Jak uczesać się do ślubu?

Fryzura ślubna jest dopełnieniem stylizacji, jest przysłowiową „kropką nad i”. Dlatego też przyszłe Panny Młode przykładają do niej szczególną uwagę. Fryzura zdobi, podkreśla urodę, uwydatnia atuty. Musi przy tym być dopasowana do stylu Panny Młodej, jej charakteru oraz ślubnej oprawy. Oto kilka ślubnych inspiracji.

Uczesanie ślubne Bez welonu i dodatków

Jeśli rezygnujesz z jakichkolwiek dodatków na głowie: tiarów, diademów, welonów czy woalek, zdecyduj się na klasyczne upięcia, pełne prostoty, szyku i elegancji. Doskonale poczujesz się w kucyku lub kokach – zarówno tych gładko zaczesanych, jak i tych pozostawionych w nieładzie. Będą pasowały do Ciebie również warkocze, plecionki i włosy falowane oraz rozpuszczone. Decydując się na takie uczesanie, będziesz wyglądać skromnie, dziewczęco i delikatnie.

Uczesanie ślubne – Wyeksponowanie biżuterii przy długich włosach

Zależy Ci na wyeksponowaniu perłowej biżuterii? Zdecydowałaś na koronkowy dekolt na plecach? Strzałem w dziesiątkę okaże się korona z warkocza. Aby ją zrobić, zbierz włosy z boku głowy i podziel je na pasma. Następnie zacznij zaplatać z boku głowy warkocza dobieranego i otocz nim całą głowę. Pamiętaj, że do wykonania tej fryzury powinnaś mieć włosy długie i ciężkie. Jeżeli chcesz urozmaicić warkocz, ozdób go białymi dodatkami, na przykład spinkami z białymi kwiatkami.  

Nie chcesz warkocza? Możesz upiąć włosy w koczek lub kucyk. Taka fryzura doskonale będzie komponowała się z ciężko biżuterią, na przykład z dużymi kolczykami. Będzie też pasowała do welonu czy woalki. 

Uczesanie ślubne w stylu lat 50.

Jesteś z natury romantyczką? Doskonale poczujesz się w koku lub kucyku z lat 50. To upięcie doskonale pasuje do sukien z odkrytymi ramionami oraz koronkowymi aplikacjami. Jeżeli chcesz je wykonać sama, pochyl głowę na bok, a następnie spryskaj włosy lakierem dodającym objętości i lekko natapiruj u nasady. Kolejno, włosy zwiąż z tyłu głowy lub wygładź i zepnij w koka. 

Uczesanie ślubne – Romantyczna elegancja

Zależy Ci na romantycznym, ale eleganckim wyglądzie? Wybierz koka zaplecionego w lekkim nieładzie. Kok wykonany w ten sposób będzie uzupełnieniem dla sukni koronkowej z odkrytymi ramionami. 

Uczesanie Ślubne – Włosy rozpuszczone

Jeżeli Twoim największym atutem są włosy gęste i długie, podkreśl ich urok poprzez delikatne pofalowanie. Do takiej fryzury będą pasowały delikatne ozdoby jak spinki, paski lub wianki z kwiatów. 

Chcesz osiągnąć jeszcze większą dawkę romantycznego wyglądu? Postaw na luźny warkocz spleciony w artystycznym nieładzie. Dzięki oryginalnej formie i ułożeniu go na ramieniu, goście nie oderwą od Ciebie swoich oczu. 

A może coś jeszcze innego?

Szukasz innych inspiracji? Odwiedź swojego fryzjera, na pewno Ci doradzi. Decydując się na wizytę u fryzjera, zyskasz również możliwość dopasowania fryzury do kształtu Twojej głowy.