywnie. Rób to w taki sposób, jak odrywa się plastry. 

Pasta cukrowa nie podrażnia skóry, ponieważ nie przylepia się do niej, a jedynie do włosków. Efekt depilacją pastą cukrową utrzymuje się nawet do 4 tygodni.  

Inne sposoby na usuwanie włosków z nóg

1. Kremy do depilacji 

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele preparatów do golenia nóg, również kremy. Mimo, że dają efekt długotrwały, to nie usuwają włosków w całości, a jedynie ich część wystającą ponad skórę. Kremy posiadają również substancje spowalniające wzrost włosa. Ich minusem jest to, że mogą podrażniać skórę i wywoływać uczulenie. Zanim zdecydujesz się na zastosowanie któregoś z kosmetyków, powinnaś wcześniej nałożyć na fragment skóry odrobinę preparatu, aby sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna. 

2. Używaj depilatora elektrycznego

Korzystając z depilatora elektrycznego, usuniesz włos z cebulką. W trakcie zabiegu możesz jednak odczuwać dyskomfort, a nawet dość silny ból. Co więcej, używając go po raz pierwszy, możesz podrażnić skórę, a nawet spowodować powstawanie ropnych krostek. Po kolejnych zabiegach objawy te znikają bezpowrotnie. Zaletą tej metody jest to, że efekt utrzymuje się dłużej.